فهرست
صدای ناقوس مرگ؛ بعضی چیزها جبران نمی‌شود
صدای ناقوس مرگ؛ بعضی چیزها جبران نمی‌شود

صدای ناقوس مرگ؛ بعضی چیزها جبران نمی‌شود

آی اسپورت - این سال‌ها کمتر انتقالی اینقدر هواداران یک تیم را عصبانی کرده بود؛ اینقدر که پرسپولیسی‌ها الان از دست فرشاد احمدزاده و بازگشت او شاکی هستند. حجم دلخوری‌ها چنان است که حتی نشریه هواداری باشگاه هم در صف مقدم حملات قرار می‌گیرد؛ وقتی رفوگرها هم سراغ دریدن می‌روند، یعنی وضع خیلی خراب است. فرشاد البته کم نیاورده و گفته: «می‌دانم اشتباه کردم، آمده‌ام جبران کنم.» بعضی چیزها اما جبران‌شدنی نیست؛ مثل رفیقی که نیمه‌راه از آب در می‌آید، مثل سربازی که از جنگ فرار می‌کند، مثل فوتبالیستی که تیمش را وسط محرومیت می‌پیچاند و ناغافل سر از «چی‌چی اشلاسک» در لیگ بنجل لهستان در می‌آورد.

خنده‌دار است، اما فراری قحطی، حالا یار فراوانی شده و دم از جبران می‌زند. جبران چی؟ ۱۸۰ دقیقه بی‌نظیر از تاریخ پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان که برانکو ناچار شد برای پر کردن ارنجش به آدام همتی و ربیع‌خواه و حمیدرضا طاهرخانی پناه ببرد؟ جبران رباط محمد انصاری و حسین ماهینی که زیر فشار ظالمانه آن همه تمرین و مسابقه، پاره شد و بقایای ارتش مجروح سرخ را به خانه فرستاد؟ امروز مدیران پرسپولیس با چه رویی قرارداد احمدزاده جفاکار را قبل از توافق نهایی با حاج محمد وفادار امضا می‌کنند؟ راستی از این امضاها، مهر و انگشت‌ها و صفرهای روی کاغذ خجالت نمی‌کشید؟ اصلا پول چه کسی را توی جیب امثال فرشاد می‌ریزید؟ مگر این پول مال همان مردمی نیست که در اوج نداری، با این همه مشکل اقتصادی حلقوم سامانه‌های‌تان را پر می‌کنند؟ پس چرا پشیزی به احساسات و خواست‌شان اهمیت نمی‌دهید؟ چرا به جای انصاری بودن و بیرانوند بودن، به جای ایستادن و معرفت به خرج دادن، احمدزاده بودن را تبلیغ می‌کنید؟ چرا به تازه‌نفس‌ها یاد می‌دهید که هر وقت دل‌شان خواست می‎‌‌‎توانند بار و بندیل‌شان را جمع کنند و بزنند به چاک، بعد هم سر فرصت به تیم سابق‌شان برگردند تا خفت و خواری ماه‌ها نیمکت‌نشینی در ناکجاآباد را بشورد و پایین ببرد؟ با کدام مرام و مکتب، اینطور جانانه به استقبال «خیانت» می‌روید و جلوی پایش فرش قرمز پهن می‌کنید؟

خود فرشاد می‌گوید پرسپولیس بی‌یاور را فقط به صد هزار یورو فروخت و رفت؛ شما این معامله‌گر بی‌مروت را به چند خریدید؟ وقتی خریدار هر فروشنده‌ای باشید، مگر سنگ روی سنگ بند خواهد شد؟ این صدای گوشخراش ناقوس مرگ است؛ خندیدن در کنار آنهایی که به اشک میلیون‌ها نفر پشت کردند و رفتند. کاش دست‌کم بازگرداندن فراری‌ها را از «سرباز صفر» شروع نمی‌کردید. صد آه و هزار افسوس.

۸۳ ۴  
آی اسپورت
2019-06-26 02:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
سعید
چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸، ۰۸:۲۴
چقدر بی شرم قلم میزنند ‌. انگار نویسنده معصوم و الباقی گناهکار . همین یک خرید هم برنمیتابه . اگر رفته بود ترتر و یا کیسه باز هم یک حرفی میزد . خلاصه بشین سر جات .
۸
...
چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸، ۰۸:۴۳
عرب با این قرارداد نمی بست یه کیسه کش و خائن بودنش باید شک میکردیم. داره طبق برنامه پیش میره. برنامه این روزها هم هدر دادن وقته
مهدی
چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸، ۰۹:۵۰
جناب استاد بهروش واقعا دست مریزاد . عجب قلم توانایی دارید . چند روزی بود که دنبال واژه هایی میگشتم که احساساتم را بیان کند در مقابل این همه بی احترامی به هوادار و شما چقدر عالمانه نگاشتید .
واقعا این صدای ناقوس مرگ است و چقدر خوب به استقبال احمدزاده خیانتکار رفتند.
شهرام
چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸، ۱۰:۵۸
دستی دستی پرسپولیس عزیزمان را دارند نابود می‌کنند و ما فقط ناظر حماقت مدیران نابخرد هستیم
۹
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر