فهرست
سه سناریوی ایران در بازی فردا: خوب، بد، زشت
سه سناریوی ایران در بازی فردا: خوب، بد، زشت

سه سناریوی ایران در بازی فردا: خوب، بد، زشت

آی اسپورت – بازی فردای ایران و ازبکستان در تاشکند، شاید در سرنوشت نهایی ایران برای رسیدن به جام جهانی، حساس‌تر از بازی با کره جنوبی باشد. ایران برای رسیدن به روسیه، روی صعود مشترک با کره مثل 4 سال قبل حساب باز کرده و در صورتی که ازبک‌ها بتوانند مستقیم به جام جهانی بروند، یکی از دو تیم ایران و کره جنوبی قربانی خواهند شد. تیم ملی در حال حاضر، 2 امتیاز از ازبکستان عقب‌تر است و فردا باید تحت هر شرایطی، دست پر از تاشکند به تهران برگردد.

حالت اول: پیروزی ایران

در صورتی که ایران مثل دو بازی گذشته با برد از تاشکند به تهران برگردد، دوباره به صدرجدول گروه می‌رسد. مگر اینکه کره جنوبی که امتیازی مشابه ایران دارد، با نتیجه پرگل قطر را ببرد و با تفاضل گل صدرنشین شود. احتمال زیاد، پیروزی در تاشکند، مساوی با صدرنشینی دوباره ایران در گروه با فاصله یک امتیازی نسبت به ازبکستان خواهد بود.

حالت دوم: مساوی

ایران با تساوی مقابل ازبکستان، احتمالا به رده سوم گروه سقوط می‌کند. ازبکستان، با دو امتیاز بیشتر همچنان بالاتر از ایران باقی خواهد ماند. کره جنوبی هم با برد مقابل قطر 2 امتیاز از تیم ملی جلو می‌افتد اما اگر قطر بتوانند کره جنوبی را در خانه حریف متوقف کند، ایران همچنان در رده دوم باقی می‌ماند. فاصله دو امتیازی با ازبکستان و کره جنوبی، شرایط زیاد خوبی نیست اما بازی مستقیم با این دو تیم در تهران راه را برای بازگشت ایران به رده‌های اول و دوم باز می‌گذارد.

حالت سوم: پیروزی ازبکستان

این نتیجه، می‌تواند کاملا رویای حضور در جام جهانی را به خطر بیندازد. ازبکستان با شکست ایران، در فاصله 5 امتیازی تیم ملی قرار می‌گیرد. کره جنوبی هم با هر نتیجه‌ای غیر از شکست خانگی مقابل قطر، در فاصله 3 یا یک امتیاز بالاتر از ایران می‌ایستد. برنده بازی مستقیم چین و سوریه هم هم‌امتیاز با تیم ملی خواهد شد و اگر ایران با اختلاف بیشتر از یک گل ببازد یا آن‌ها با اختلاف یبشتر از یک گل پیروز شوند، تیم ملی به رده چهارم سقوط خواهد کرد. فاصله 5 امتیازی با ازبکستان و 3 امتیازی با کره، بدترین پایان برای دور سوم مسابقات انتخابی جام جهانی است.

 

 

 

کد خبر: 9406

۳ ۱  
آی اسپورت
2016-10-05 19:04:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
۱ نظر
برزو
پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵، ۱۰:۳۷
شالام ايميل نميخواست اصن يادم رفت چي ميخواستم بنويسم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر