فهرست
آنالیز دیدار اسپانیا- شیلی: اسپانیا خیلی بد بود یا شیلی خیلی خوب؟
آنالیز دیدار اسپانیا- شیلی: اسپانیا خیلی بد بود یا شیلی خیلی خوب؟

آنالیز دیدار اسپانیا- شیلی: اسپانیا خیلی بد بود یا شیلی خیلی خوب؟

آی اسپورت- تا پیش از دیدار دیشب، شیلی هیچ وقت نتوانسته بود اسپانیا را شکست بدهد. در 10 دیدار قبلی، شیلی 8 بار شکست خورده بود که یکی از آنها در جام جهانی 1950 و در ورزشگاه ماراکانا رقم خورده بود. اما در اینجا می خواهیم در این مورد صحبت کنیم که تیم فعلی شیلی، بعد از حذف یکی از بهترین تیم های تاریخ فوتبال که توانست 3 تورنمنت بزرگ پیاپی را فتح کند، تا کجا می تواند به پیش برود.

بعد از شکست 5-1 مقابل هلند، ویسنته دل بوسکه تصمیم گرفت در دیدار دیشب جرارد پیکه و ژاوی را روی نیمکت قرار بدهد.تماشاگرانی که به ماراکانا رفته بودند، در 10 دقیقه ابتدایی، از نظر مالکیت توپ، شاهد دیدار برابری بودند؛ در حالی که بازیکنان شیلی تلاش می کردند تا جای ممکن، اسپانیا را از جلو پرس کنند. در دو دقیقه ابتدایی، که اسپانیا دو موقعیت خوب به شیلی داد، توانستند تا حدی بازی را کنترل کنند.
اما بازی تهاجمی شیلی سرانجام در دقیقه 20 به ثمر نشست. آنها توپ را در یک سوم دفاعی اسپانیا تصاحب کردند و پاس هوشمندانه چارلس آراگوئیس، با ضربه تمام کننده ادواردو وارگاس، به گل اول بازی تبدیل شدبعد از این گل، مالکیت توپ اسپانیایی ها بیشتر شد و در دقیقه 31، پاس داوید سیلوا در یک سوم دفاعی حریف، یک موقعیت خوب برای اسپانیا ایجاد کرد اما ماتادورها کسی را در آن منطقه نداشتند که از این موقعیت استفاده کند.
چند دقیقه قبل از پایان نیمه اول، اوضاع برای مدافع عنوان قهرمانی بدتر هم شد. ایکر کاسیاس که در دیدار مقابل هلند هم نمایش خوبی ارائه نداد، ضربه آزاد الکسیس سانچس را دقیقا جلو پاس آرانگوئیس مشت کرد و هم با یک ضربه نوک پا، توپ را به گوشه بالایی دروازه فرستاد.
اسپانیا در نیمه اول 22 پاس بلند داشت و بازیکنان این تیم، برای استفاده از ضربات سر دیه گو کاستا، 8 بار هم توپ را روی دروازه کلودیو براوو ارسال کردند.
مائوریسیو ایسلا، مدافع-هافبک راست شیلی، برای حمایت از الکسیس سانچس، دائما نفوذ می کرد و بیش از هر بازیکنی، توپ گیری از حریف داشت.
برای اسپانیا، سرخیو بوسکتس در حفظ توپ عالی کار کرد اما بیشتر پاس هایش را عرضی ارسال کرد؛ در حالی که آندرس اینیستا در پیدا کردن راهی برای عبور دادن توپ از خط دفاعی شیلی به مشکل خورده بود.
بین دو نیمه، کوکه جانشین ژابی آلونسو شد و اسپانیا نیمه دوم را با یک هدف آغاز کرد. اما علی رغم اینکه آنها مدت بیشتری در زمین حریف صاحب توپ بودند، اما نمی توانستند راهی برای نزدیک شدن به دروازه پیدا کنند.
کوکه در نیمه دوم تاثیر مثبتی روی بازی اسپانیا داشت. او با اینکه تنها یکی نیمه بازی کرد، در پایان بازی، بیش از همه بازیکنان درون زمین تکل زد و در دادن پاس های هجومی، بعد از داوید سیلوا که 76 دقیقه بازی کرد، در رتبه دوم قرار گرفت.
اسپانیا در این بازی 16 ضربه به سمت دروازه کلودیو براوو داشت اما در نهایت نتوانستند به گل برسند و با شکست 2-0 از دور رقابت ها کنار رفتند.
بازیکنان شیلی در این دیدار 62 بار توپ را حریف پس گرفتند، آماری که برای یک تیم که به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرده، اهمیت زیادی دارد. تقریبا نیمی از بازیکنان تیم، بیش از 6 بار توپ را از حریف پس گرفتند و این کمک کرد تا شاگردان سامپائولی در مالکیت توپ، آمار خوبی به جا بگذارند. مارسلو دیاس با 9 بار پس گرفتن توپ، بیش از سایر هم تیمی هایش، در این راه موفق بود.
اگنیو منا و مائوریسیو ایسلا، دو بال شیلی؛ از ستاره های اصلی تیم شان دراین دیدار بودند. به ویژه ایسلا که به کمک الکسیس سانچس، ستاره بارسا، تقریبا سمت راست را نفوذ ناپذیر کرده بود.
دیه گو کاستا که پیش از آغاز رقابت ها، به دلیل تصمیمش برای بازی با پیراهن اسپانیا به جای برزیل، اخبار زیادی را به خود اختصاص داده بود، در 126 دقیقه ای که در جام بازی کرد، حتی یک شوت درون چهارچوب نداشت. جانشین او، فرناندو تورس، که در 25 دقیقه پایانی به بازی رفت، موثرتر کار کرد. او در 6 نبرد هوایی، 5 بار پیروز شد؛ در حالی که کاستا در 3 نبرد هوایی، حتی یک بار هم زودتر از حریف به توپ ضربه نزد. ضمن اینکه تورس در یک سوم هجومی، 9 پاس داد که 7 تای آن صحیح بود.
پایان عصر تیکی تاکا؟ در دیدار مقابل شیلی، اسپانیا از زمان دیدار مقابل کره جنوبی در جام جهانی 2002، کمترین درصد پاس صحیح را داشت. (دیدار مقابل کره 78.7% و در دیدار دیشب 81.7%). اینیستا هم با 52 پاس، کمترین تعداد پاس را در 8 دیدارش در جام جهانی که 90  دقیقه کامل بازی کرد، ثبت کرد. ضمن اینکه این اولین بار از سال 2006 است که اسپانیا در دو دیدار پیاپی شکست می خورد. آنها در اکتبر آن سال، دو بار مغلوب ایرلند شمالی و سوئد شدند.  ۱  
آی اسپورت
2014-06-19 17:20:37
نظر دهید

۱ نظر
ساجده
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۰:۲۳
اطلاعات خوب وکاملی بود.
آقا میشه اسم نرم افزارهایی که باهاشون بازیها رو انالیز می کنید به ما هم بگید؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر