فهرست
غیبت زلاتان در یونایتد بهتر از حضور زلاتان!
غیبت زلاتان در یونایتد بهتر از حضور زلاتان!

غیبت زلاتان در یونایتد بهتر از حضور زلاتان!

آی اسپورت- حدس می‎زدیم چنین شرایطی پیش بیاید. مورینیو درباره زلاتان ایبراهیموویچ پایان را باز گذاشته بود و از احتمال بازگشتش هم گفته بود. حالا دوباره با او قراردادی یکساله بسته شده. بعد از مصدومیت جدی‌ای که او در رقابت‌های یورولیگ پیدا کرد، ریکاوری‎ای سریع‌ داشت و همین موضوع باعث شد که خیلی زود درباره وضعیش تصمیم‎گیری شود. در هر صورت بهترین زمان برای اعلام تمدید قرارداد با او همین زمان بود. یعنی بعد از دو برد 4 بر صفر در رقابت‌های لیگ.

زلاتان 35 ساله نقش چشم‌گیری در رسیدن یونایتد به رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا داشت. او در 46 بازی 28 گل برای این تیم زد، آن هم تا قبل از مصدومیتش. اما وقتی این قرارداد تمدید شد، شاید هر دو طرف تردیدهای داشتند. از طرف یونایتد این تردید وجود داشت که در تابستان برای قسمت‌هایی که نیاز داشته مهره جذب کرده و مخصوصا روملو لوکاکو آمده که برای گل زدن هم مشکلی ندارد.

این یعنی سخت است که تصور کنیم زلاتان قرار است در تیم پستی را داشته باشد که فصل پیش داشته. فصل گذشته اصلا نشد زلاتان برای دیداری آماده باشد و از ابتدا در ترکیب قرار نگیرد. در واقع او گل‌های زیادی زد، اما نه در سیستمی که مورینیو می‌خواست، بلکه با سبک و توان خود او. همیشه وقتی توپ روی تیر دروازه سانتر می‎شد، جایی که نیاز به یک مهاجم بود، زلاتان در قسمتی دیگر از محوطه جریمه حضور داشت.

حالا لوکاکو بیشتر شبیه به چیزی است که مورینیو و منچستریونایتد نیاز داشته است. این به این معنی است که زلاتان قرار است در یونایتد نیمکت‌نشین باشد؟ مطمئنا ستاره سوئدی در آخرین سال‌های بازی کردن مستحق بهتر از این‎هاست و می‎توانست در تیمی دیگر فیکس بازی کند.

هرکس که او را به خوبی بشناسد می‎داند از سال 2006 که او به یوونتوس ملحق شده همیشه جمله‌ای معروف درباره‎اش در رسانه‌ها مطرح شده است، می‌گویند «هرگز زلاتان را نادیده نگیرید». مطمئنا او بازیکنی نیست که با این روش کنار گذاشته شود، کسی نیست که بعد از تلاش برای ریکاوری هرچه سریع‌تر و بهتر به منچستریونایتد برسد تا نیمکت‌نشین روملو لوکاکو شود.

در ماه اکتبر زلاتان 36 ساله می‎شود و این یعنی روز به روز به پایان دورن بازی‎گری نزدیک‌تر می‌شود. آیا واقعا در این شرایط باید نیمکت‌نشین باشد؟ به نظر خود او هم اصلا چنین چیزی را نمی‌خواهد و به همین دلیل وقتی قراردادش را تمدید می‎کرده حتما او هم تردیدهایی از جانب خودش داشته است. او کسی بوده که بیشتر دوران بازی کردنش در مرکز توجهات بوده است. به همین دلیل است که شاید این یونایتد مورینیو بدون ایبرا تیمی بهتر بود.

درست است که به احتمال زیاد لوکاکو در همه بازی‌ها حضور نخواهد داشت. اما ذات ایبرا این نیست که روی نیمکت بنشیند تا بازیکنی مصدوم شود یا شرایط بازی کردن نداشته باشد تا او به جایش به زمین برود.

او وقتی خودکار را روی کاغذ برد تا قراردادش را امضا کند گفت:«زمانش است کاری که شروع کردم را تمام کنم». نشان داده که همیشه هم پایان‌های موفق داشته است. اما باید دید مورینیو چطور می‎خواهد از او در ترکیب تیمش استفاده کند.

 

۲    
آی اسپورت
2017-08-25 13:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر