فهرست
یادداشت روز : در ستایش شیلی؛ چه تیم خوبی دارید آقای سامپائولی!
یادداشت روز : در ستایش شیلی؛ چه تیم خوبی دارید آقای سامپائولی!

یادداشت روز : در ستایش شیلی؛ چه تیم خوبی دارید آقای سامپائولی!

آی اسپورت - اکثر نویسنده های اسپانیایی امروز نقد ها و یادداشت های خود را به تیم اسپانیا اختصاص داده اند . در هر صورت شکست و حذف ناباورانه این تیم از جام جهانی در این امر بی تاثیر نبوده . اما خولیو مالدونادو نویسنده AS نگاهی داشته به تیم شیلی و عملکرد این تیم را ستوده است .


این یادداشت را اینجا بخوانید :

چه تیم خوبی ساخته است این آقای سامپائولی . تیمی که در مقابل بهترین نسل تاریخ فوتبال اسپانیا برتری بی چون و چرایی داشت.

این بازی به همه؛ این مساله را یاداور شد که می توان کیفیت پایین تری نسبت به حریف داشت اما با شایستگی به پیروزی رسید.

شیلی سالهاست که در حال پیشرفت است و به نظر می رسد که در این جام به نقطه اوج خود رسیده باشد. این  تیم شب گذشته بدون توپ ؛ اسپانیا را پرس کرده بود. آنقدر خوب و منظم که اسپانیا هرگز نتوانست به ریتم مناسب خود در طول بازی دست یابد.

دو وینگر این تیم ایسلا و منا به خوبی به بازی عمق می دادند. رفت و برگشت های این دو ؛ دیوانه کننده بود. در میانه زمین سیلوا بدون نقص بود ؛ آن هم در مقابل تیمی که از لحاظ تکنیکی برتری اش محسوس بود.

سامپائولی در این جام به الکسیس سانچس نقش مهمتری را محول کرده است. او شاید کاپیتان شیلی نباشد اما بدون شک نقش یک لیدر واقعی را درون زمین ایفا می کند. به همه اینها ویدال را اضافه کنید.

شیلی با شکست اسپانیا گام بلندی برداشت و سامپائولی نشان داد که می تواند از بازیکنان تحت رهبری خود ؛ بهترین بازی را بگیرد.

خارا ؛ آرانگوئیس ؛مارسلو دیاز و مدل در بهترین فرم خود قرار دارند . بازیکنانی که در فصل گذشته در سطح باشگاهی؛عملکرد متوسطی داشتند؛ اما شب گذشته به لطف ایده های سامپائولی متحول شده بودند.

شیلی تنها در 5 دقیقه ابتدایی نیمه دوم یعنی مقطعی که اسپانیا بیشتر از همیشه به بازی سرعت داده بود دچار مشکل شد.

اما خیلی زود به کمک ستاره خود وارگاس بر بازی مسلط شد . وارگاسی که وقتی روی فرم باشد می تواند تمام مشکلات شیلی در فاز تهاجمی را به کمک سانچس حل کند.

شیلی روز به روز پیشرفت می کند و باید بگوییم که اکنون لاروخای واقعی نه اسپانیا که شیلی است. ببینیم این تیم تا کجای این جام جلو می رود .

\"Julio

خولیو مالدونادو : AS

رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-06-20 01:33:35
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر