فهرست
گزارش ویژه: پنج بازیکن تاثیرگذار السد
گزارش ویژه: پنج بازیکن تاثیرگذار السد

گزارش ویژه: پنج بازیکن تاثیرگذار السد

آی اسپورت - پیروزی خارج از خانه در بازی رفت، شانس پرسپولیس را برای صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا بیش از پیش کرده و حال شاگردان برانکو حتی با یک تساوی خانگی نیز می‌توانند صعود به فینال را قطعی کند. با این حال السد حریف فردای سرخ‌ها تیمی پرمهره است و متوقف کردن این تیم در تهران حتی با حمایت ۸۰ هزار هوادار نیز کار آسانی نخواهد بود.

۵ – بوعلام خوخی

پیش از مصدومیت ابراهیم ماجد پیش از بازی با استقلال در محله یک چهارم نهایی، بوعلام خوخی که یک هافبک تدافعی است در پست مدافع میانی برای السد به میدان رفت و یکی از بهترین بازیکنان السد در مرحله یک چهارم نهایی بود. خوخی که سابقه گلزنی به پرسپولیس در فصل جاری لیگ قهرمانان را داشته و دو بار نیز در بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی دروازه الاهلی عربستان را باز کرده و در این دیدار نیز به مانند سایر دیدارهای ماه‌های اخیر السد به احتمال فراوان در عمق دفاع بازی خواهد کرد. گفتنی است خوخی ۲۸ ساله اصلیتی الجزایری دارد و سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی قطر را نیز داشته است.

۴ – گابریل فرناندس آرناس «گابی»

این هافبک ۳۵ ساله اسپانیایی که در تابستان سال جاری به السد پیوسته در دیدار رفت و برگشت مقابل استقلال نمایش خوبی در میانه میدان داشت، هر چند وی در بازی رفت با پرسپولیس کمتر از میانگین خود در السد پاس داد و دقت ارسال پاس کمتری داشت. کاپیتان سابق اتلتیکو مادرید با تجربه بالای خود نقش محوری در ترکیب این تیم دارد و وی در بازی برگشت با پرسپولیس نیز یکی از بازیکنان اصلی السد در میانه میدان خواهد بود و از کار انداختن وی در میانه میدان به مانند بازی رفت باید یکی از برنامه‌های اصلی سرخ‌ها در این دیدار باشد.

۳ – اکرم عفیف

این وینگر ۲۲ ساله قطری در بازی رفت و برگشت با استقلال گلزنی کرد و جز بازیکنان برتر السد در این دو دیدار بود و در بازی با پرسپولیس نیز چند بار در موقعیت گلزنی قرار گرفت هر چند مقابل سرخ‌ها روز موفقی را پشت سر نگذاشت. عفیف که سابقه عضویت در ویارئال اسپانیا را هم داشته با انتخاب AFC در تیم منتخب هفته دور رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان نیز قرار گرفت و در بازی برگشت با پرسپولیس نیز یکی از بازیکنان اصلی و کلیدی السد در فاز حمله خواهد بود. عفیف سردمدار بازیکنان جوان قطری و یکی از محصولات آکادمی اسپایر است که در جام جهانی ۲۰۲۲ یکی از نفرات کلیدی تیم ملی قطر خواهد بود.

۲ – ژاوی هرناندز

کاپیتان سابق بارسلونا و عضو سابق تیم ملی اسپانیا مرد کلیدی السد در میانه میدان خواهد بود. وی قهرمانی اسپانیا و لیگ قهرمانان، جام ملت‌های اروپا و جام جهانی را تجربه کرده در چهارمین فصل حضور خود در ترکیب السد به دنبال رساندن این تیم قهرمانی آسیا است. هافبک بازیساز السدی‌ها در بازی رفت با پرسپولیس روز خوبی را تجربه نکرد و تعداد و دقت پاس کمتری نسبت به میانیگن خود در این تیم داشت. با ۳۲ پاس کلیدی و ۴ پاس گل در ۱۰ بازی، بدون شک ژاوی خطرناک‌ترین چهره السد در میانه میدان خواهد بود.

۱ – بغداد بونجاح

۱۰ بازی و ۱۸ گل زده؛ آمار گلزنی باشگاهی بونجاح در فصل جاری غیرقابل باور بوده و این مهاجم الجزایری بهترین فصل دوران فوتبال خود را سپری می‌کند. بونجاح در بازی رفت و برگشت با استقلال ستاره السد بود و ۳ گل زد و ۲ گل نیز ساخت و در بازی رفت مرحله گروهی با پرسپولیس نیز دو گل وارد دروازه بیرانوند کرده بود تا ۵ گل از ۱۲ گل وی در آسیا، سهم تیم‌های ایرانی باشد. بونجاح با ۱۲ گل زده در حال حاضر بهترین گلزن فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا بوده و هر ۷۸ دقیقه یک گل در این مسابقات به ثمر رسانده است. این مهاجم الجزایری در بازی سه‌شنبه با پرسپولیس مهم‌ترین و خطرناک‌ترین مهاجم السد خواهد بود.

مدال

۳ ۱  
آی اسپورت
2018-10-22 21:51:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
ساسان
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۶:۰۹
ی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر