فهرست
«من مارکینگ» مسی به سود بارسا
«من مارکینگ» مسی به سود بارسا

«من مارکینگ» مسی به سود بارسا

آی اسپورت- در دیدار روز شنبه بارسلونا مقابل خیرونا که با برد 3 گله بارسا همراه بود، پابلو مفئو مثل سایه دنبال مسی بود، اما باز هم ستاره آرژانتینی توانست از حضورش در زمین بهترین استفاده را ببرد و مانند همیشه تاثیرگذار باشد.

مفئو که به طور قرضی از منچسترسیتی به خیرونا پیوسته همان طور که خود مسی هم تائید کرده آخرین کسی بود که در تیمش مسئولیت مهار مسی را داشت و در کارش هم موفق بود. پیش از این بازیکنانی مانند سوکراتیس، په‌په و میکل بالنزیاگا توانسته بودند با موفقیت مسی را مهار کنند و حالا به این لیست یک بازیکن دیگر هم اضافه شده است.

در رئال مادرید اما اخیرا متیو کوواچیچ مسئول مهار مسی بوده و در دیدار سوپرکاپ اسپانیا در ماه آگوست او بود که مقابل مسی قرار گرفته بود. البته در این راه تنها نبود و زیدان کاسمیرو را هم مسئول کمک به هم‌تیمی‌اش کرده بود.

یکی از بازیکنانی که از قرار گرفتن مقابل ستاره آرژانتینی به خوبی لذت برد آلوارو آربلوا بود. او بود که باعث شد یادمان بیفتد در لیگ قهرمانان فصل 07-2006 که لیورپول بارسلونا را در مرحله یک هشتم شکست داد یک دفاع چپ راست پا توانست به خوبی مقابل یک چپ پا که در سمت راست بازی می‌کرد قرار گیرد و او را مهار کند.

اما مسی این توانایی را دارد که وقتی بازیکنی او را مهار کرده و سایه به سایه‌‎اش می‌رود، برای خودش فضا ایجاد کند. او بازیکنان را از خط دفاعی جدا می‌کند و در دیدار مقابل خیرونا هم دیدیم که به راحتی این کار را کرد و به برد 3 بر صفر تیمش کمک کرد.

بارسلونا گاهی از این که تیم‌های رقیب به راحتی از این تاکتیک استفاده کنند ترس دارد. مثلا اگر رئال این کار را انجام دهد برای آن‌ها خوشایند نیست، اما در برخی از بازی‌ها مانند بازی مقابل خیرونا اگر بازیکنی مامور مهار مسی شود برای این تیم بهتر هم خواهد شد، چون مسی کارش را خوب بلد است.

 

۲    
آی اسپورت
2017-09-25 20:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر