فهرست
آرسنال ۲-۲ چلسی؛ تساوی در دربی لندن
آرسنال ۲-۲ چلسی؛ تساوی در دربی لندن

آرسنال ۲-۲ چلسی؛ تساوی در دربی لندن

آی اسپورت- دیدار جذاب و تماشایی تیم های آرسنال و چلسی از هفته بیست و دوم لیگ برتر با تساوی 2-2 به پایان رسید. در این دیدار پرهیجان که هر دو تیم موقعیت زیادی برای گلزنی داشتند، هر یک از دو تیم، یک بار از حزیف پیش افتاد اما در نهایت به تساوی 2-2 رضایت دادند. چلسی بازی را بهتر آغاز کرد و چیزی نمانده بود که ادن هازارد در همان دقیقه 2 بازی دروازه میزبان را باز کند اما ضربه ستاره بلژیکی از کنار دروازه به بیرون رفت. پس از آن نوبت بازیکنان آرسنال بود که توپ و میدان را در اختیار بگیرند و در دقیقه 7، الکسیس سانچس اولین موقعیت جدی تیم میزبان را ایجاد کرد اما ضربه او با برخورد به بازیکن حریف به بیرون رفت. حملات دو تیم ادامه داشت و موقعیت های خطرناک روی دروازه ها ایجاد می شد تا اینکه در دقیقه 14، آلوارو موراتا یک موقعیت بسیار خوب را از دست داد. او که روی یک ارسال عالی به پشت خط دفاعی آرسنال، با پتر چک تک به تک شده بود، با یک ضربه ضعیف، توپ را به بیرون فرستاد.

 یک دقیقه بعد نوبت آرسنالی ها بود تا دروازه حریف را تا آستانه باز شدن پیش ببرند. روی پاس عالی مایتلند نایلز بود که توپ به الکسیس سانچس رسید و ضربه او بعد از برخورد به هر دو تیر دروازه، در اختیار کورتوا قرار گرفت. در ادامه برای دقایقی تا اندازه ای از شدت حملات دو تیم کاسته شد اما پس از آن بار دیگر دو تیم موقعیت های خوبی روی دروازه هم ایجاد کردند اما هیچ یکی از آنها تبدیل به گل نشد و نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید. دو تیم نیمه دوم را هم هجومی آغاز کردند و اولین موقعیت جدی این نیمه را هم بازیکنان میهمان ایجاد کردند.  در دقیقه 50 بود که هازارد می توانست چلسی را پیش بیندازد اما واکنش خوب پتر چک، دروازه آرسنال را نجات داد. پس از آن نوبت آرسنال ها بود که دو خطر جدی روی دروازه چلسی ایجاد کنند اما ضربات الکسیس و لاکازت، راهی به چهارچوب دروازه چلسی پیدا نکرد.  در ادامه بازیکنان آرسنال تا اندازه ای توپ و میدان را در اختیار گرفتند و حملات خطرناک تری روی دروازه حریف داشتند تا اینکه سرانجام در دقیقهه 63 به گل رسیدند. روی یک رفت و برگشت بود که توپ در محوطه جریمه چلسی به جک ویلشر رسید و او هم با یک ضربه تماشایی، کار را تمام کرد. بلافاصله بعد از این گل بازیکنان آرسنال می توانستند به گل دوم برسند اما ضربه الکسیس به بیرون رفت. بازیکنان چلسی که چیزی برای از دست دادن نداشتند، پیش کشیدند و خیلی زود به گل تساوی رسیدند. هازارد که در محوطه جریمه آرسنال صاحب توپ شده بود، توسط هکتور بیرین سرنگون شد تا داور نقطه پنالتی را نشان بدهد. خود هازارد پشت ضربه قرار گرفت و با فریب پتر چک، حساب کار را 1-1 کرد.

 برتری بازیکنان چلسی بعد از این گل ادامه پیدا کرد و این تیم یکی دو موقعیت خوب را از دست داد تا اینکه سرانجام در دقیقه 84 به گل برتری رسیدند. زاپاکاستا که در سمت راست محوطه جریمه آرسنال صاحب توپ شده بود، با یک ارسال دیدنی، مارکوس آلونسو را صاحب موقعیت کرد و اوهم با یک بغل پای مطمئن، کار را تمام کرد. آرسنالی ها که همه چیز را از دست رفته می دیدند، در دقایق پایانی فشار زیادی روی دروازه چلسی وارد کردند اما دفاع فشرده و پرتعداد بازیکنان چلسی، مانع از رسیدن آنها به گل می شد تا اینکه در دومین دقیقه از وقت های تلف شده، آرسنال سرانجام توانست کار را به تساوی بکشد. روی یک ارسال توپ در محوطه جریمه چلسی به بیرین رسید و او هم با یک شوت تماشایی، کار را تمام کرد. چلسی می توانست در ثانیه های پایانی به گل برتری برسد اما بعد از اینکه موراتا یک تک به تک دیگر را از دست داد، ضربه زاپاکاستا هم به تیر دروازه برخورد کرد تا بازی در نهایت با تساوی 2-2 به پایان برسد.

ورزش سه

 

  ۱  
آی اسپورت
2018-01-04 01:26:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
حمید
پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶، ۰۹:۳۱
لذت فوتبال یعنی همین، مهم نبود که طرفدار چه تیمی هستید، فوتبال دیدیم
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر