فهرست
پیش بازی اسپانیا- شیلی؛ ماتادورها روی لبه پرتگاه
پیش بازی اسپانیا- شیلی؛ ماتادورها روی لبه پرتگاه

پیش بازی اسپانیا- شیلی؛ ماتادورها روی لبه پرتگاه

آی اسپورت -این موقعیت جدیدی برای اسپانیایی ها نیست. شاگردان دل بوسکه چهار سال قبل هم در اولین دیدارشان در جام جهانی شکست خوردند و در دو دیدار بعدی باید مقابل هندوراس و شیلی به پیروزی می رسیدند. آنها این بار هم باید برای صعود به مرحله بعدی، شیلی را از پیش رو بردارند؛ اما تفاوت بزرگ این است که اسپانیای خسته دیدار اول، کار دشواری برای شکست این تیم شیلی دارد؛ تیمی که با هدایت خورخه سمپائولی، به مراتب از تیم چهار سال قبل بهتر است.

اسپانیا؛ تغییرات دل بوسکه، موثر است؟

\" البته که تغییراتی خواهیم داشت اما نمی خواهم هیچ تصمیم عجولانه ای بگیرم\" اسپانیا در دیدار اول به اندازه ای ضعیف ظاهر شد که تصمیم دل بوسکه برای ایجاد تغییرات در تیمش، چندان عجیب نیست. البته بعید است این تغییرات شامل ایکر کاسیاس شود. علی رغم دریافت 5 گل در دیداری که خود کاسیاس ، آن را بدترین بازی دوران حرفه ای اش توصیف کرد، بعید است دل بوسکه بخواهد کاپیتان اول تیمش را روی نیمکت قرار بدهد.

سرخیو راموس و جرارد پیکه هم در قلب خط دفاعی نمایشی ناامید کننده داشتند و ممکن است دل بوسکه، حداقل یکی از آنها را از ترکیب اصلی خارج کرده و خاوی مارتینز را از ابتدا به میدان بفرستد. پدرو هم دیگر بازیکنی است که گفته می شود دل بوسکه قصد دارد در دیدار مقابل شیلی از ابتدا به میدان بفرستد تا تحرک خط حمله اش را افزایش دهد.

بازگشت به استفاده از 9 کاذب، دیگر گزینه ای است که احتمالا دل بوسکه در دیدار امشب از آن استفاده خواهد کرد؛ اگر چنین تصمیم عملی شود، فابرگاس جای دیه گو کاستا را در ترکیب اصلی خواهد گرفت؛ هرچند استفاده از فیزیک مناسب کاستا در مقابل مدافعان خشن شیلی هم می تواند به خط حمله اسپانیا کمک زیادی بکند.

شیلی؛ فرصت انتقام

هرچند شکست 4 سال قبل شیلی مقابل اسپانیا، مانع از صعود این تیم به دور بعد جام جهانی نشد، اما آنها می دانند که اگر قرار باشد بار دیگر آن نتیجه تکرار شود، با توجه به دیدار آخر برابر هلند، بعید نیست این بار در همین مرحله گروهی از مسابقات کنار بروند. به همین دلیل، دیدار امشب برای مردان سمپائولی هم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

اما برخلاف اسپانیا، لا روخای کوچک احتمالا با تغییرات کمی نسبت به دیدار اول مقابل استرالیا، پای به این دیدار خواهد گذاشت. الکسیس سانچس، ستاره بارسا، که در دیدار قبلی مقابل استرالیا گلزنی کرد، مطمئنا امشب هم در نوک خط حمله شیلی قرار می گیرد.

آرتورو ویدال هم که در دیدار مقابل استرالیا، در دقیقه 60 تعویض شد و به نظر می رسید کمی دچار آسیب دیدگی شده، هم مشکلی برای همراهی تیمش در دیدار امشب ندارد و البته سمپائولی امیدوار است که او برای دقایق بیشتری بتواند بازی کند.

خط دفاعی شیلی در دیدار مقابل استرالیا کمی روی ارسال ها متزلزل نشان می داد اما بعید است سمپائولی تغییری در قبلی خط دفاعی اش ایجاد کند و به این ترتیب، بار دیگر شاهد حضور گری مدل و اوگنیو مِنا در ترکیب اصلی شیلی خواهیم بود

     
آی اسپورت
2014-06-18 10:14:57
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر