فهرست
داور مساله‌دار برای ایران-پرتغال!
داور مساله‌دار برای ایران-پرتغال!

داور مساله‌دار برای ایران-پرتغال!

آی اسپورت - انریکه کاسرس 44 ساله در حالی به عنوان داور بازی ایران با پرتغال انتخاب شد که این داور پاراگوئه‌ای قضاوت پرحرف و حدیثی در اولین تجربه خود در جام جهانی 2018 داشت. دیدار روسیه میزبان با مصری ها در ورزشگاه سن پترزبورگ در حالی با برتری 3-1 تزارها توام شد که فراعنه حذف زودهنگام خود از جام را به قضاوت ضعیف این داور ربط دادند.

بعد از این بازی اتحادیه فوتبال مصر با تنظیم شکایت رسمی و ارسال آن به کمیته داوران فیفا نسبت به قضاوت کاسرس واکنش نشان داد و مدعی شد داور پاراگوئه‌ای در چند صحنه علیه مصر سوت زد که کلیدی‌ترین صحنه به گل دوم روسیه و نگرفتن خطای واضح مهاجم میزبان روی مدافع مصر بود، جایی که کمک داور ویدئویی VAR  می‌توانست به کاسرس برای گرفتن تصمیم درست کمک کند.

ابو ریدا رئیس اتحادیه فوتبال مصر در واکنش به این اتفاق گفت: «حق شکایت برای مصری‌ها زنده است و قطعا آنها نسبت به قضاوت ضعیف این داور و کمک‌هایش پیگیری‌های لازم را انجام خواهند داد.» نکته جالب این که مصری‌ها با تیمی ویژه از کارشناسان داوری این کشور گزارش تحقیقاتی خود را به همراه شکایت رسمی برای فیفا ارسال کردند و خواستار برخورد با این داور پاراگوئه‌ای شدند.

انریکه کاسرس در بازی روسیه با مصر علاوه بر تمام صحنه‌هایی که مصری‌ها به آن اعتراض داشتند در هنگام اعلام ضربه پنالتی به سود مصر هم با تردیدهایی روبرو بود تا جایی که VAR به داد او رسید تا خطا روی صلاح پنالتی اعلام شود. بعد از این بود که رسانه‌های معتبر دنیا در تحلیل عملکرد این داور پاراگوئه‌ای یکی از ضعیف‌ترین نمرات را به او دادند تا انتخاب این داور و کمک‌هایش برای جدال ایران و پرتغال با نگرانی‌های زیادی برای کی‌روش و فدراسیون فوتبال ایران توام باشد.

ورزش 3

۳    
آی اسپورت
2018-06-24 17:42:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر