فهرست
یادداشت روز : مفقودالاثر ها ؛ ماراکانا مثل همیشه یک کابوس بود
یادداشت روز : مفقودالاثر ها ؛ ماراکانا مثل همیشه یک کابوس بود

یادداشت روز : مفقودالاثر ها ؛ ماراکانا مثل همیشه یک کابوس بود

آی اسپورت - حذف دور از انتظار تیم ملی اسپانیا از دور مسابقات جام جهانی تنها پس از انجام دو بازی واکنش های متفاوتی را در سطح رسانه های این کشور به دنبال داشته است. در رسانه های کاتالانی به شدت نسبت به این تحقیر عمومی واکنش منفی نشان داده اند . این در حالی است که در رسانه های غیر کاتالانی با احتیاط بیشتری در مورد این شکست صحبت می شود.

یادداشت منتقد AS در مورد این حذف ناباورانه را اینجا بخوانید : 

در تمام طول 96 دقیقه ای که بازی را تماشا می کردم نتوانستم تشخیص دهم آن تیمی که پیراهن قرمز رنگ به تن دارد متعلق به کدام کشور است ؟ همان تیم قرمزپوشی که به لحاظ فیزیکی و ذهنی در هم شکسته به نظر می آمد .

اما تیم مقابل شیلی نام داشت و به خوبی از شکنندگی و تزلزل تیم قرمزپوش که بعد از بازی فهمیدم نامش اسپانیاست استفاده کرد .

این تیم همان فشار و همان جنگندگی هلند مقابل اسپانیا را تکرار کرد و دقیقه به دقیقه این تیم را به خروج از جام نزدیک و نزدیک تر کرد.

از همان لحظه شروع بازی مشخص بود که تیم قرمزپوش از توان لازم برای ارئه یک بازی هماهنگ عاجز است. به جرات می توانم بگویم که اسپانیا در درون زمین قابل تشخیص نبود.

این تیم نه تنها یک تیم متحد نبود که از لحاظ فنی نیز در مقابل شیلی چیزی برای عرضه نداشت و در نهایت با حقارت و مثل یک فرد کتک خورده از دور مسابقات کنار گذاشته شد.

حالا این تیم باید به خانه بازگردد در حالیکه اطراف این تیم را شک و تردید فراگرفته است. از تردیدها در مورد لیست بازیکنانی که به برزیل برده شدند (لیستی که پر از بازیکنان مصدوم و نا آماده بود و در راس آنها کاستا ) تا نحوه مهره چینی دل بوسکه در دوبازی این تیم مقابل هلند و شیلی .

هیچکس در این تیم اسپانیا ایده روشنی نداشت. از دل بوسکه باید شروع کنیم تا به آخرین نفری که برای این تیم وارد زمین شد؛ برسیم.

شیلی در مقابل این تیم بی انگیزه که هیچ صلابتی درون زمین نداشت؛ همچون یک قهرمان ظاهر شد . تیم باصلابتی که در طول 6 سال ؛ شادی های بی نظیری را به ما هدیه کرد.

اسپانیا تیمی بدون ایده مشخص : کاستا بار دیگر مهاجم شماره 9 اسپانیا بود و پشت او پدرو و اینیستا حضور داشتند . با این وجود اسپانیا بیشتر به کناره ها متمایل بود و با توجه به کوتاهی قد بازیکنان شیلی بیشتر از همیشه سانتر می کرد. هیچکدام موثر نبودند ؛  چرا که شیلی تمام مناطق زمین را به خوبی تحت کنترل داشت


11 بازیکن برای خداحافظی از جام :

تیر خلاص بر جمجمه ملت اسپانیا را 11 بازیکنی شلیک کردند که روحیه جنگندگی خود را در خانه جا گذاشته بودند. هیچکدام روی فرم نبودند. این بار هم مارکانا برای اسپانیا یک کابوس بود.

پدرو پائولو سن مارتین : AS

رضا سیف

  ۱  
آی اسپورت
2014-06-19 17:52:56
نظر دهید

۱ نظر
الیاس
پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۲۳
سن مارتین جان نمیدونی که حالا ایرانی ها چه مقاله های چرتی راجع به تیمتون مینویسن ؟!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر