فهرست
گزارش روز: ایران چقدر شانس صعود دارد؟!
گزارش روز: ایران چقدر شانس صعود دارد؟!

گزارش روز: ایران چقدر شانس صعود دارد؟!

آی اسپورت- بعد از پایان بازی با تیم نیجریه،عده ای از کارشناسان به خصوص مفسران خارجی و بعضی از هواداران تیم ایران نسبت به بازی دفاعی تیم ایران انتقاداتی را وارد کردند.این انتقادات با نگاه به این واقعیت که این اولین مساوی و اولین 0-0 جام برزیل بود،شاید بیشتر منطقی به نظر برسد،اما از دیدگاه نگارنده ارزش این یک امتیاز برای تیم ایران بسیار بالا بود.گواه این مساله،باخت تیم ملی ایران در هر سه دوره قبلی جام جهانی در دور اول مسابقات در مقابل هلند،یوگسلاوی و مکزیک بوده است.اتفاقی که باعث می شد همواره شانس صعود به مرحله یک هشتم به حداقل ممکن برسد و عملا\" به جز سال 98 ایران در بازی آخرش یک بازی تشریفاتی داشته باید.حالا بیایید نگاهی به اتفاق های ممکن گروه و احتمال های ممکن بازی های بعد بیندازیم.


پس از دور اول بازی ها تیم ایران با یک امتیاز و به دلیل برتری در حروف الفبا! در جایگاه دوم قرار گرفته است.در صورت برد یا مساوی تیم ایران مقابل آرژانتین قضیه مشخص است.شانسی بالا برای صعود به دور بعد.اما حتی اگر ایران مقابل آرژانتین بازنده از زمین خارج شود،چند فرضیه‌ی ممکن رخ خواهد داد:


۱.برد بوسنی مقابل نیجریه در دور دوم: در این حالت و در پایان این دور چنین جدولی خواهیم داشت:آرژانتین 6 امتیاز
بوسنی 3 امتیاز
ایران 1 امتیاز
نیجریه 1 امتیاز

در این حالت،در دور پایانی و در بازی های همزمان، ایران تنها در صورت برد مقابل بوسنی صعود می‌کند.قطعا\" بازی هجومی و متفاوتی را از شاگردان کی روش خواهیم دید و در آن طرف هم باید منتظر برد یا مساوی آرژانتین مقابل نیجریه باشیم تا صعود کنیم.


و مشخص است که مساوی و باخت مقابل بوسنی ما را از گردونه‌ی مسابقات کنار می زند.۲. بهترین حالت ممکن: مساوی نیجریه و بوسنی در هفته دوم
در این صورت چنین جدولی را خواهیم داشت.
آرژانتین 6 امتیاز
نیجریه 2 امتیاز
بوسنی 1 امتیاز
ایران 1 امتیاز


مساوی نیجریه در مقابل بوسنی در هفته دوم،بزرگترین کمک ممکن را به ایران خواهد کرد.در این صورت ما حتی با تساوی مقابل بوسنی در دور سوم هم شانس صعود خواهیم داشت!


در صورت تساوی ما مقابل بوسنی در دور سوم و باخت محتمل نیجریه در مقابل آرژانتین،هر سه تیم ایران،نیجریه و بوسنی 2 امتیازی خواهند شد.طبق قانون فیفا در این حالت تفاضل گل،گل زده،بازی مستقیم و در انتها قرعه کشی به ترتیب اولویت،مشخص کننده‌ی تیم صعود کننده‌ی دوم خواهد بود.راهکار ایران برای صعود در این حالت باخت به آرژانتین با حداقل تفاضل گل منفی و زدن گل است(مثل 2-1،3-2 باختن).در این حالت شاید در پایان دور سوم،حتی کار به قرعه کشی هم بکشد!!!


اما در صورت برد ایران مقابل بوسنی و عدم برد نیجریه مقابل آرژانتین ما به عنوان تیم دوم گروه صعود خواهیم کرد.۳. حالت آخر، باخت بوسنی مقابل نیجریه در دور دوم است.در این صورت جدول در پایان دور دوم این گونه خواهد بود.آرژانتین 6 امتیاز
نیجریه 4 امتیاز
ایران 1 امتیاز
بوسنی 0 امتیاز

در این حالت بوسنی از قبل حذف شده است و فقط برای اعاده حیثیت مقابل ایران بازی خواهد کرد.از آن طرف آرژانتین که صعودش به عنوان سرگروه قطعی نشده،قطعا تمام تلاشش را برای بردن نیجریه می کند.این دو اتفاق می تواند به ایران کمک کند تا با برد مقابل بوسنی به عنوان تیم دوم به دور بعد صعود کند.شاید فکر می کنید نوشتن از این احتمالات کمی زود و غیرمنطقی است.اما بزرگترین هدف از نوشتن این احتمال‌ها،نشان دادن ارزش بالای این یک امتیاز کسب شده‌ی تیم ایران در دور اول مسابقات بود. چه،حالا ایران با روحیه ای بالا و بدون ترس از حذف شدن در دو بازی بعد ظاهر خواهد شد و حتی در صورت باخت مقابل آرژانتین در هر حالتی در هفته سوم شانس صعود خواهد داشت.پس،امیدوار باشیم به روزهای بعد و ساق های شاهزاده های پارسی.پیمان یزدانی 

  ۱  
آی اسپورت
2014-06-18 18:22:00
نظر دهید

۱ نظر
-
چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۵۸
آرژانتین رو میزنیم با خیال راحت صعود میکنیم :))
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر