فهرست
گزارش دیلی تلگراف از اردوی تیم ملی / فوتبال، چهره ایران را به دنیا نشان می دهد/ از اردو صدای خنده می آید
گزارش دیلی تلگراف از اردوی تیم ملی / فوتبال، چهره ایران را به دنیا نشان می دهد/ از اردو صدای خنده می آید

گزارش دیلی تلگراف از اردوی تیم ملی / فوتبال، چهره ایران را به دنیا نشان می دهد/ از اردو صدای خنده می آید

آی اسپورت - صدای خنده بلند از تمرین تیم ملی در سائوپائولو چیزی نیست که شما انتظار آن را از تمرین مرموز ترین تیم حاضر در جام داشته باشید.

گزارش جرمی ویلسون خبرنگار سایت تگلراف انگلیس در مورد تیم ملی با این جملات آغاز می شود. او نوشته:  وقتی یک خبرنگار امریکایی از رئیس فدراسیون فوتبال ایران می پرسد که آیا بازیکنان این تیم حق تعویض لباسهایشان با بازیکنان حریف را ندارند، علی کفاشیان می خندد و می گوید که اگر مسی پیراهن تمام بازیکنان ایران را بخواهد، می تواند همه آنها را داشته باشد.

یکی دو ماه قبل از قول رئیس فدراسیون فوتبال ایران نقل شده بود که بازیکنان این تیم به خاطر کمبود بودجه فدراسیون نباید لباسهایشان را به بازیکنان حریف بدهند. کمبود بودجه تیم ملی باعث شده که قرارداد کارلوس کی روش بعد از جام جهانی تمدید نشود هر چتد که به بازیکنان قول داده شده در صورت صعود از گروه، پاداش 600 هزار پوندی فیفا به حساب آنها واریز شود.

تساوی تیم ملی مقابل نیجریه باعث شادی مردم ایران شده و رئیس جمهور این کشور هم عکس خود را هنگام دیدن این بازی در توئیتر منتشر کرده. عکسی که مهم ترین نکته اش این است که رئیس جمهور ایران لباس مخصوص روحانیان را نپوشیده و با پیراهن تم ملی مشغول تماشای بازی تیم کشورش است.

مهم ترین نکته ای که از اردوی تیم ملی می توان متوجه شد، آرامش بازیکنان ایران است. اتفاقی که برای خبرنگاران ایرانی و خارجی موضوع جالبی محسوب می شود. فوتبال در حال حاضر پرطرفدارترین ورزش در جامعه ایران و به خصوص برای زنان این کشور است.

حسن روحانی به تازگی دستور داده که حضور زنان در استادیوم های فوتبال بررسی شود .

بیش از ده هزار طرفدار تیم ملی در برزیل هستند که اکثر آنها در امریکا یا اروپا زندگی می کنند و به احتمال زیاد، هنگام بازی ایران و آرژانتین، زمان در تهران خواهد ایستاد.

شاید برایتان عجیب باشد که بدانید هنگام دربی تهران، نزدیک به صد هزار تماشاچی به استادیوم آرادی می روند و بعد از صعود تیم ملی به جام جهانی، مردم برای جشن گرفتن به خیابان ها ریختند.

بازی روز شنبه با آرژانتین اتفاق بسیار مهمی در تاریخ فوتبال ایران محسوب می شود. علی کفاشیان می گوید:\" درست است که ما بازیکنان بزرگ زیادی نداریم اما اتحاد بین بازیکنان ما وجود دارد. ما با هم می جنگیم و می دانیم که کل دنیا این بازی را نگاه خواهد دارد. این موضوع به ما انگیزه می دهد و ارائه یک بازی خوب جدا از نتیجه ای که در آخر بازی می گیریم، برایمان اهمیت دارد.

در سایتهای مربوط به فوتبال ایران، این بحث مطرح شده که تیم ملی با 11 بازیکن جلوی آرژانتین دفاع خواهد کرد. اتفاقی که چندان عیر طبیعی نیست و کارلوس کی روش روی برنامه های دفاعی تیمش اصرار زیادی دارد.

یکی از خبرنگاران ایرانی می گوید:\" جام جهانی برای نشان دادن تصویر خوبی از کشورمان، فرصت بسیار مهمی است\" او به تاثیر تحریم های بین المللی در ایران اشاره می کند که باعث شده بود بسیاری از داروهای حیاتی وارد ایران نشود. او می گوید اختلافات سیاسی دولت ایران با سایر کشورها هیچ ربطی به مردم ایران ندارد و آنها مقصر این قضیه نیستند که فربانی این اختلاف شوند. 

او به این نکته اشاره کرده که مردم ایران می خواهند با سایر مردم دنیا ارتباط صمیمانه ای داشته باشند و آنها دشمن دنیا نیستند.

بخش پایانی این گزارش، صحبتهای کارلوس کی روش در مورد تیمش است:\" شما باید بازیکنان ما را به عنوان بازیکنانی از لیگ آماتور ایران قضاوت کنید نه بازیکنانی از لیورپول؛ رئال مادرید، چلسی، بارسلونا یا کورینتیانس. ما سختی های زیادی کشیده ایم و به همین دلیل است که من از وضعیت فعلی تیمم راضی هستم. بازیکنان من شایسته احترام هستند.\"

     
آی اسپورت
2014-06-20 10:50:57
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر