فهرست
کارلوس کی روش، مردی برای تمام ثانیه ها
کارلوس کی روش، مردی برای تمام ثانیه ها

کارلوس کی روش، مردی برای تمام ثانیه ها

آی اسپورت -  

«او برای هر دقیقه از بازی برنامه دارد». این جمله را بارها و بارها، از مصاحبه های به جا مانده از فضای بیرون ورزشگاه محل بازی تیم ملی در کوریتیبا گرفته تا پست ها و توئیت های مرتبط با تیم ملی در فضای مجازی، در ستایش آقای کارلوس کی روش شنیده ایم. از سر و شکل بازی تیم ملی به طرز واضحی پیداست که این تیم قرار نیست هیچ چیز را مطلقا به شانس و حادثه واگذار کند و می خواهد از همه داشته هایش برای نزدیک شدن به یک هدف بزرگ بهره ببرد. این روند دلنشین، حاصل تفکر مردی ست که تفاوت را روی نیمکت تیم ملی به ظهور رسانده است. کی روش، مردی ست که از ثانیه ها ساده عبور نمی کند.

تمرین روز گذشته تیم ملی ایران، با 4 تا 5 دوربین مانیتور می شد. یک دوربین نیز به صورت اختصاصی به کارلوس کی روش مربوط بود. دوربینی که از نمای بالا، از همه لحظات تمرین فیلمبرداری می کرد تا بعدتر در جلسه فنی مورد استفاده قرار بگیرد. کی روش را باید جزئی نگرترین مربی فوتبال ایران دانست. او، مهمان ناخوانده فوتبالی شده که برخی از مربیان لیگ برتری اش اساسا با مفهومی به نام تحلیل و آنالیز آشنا نیستند.

این حجم از جزئی نگری، کی روش را امیدوار کرده است تا تیم ملی ایران در مسابقه حساس پیش رو با آرژانتین، همه تمرکزش را به دورن کارزار نبرد بکشاند. این مربی در کنفرانس مطبوعاتی روز گذشته اش، حفظ کردن تمرکز در تمام 90 دقیقه را بسیار دشوار و تا حدودی نشدنی می دانست اما امید داشت تا بازیکنان تی ملی در دقایقی طولانی از مسابقه تمرکزشان را به خوبی حفظ کنند و از اشتباهات ساده بپرهیزند. بی تردید ایران برای کسب یک نتیجه آبرومند برابر شاگردان سابه یا، باید از دستپاچپی های دقیقه اول بازی که در مقابل آرژانتین گریبان بوسنی را نیز گرفته بود دوری کنند.

 

     
آی اسپورت
2014-06-18 16:49:07
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر