فهرست
فدراسیون برای عذرخواهی از مسی برنامه ای دارد؟!
فدراسیون برای عذرخواهی از مسی برنامه ای دارد؟!

فدراسیون برای عذرخواهی از مسی برنامه ای دارد؟!

آی اسپورت –  وقتی در بحبوحه جام جهانی 1990 زلزله وحشتناک شمال ایران رودبار و منجیل را لرزاند و خسارات  زیادی برجای گذاشت و خانواده های بسیاری را داغدار کرد یورگن کلینزمن   طی واکنشی جالب با مردم  زلزلزه زده کشورمان ابراز همدردی کرد  که فدراسیون فوتبال ایران این اقدام او را بی پاسخ نگذاشت.درست قبل از  بازی ایران – آلمان در جام جهانی 98  و در مراسم قبل از بازی احمدرضا عابدزاده با یک قاب خاتم نفیس از این اقدام کلینزی تقدیر کرد .

داستان لئو مسی اما متفاوت است.درست بعد از قرعه کشی جام جهانی در پائیز سال گذشته و  مشخص شدن اینکه ایران  با آرژانتین همگروه شده گروه زیادی از هموطنان بی فکر ما به صفحه فیسبوک مسی هجوم برده و کامنت های عجیبی برای او گذاشتند که فراتر از یک کری ساده و معمولی فوتبال بود و بعضا اهانت ها و حرف های رکیک هم در آنها دیده می شد.این اقدام در رسانه های دنیا بازتاب پیدا کرد  و متاسفانه وجهه بین المللی مان ،حداقل در حوزه هواداری فوتبالی خدشه دار شد.
در این میان بسیاری سعی کردند این موضوع را ماستمالی کرده و حتی بگویند افراد هتاک ایرانی نبوده اند اما از واقعیت نمی شد فرار کرد.هر چند مسی با تمام این نامهربانی ها برخورد قهرانه ای نداشت اما هجمه ها ادامه داشت تا اینکه بعد از بازتاب بین المللی موج عذرخواهی از مسی در شبکه های اجتماعی آغاز شد.
در این میان برخی هنرمندان  هم پا پیش گذاشتند تا از مسی عذرخواهی کنند و حتی جمشید مشایخی برای  بوسیدن کتف مردانه لئو پا پیش گذاشت  و اعلام آمادگی کرد تا به اسپانیا برود  و آنچه مسی  از ایرانی ها به دل گرفته را از دل او در آورد که البته این اتفاق نیفتاد.در این میان فدراسیون فوتبال هم اعلام کرد برای  عذرخواهی از مسی پیشقدم خواهد شد اما باز هم اتفاقی نیفتاد تا همه چیز به فراموشی سپرده شود.
از آن روزها فاصله گرفتیم و رسیدیم به اصل داستان .فردا روز تقابل با لئو مسی است  و حالا باید از او رسما عذرخواهی کرد و فرهنگ بالای ایرانی را در قالب یک برخورد محترمانه و  خاطره انگیز به بهترین بازیکن دنیا نشان داد.نه اینکه فدراسیون فوتبال  و تیم ملی مسوول  بی حرمتی عده ای  هوادار کژفهم و ساده اندیش باشد،نه اما چه می شود اگر اتفاقی که در خصوص کلینزمن رخ داد  درباره لئو مسی هم تکرار شود؟چقدر از بودجه فدراسیون فوتبال کم خواهد شد اگر به نشانه عذرخواهی  و حتی یادبودی از فوتبال ایران هدیه ای تقدیم مسی کند؟اصلا فدراسیون فوتبال ایران برنامه ای برای این کار خواهد داشت یا  مطابق معمول دوستان فراموش کرده اند که قبلا چه اتفاقاتی افتاده و الان باید چه کار کنند.
  ۹  
آی اسپورت
2014-06-20 12:52:52
نظر دهید
۹ نظر
علی رضا (United Kingdom)
جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۳۲
خدا کنه همینطور که شنا میگید بشه و از مسی دلجویی بشه
محمد
جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۳۵
داداش اون ماجرا فقط تو رسانه های ایران بولد شد وگرنه هیشکی نفهمید ... یعنی اونا میان کامنت های فارسی را ترجمه کنن ؟ مگه بیکارن ؟ چقدر اخه کج اندیشی شما ...
سهیل
جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۳۶
خیلی خری نویسنده ... من یکی از اونا بودم که حمله کردم پس توهین نکن
نام
جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۳۷
مسخره بازی درنیار ... اون ماجرا را هیشکی نفهمید فقط رسانه های ایران بزرگش کردن ... میخوای نکونام یه فرش بیست در سی بهش تقدیم کنه وسط فوتبال ؟! بهمون نمیخندن ؟!
الیاس
جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۳۹
فقط یه ایرانی میتونه اینجوری فکر کنه ... اخه مگه وسط زمین بازی جای این کار هاست ؟ تو بازی نیجریه هم که تابلو کادو داد کلی خجالت کشیدم ... مسخره بازی درنیارید ... مسی روحش هم خبر نداره از اون ماجرا
کاظم
جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۴۰
اره وسط زمین مثل اخولی ها برید عذرخواهی ... اصلا شما کی هستی که جای کل ایران تصمیم میگیری ؟! اقای عشق مسی شما بهتره از گل زدن مسی به ایران خوشحال بشی
الیاس
جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۴۲
ادمایی با این تفکر اگه مسی بهمون گل بزنه خوشحال میشن ... باور کنید
فرید
جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۵۷
خدا کنه برنامه اى نداشته باشند چون میترسم این نابغه هایى که هیچ ایده اى از هیچ چیز ندارند، باعث سر افکندگى بیش از این براى مردم بشوند. اگر چند صد تا عقب افتاده الاغ یک سنگى رو تو چاه میندازند, هشتاد میلیون نباید معذرت خواهى کنند که! به نظر من این کار به نفع ما نیست. آقا! فوتباله دیگه. مسى همونجور که طرفدار داره قطعا غیر طرفدار هم داره که ممکنه هر روز بهش فحش بدن. یک چیز فراموش شده را دوباره به یاد میاریم و ضررش مال خودمونه دوباره. اونقدر که موضوع براى ما مهمه، براى اونها مهم نیست. کافیه تمام تحلیل هاى سایت هاى خارجى رو مرور کنید تا ببینید هیچکس حتى اشاره اى به این موضوع نمیکنند.
Danial
جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۱۷
من امیدوارم این اتفاق نیفته و سطح فکر مسئولین فدراسیون از نویسنده این متن بالاتر باشه و یه کم دورتر رو ببینه. اولا در تمام دنیا آدمهای دجی و عوضی‌ وجود دارن که هر جا ممکن برن و هر حرفی‌ بزنن اما هیچ وقت فدراسیون یه کشور بابت رفتارهای یه عده یوزر فیس بوک عذرخواهی رسمی‌ نکرده و کادو نداده که ما دومیش باشیم. جهت نمونه الان برین تو فیس بوک یوزرهای اسکاتلندی ببینین چطور دارن اجداد بازیکنهای انگلیسی رو میارن جلو چشمشون. مطمئن هم باشین بازی بعدی انگلیس اسکاتلند کسی‌ کادو نمیده به انگلیسی ها. حالا شاید بگین اشکال کادو دادن چیه؟ اشکال اینه که وقتی‌ یه کار غیر معمول انجم می‌شه همه میفتن دنبال اینکه بدونن دلیل این موضوع چیه و آخر قضیه اینه که همه اونهایی که نمی‌دونستن این موضوع رو حالا دیگه میفهمم چی‌ شده و ما عملا به جای اینکه وجهه ایران رو بهتر کنیم بدتر کردیم. این خیلی‌ خیلی‌ فرق میکنه با کادوی که به کلینزمن داده شد چون اون بابت قدر دانی بود نه عذر خواهی‌ به خاطره یه مشت آدم نفهم تو فیس بوک. لطفا کمی‌ فکر قبل از نوشتن یه مطلب.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر