فهرست
اروگونه چگونه می تواند انگلیس را شکست بدهد؟ / فنون شکار شیر
اروگونه چگونه می تواند انگلیس را شکست بدهد؟ / فنون شکار شیر

اروگونه چگونه می تواند انگلیس را شکست بدهد؟ / فنون شکار شیر

آی اسپورت- پس از شکست 3-1 اروگوئه برابر کاستاریکا و همچنین شکست 2-1 انگلستان برابر ایتالیا، این مسابقه برای دو تیم جنبه مرگ و زندگی دارد. در این بازی هر دو تیم محکوم به پیروزی هستند و تساوی و به خصوص شکست برای آنها فاجعه بار خواهد بود. انگلستان این بار با حال و هوایی تازه پا به جام جهانی گذاشته است. رحیم استرلینگ، جوردن هندرسون و دانیل استوریج تعدادی از استعدادهای جوان این تیم هستند. در تیم فعلی انگلستان تأثیر باشگاه لیورپول کاملاً محسوس است و حتی در بازی نخست برابر ایتالیا هم هاجسون سعی کرده بود تا حد امکان از بازیکنان لیورپولی در تیمش بیشتر استفاده کند. با وجود شکست در بازی اول، سه شیرها در این جام سرشار از سرعت، انرژی، جوانی و در عین حال تجربه هستند و عزمشان را جزم کرده­اند که در این مسابقات تا حد امکان پیش بروند. اما اروگوئه اگر بخواهد در این بازی پیروز شود چه نکاتی را باید رعایت کند؟

1-    حمله به مدافعان کناری

انگلستان از خط دفاعی خوبی برخوردار است که معمولاً زیاد گل نمی­خورد، اما آنها بدون نقص هم نیستند. گلن جانسن و لیتون بینس بازیکنانی در کلاس جهانی هستند، ولی گاهی اشتباهات بدی مرتکب می­شوند. این دو بازیکن به عنوان مدافعان کناری مدرن، برای هجوم به دروازه حریف و تقویت قوای هجومی تیم آموزش دیده­اند و معمولاً باعث می­شوند در زمان نفوذ آنها، مدافعان میانی تیم برابر ضد حملات حریف آسیب پذیر باشند.

دو گوش (Winger) اروگوئه کریستین رودریگز و کریستین استوانی باید بتوانند از این نقطه ضعف حداکثر بهره­برداری را انجام دهند و مدافعان کناری انگلستان را تحت فشار قرار بگذارند. این دو بازیکن از سرعت و قدرت هجومی کافی برای به دردسر انداختن حریف قدرتمندشان در این مسابقه برخوردارند و تابارز باید سعی کند از این ضعف حریف حداکثر استفاده را نصیب تیمش کند.

2-    بهره­گیری از ضربات ایستگاهی

یکی از نقاط قوت تیم اروگوئه استفاده از ضربات شروع مجدد است که البته در بازی برابر کاستاریکا به خوبی از آن استفاده نشد. وقتی تیمی بازیکنانی مانند سوارز و فورلان را در اختیار دارد که هر دو در زدن ضربات آزاد مهارت ویژه­ای دارند، هر قدر هم که تیمی مانند انگلستان به خوبی سازمان­دهی شده باشد، می­تواند با این ضربات دروازه آنها را تهدید کند.

بازیکنانی مانند ادینسون کاوانی و دیگو گودین در بازی هوایی و زدن ضربات سر استادند و ترکیب ارسالهای خطرناک و قدرت تمام کنندگی در ضربات ایستگاهی می­تواند اروگوئه را به سرمنزل مقصود برساند. اگر این تیم می­خواهد سه امتیاز این بازی را برای خود تضمین کند، باید در استفاده از این فرصتها هوشیار باشد.

3-    برطرف کردن نقایص دفاعی

تا به حال مشخص شده است که پاشنه آشیل اروگوئه سرعت پائین دفاع این تیم است. تنها مدافعی که  می­توانست کمی سرعت تدافعی آنها را افزایش دهد ماکسی پریرا به دلیل کارت قرمز در بازی قبل این مسابقه را هم از دست خواهد داد. اگر انگلستان همزمان از رحیم استرلینگ و دانیل استوریج استفاده کند، اروگوئه راه بسیار دشواری را برای پیروزی در پیش رو خواهد داشت.

با وجود آنکه اروگوئه در خط حمله بسیار قدرتمند است، اما در برابر تیمهای با کلاس جهانی مانند انگلستان، به هیچ وجه نمی­توان تنها با تکیه بر خط حمله پیروز شد و بای از سازمان دهی خوبی در تمام نقاط زمین نیز برخوردار بود. با وجود آنکه رهبری دفاع اروگوئه بر عهده دیگو لوگانو است، تابارز ممکن است در این بازی به او استراحت بدهد و از مدافع جوان تیمش، سباستین کواتس در این بازی استفاده کند که در لیگ برتر انگلستان تجربه بازی در کنار سایر لیورپولی­های این مسابقه را دارد.

به هر صورت، تابارز باید راهبرد تدافعی تیمش را برای این مسابقه تغییر دهد چرا که در بازی برابر کاستاریکا ناکارآمدی آن به اثبات رسید. اروگوئه این بار در برابر تیم به مراتب قوی­تری قرار می­گیرد و اگر می­خواهد دست پر از این مسابقه خارج شود باید تغییراتی در این تیم به وجود آورده شود.

منبع: ایران ورزشی

 

     
آی اسپورت
2014-06-19 14:24:00
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر