فهرست
شفر: امیدوارم تیام برای تمدید تماس بگیرد
شفر: امیدوارم تیام برای تمدید تماس بگیرد

شفر: امیدوارم تیام برای تمدید تماس بگیرد

آی‌اسپورت- سرمربی استقلال همچنان امیدوار است مامه تیام برای فصل جدید در این تیم بماند. وینفرد شفر در گفت و گوی مفصل خود صحبت‌های جذابی در مورد شرایط این تیم باشگاهی انجام داد.


پس از پایان یک فصل سخت اما شیرین ایران را ترک می کنید. آیا مدتی که در تهران نیستید دل‌تان برای ایران تنگ می شود؟

من در طبقه هجدهم یک برج سکونت دارم که از آن می توانم نمای چشم نواز تهران را ببینم. بدون شک دلم برای ایران تنگ می شود اما خوشحالم پس از این همه فشارهای عصبی که تحمل کردم، نزد همسر، دختر و پسرم می روم و خانواده ام دور هم جمع می شوند. بار دیگر می توانم با خانواده ام به سفر بروم اما اطمینان دارم در همین مدت هم تماس های زیادی از ایران درباره استقلال با من گرفته می شود. روز گذشته با دستیارانم میهمان یکی از دوستان ایرانی ام بودیم و از این موضوع لذت بردیم.

آیا این فشارهای عصبی از سوی رسانه ها به شما تحمیل می شود یا مسئولان باشگاه استقلال چنین فشاری به شما می آورند؟

از نخستین روزی که به استقلال آمدم فشار و استرس زیادی تحمل کردم. افرادی که با من صحبت می کردند می گفتند با وجود شرایط بحرانی استقلال، این تیم نباید سقوط کند. به همین دلیل من و دستیارانم در این هشت ماه با قلبمان زحمت کشیدیم و عملیات غیر ممکن را ممکن کردیم. این اتفاق تنها در زمین رخ نداد بلکه موفقیت ما به کل هواداران و مجموعه بزرگ استقلال اختصاص داشت. می دانم حتی هواداران پرسپولیس و افرادی که در رستوران مرا می بینند از موفقیت استقلال صحبت می کنند.

 واکنش هواداران پرسپولیس در زمان رو در رو شدن با شما چیست؟

آنها پس از اینکه می گویند هوادار پرسپولیس هستند از من می پرسند چه اقدام هایی در استقلال انجام داده ام که این تیم پیشرفت کرده است. تمام این مسائل برای من قوت قلب است. رئیس باشگاه، اعضای هیئت مدیره، کادرفنی برای مجموعه استقلال تلاش کردند. امسال ما شکارچی بودیم ولی فصل آینده شکار می شویم.

 باشگاه استقلال تا چه حد می تواند در فصل نقل و انتقالات بازیکنان مدنظرتان را جذب کند؟

امیدوارم باشگاه استقلال تمام مواردی که روی آنها توافق کردیم، انجام دهد. هر روز با مدیران باشگاه در تماس هستم و اطمینان دارم باشگاه تمامی درخواست ها و آرزوهای من را برآورده می کند. استقلال شانس زیادی برای قهرمانی در فصل آینده دارد چرا که تیم بزرگی است و مدیران آن باید با بزرگ منشی به تعهداتشان عمل کنند. قهرمانی و موفقیت را به هواداران استقلال بدهکار هستیم.

 به احتمال زیاد مامه تیام از استقلال جدا می شود. چه برنامه ای برای حفظ سرور جپاروف دارید؟

تیام پیش از حضور در استقلال برای تیمی بازی نمی کرد و توانستیم با قیمتی مناسب این بازیکن فوق العاده را جذب کنیم. تیام بازدهی خوبی برای استقلال داشت و همه دیدند سرمایه گذاری درست در فوتبال، بهره برداری خوبی دارد. همچنان به این موضوع خوشبینم که تیام در روزهای آتی با من تماس بگیرد و بگوید که در استقلال می ماند. ماندن جپاروف هم در تیم قطعی است.

در صورت جدایی تیام آیا بازیکنان خارجی جانشین او می شوند یا ایرانی؟

بازیکنان ایرانی شرایط تیام را ندارند چراکه او در ۱۰ بازی ۱۲ گل به ثمر رساند. شاید نمونه چنین بازیکنی در آسیا کمتر وجود داشته باشد. دوست دارم تیام در استقلال بماند اما در غیر این صورت باید بازهم بازیکن خارجی جذب کنیم. السد برای استخدام ژاوی حدود ۱۰ میلیون دلار هزینه کرد و ما هم باید بازیکنی بیاوریم که مانند تیام در کنار مسائل مالی برای تیم ما بازدهی داشته باشد. فکر می کنم مامه تیام قراردادش را با استقلال تمدید می کند.

اردوی پیش فصل استقلال کجا برگزار می شود؟

محل اردوی استقلال تاکنون قطعی نشده است اما درباره این موضوع مشغول برنامه ریزی هستیم.

 با توجه به نتایج خوب استقلال در زمان سرمربیگری شما، بدون شک ابتدای لیگ هجدهم کار سختی دارید.

مطمئنا کار ما سخت است و باید برای نتیجه گیری بیشتر تلاش کنیم. باید روی بازیکنانی که به استقلال اضافه می شوند کار کنیم‌. مشکل اصلی استقلال در ابتدای لیگ هفدهم به بدنسازی ضعیف این تیم در اردوهای پیش فصل مربوط می شد. می دانیم چگونه باید از این لحاظ روی تیم کار کنیم تا بازیکنان بار دیگر اعتماد به نفس خود را کسب کرده و بفهمند که باید برای موفقیت استقلال بزرگ زحمت بکشند. باید در فصل جدید نسبت به گذشته عملکرد بهتری داشته باشیم و نفرات جدید هم باید به بهترین شکل عمل کنند.

پیش از حضور در ایران چه نظری درباره مردم این کشور داشتید؟

همانگونه که بارها گفتم ایران مردم میهمان نوازی دارد. تا حدی به مردم ایران نزدیک هستم که بگویم این ویژگی ایرانی ها در دنیا بی نظیر است. از این موضوع لذت می برم‌.

با توجه به نتایج فوق العاده ای با استقلال کسب کرده اید، آیا تیم های حاشیه خلیج فارس به شما پیشنهاد سرمربیگری داده اند؟

در فوتبال همیشه از این صحبت ها مطرح می شود. تیم های عربی به من پیشنهاد داده اند اما همیشه به استقلال فکر می کنم.

تیم ملی قرار است از ۲۲ روز دیگر در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به میدان برود. ارزیابی شما از وضعیت این تیم چیست؟

ایران تیم خوبی دارد و برای کی روش و شاگردانش آرزوی موفقیت می کنم. اطمینان دارم این تیم می تواند در جام جهانی از گروهش صعود کند. نباید پرتغال را بیشتر از آن چیزی که هست، قدرتمند نشان دهیم.

احتمال دارد کارلوس کی روش در پایان جام جهانی از تیم ملی ایران جدا شود. در این صورت اگر پیشنهاد سرمربیگری این تیم به شما ارائه شود آن را قبول می کنید؟

در حال حاضر سرمربی استقلال هستم و نمی توانم به چیزی که وجود خارجی ندارد فکر کنم. کارلوس کی روش مربی بزرگی است.

 آیا از کی‌روش به دلیل کنار گذاشتن وریا غفوری و حسین حسینی از فهرست ۲۴ نفره تیم ملی ناراحت هستید؟

همچنان از کی روش ناراحت و دلخور هستم چراکه دلیلی برای خط زدن وریا و حسینی از فهرست تیم ملی وجود نداشت. به هر حال به این تصمیم سرمربی تیم ملی ایران احترام می گذارم.

ساشا نقش ویژه ای در موفقیت های شما در استقلال داشته است. نسبت به این موضوع چه حسی دارید؟

با تمام وجود به پسرم افتخار می کنم چراکه او برای استقلال زحمات زیادی می کشد و بسیار راستگو و صادق است‌. افراد زیادی از صداقت ساشا خوششان نمی آید اما از این ویژگی پسرم خوشحالم‌.

احتمال اضافه شدن مربی جدید به کادرفنی استقلال وجود دارد؟

۱۰۰ درصد یک مربی بدنساز به جمع دستیاران من اضافه می شود اما نمی دانم با توجه به بودجه استقلال می توانیم این مربی را در طول فصل در اختیار داشته باشیم یا خیر؟ استقلال نیاز به یک بدنساز حرفه ای دارد و نمی توانیم بدنسازی معمولی بیاوریم.

آیا تمام فرزندان شما ازدواج کرده اند و نوه دارید؟

من عاشق فرزندانم هستم اما می دانید آلمانی ها در زندگی فرزندانشان دخالت نمی کنند. من خیلی جوان هستم و زود است که نوه دار شوم.

بعضی از بازیکنان استقلال به شما به چشم پدرشان نگاه می کنند.

این امر برای من خوشحال کننده است و به همین دلیل خدا را شکر می کنم. وریا غفوری یکی از پسران من است و فرزند او هم نوه ام محسوب می شود. پژمان هم به همین شکل و با احتساب این موضوع من پدر بزرگ هستم.

آیا کل مطالباتتان از استقلال را دریافت کرده اید؟

باشگاه استقلال تاکنون کل مبلغ قرارداد مرا پرداخت کرده است.

 باشگاه خبرنگاران جوان

۸ ۵  
آی اسپورت
2018-05-25 21:36:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
تیام استقلالیا حسرت کل لنگیا
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷، ۲۱:۵۴
البته ما دوس داریم که تیام بمونه و انشالله هم که میمونه ولی ما استقلالیم و هیچوقت التماس یه بازیکنو نمیکنیم و متکی به یه بازیکن نیستیم. این التماس کردنا کار لنگی جماعته که 4 ماهه دارن التماس محسن هزارتومنی نیمکت نشینو واسه موندن میکنن
کیسه دوزاری
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷، ۲۳:۰۸
تاریخ هیچ وقت رکورد سیصدهزارنفری التماس و پاچه خواری به رامین رضاییان توسط کیسه کشای مفلوک رو فراموش نخواهد کرد خخخخخ نکنه یادت رفته دوزاری چند شبانه روز التماس بازیکن اخراجی پرسپولیس رو میکردین؟
***
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷، ۲۳:۰۶
البته اول باید با وزیرپرسپولیسی تماس بگیری تا تیام بتونه باهات تماس بگیره
۶
آحسان
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷، ۰۰:۳۰
کاملاً مشخص ایشون مشاوران ایرانیش دارن بهش یاد می دن هوادار ایرانی ( بخوانید استقلالی ! ) از دیدن همچین جمله ذوق می کنن و اشک تو چشماشون جمع میشه : ((حتی هواداران پرسپولیس و افرادی که در رستوران مرا می بینند از موفقیت استقلال صحبت می کنند.
واکنش هواداران پرسپولیس در زمان رو در رو شدن با شما چیست؟
آنها پس از اینکه می گویند هوادار پرسپولیس هستند از من می پرسند چه اقدام هایی در استقلال انجام داده ام که این تیم پیشرفت کرده است. تمام این مسائل برای من قوت قلب است.)) واقعاً خنده داره یا این آقا ایرانیه یا ما از یک کره دیگه اومدیم ، مرده حسابی هوادارای پرسپولیس و استقلال مثل کارد و پنیرن بعد میاین از توی شومن می پرسن چه اقداماتی انجام دادی!؟ ماذا فاذا !؟ چی میزنی داداش جنس خوبه مثه اینکه مرتیکه ما کسی مثل برانکو رو داریم که از بازیکن معمولی مثل مسلمان و طارمی و احمدزاده و انصاری و محرمی و خیلیا دیگه ستاره میسازه بعد هوادار پرسپولیس از تو نظر می خواد .؟ برو داداش ، برو مشتی ، ساقیتو عوض کن .. یا حق
۶ ۱
Vahid
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷، ۰۱:۴۶
همه بر خلاف امثال تو هوچی گر نیستن فرهنگ ایرانی انقد غنی هست که بدونن با خارجیایی که وارد ایران میشن چجوری برخورد کنن همون جور که مردم با برانکو برخورد میکنن با شفرم برخورد میکنن یه جوری میگی انگار دشمن خونین :)
نه عمو جان تو یه خانواده ممکنه هم استقلالی باشا هم پرسپولیسی طبیعتا هم به خاطر اختلاف سلیقه همو‌‌ نمیکشن حالا امثال تو وضشون فرق داره هاا :)
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر