فهرست
افت شدید حدادی؛ دومی در مسابقه بدون رقیب
افت شدید حدادی؛ دومی در مسابقه بدون رقیب

افت شدید حدادی؛ دومی در مسابقه بدون رقیب

آی اسپورت - احسان حدادي در بازي‌هاي کشورهاي اسلامي دوم شده؛ با پرتاب 60 متر و 54 سانتي‌متر. در سايت‌هاي خبر ايران، از سايت کميته ملي المپيک گرفته تا بقيه‌ سايت‌ها و خبرگزاري‌ها که به نظر مي‌رسد، خبر را از روي سايت کميته کپي کرده‌اند، نه اسمي از نفر اول هست و نه از رکوردش. در سايت بازي‌ها، رکورد مصطفي السماح، پرتابگر عراقي که که در باکو قهرمان پرتاب ديسک شد، 60 متر و 89 سانتي‌متر ثبت شده. احسان فقط با اختلاف 35 سانتي‌متري مدال طلا را از دست داده. احسان شکست را قبول کرده: ‌«از عملکرد خود راضي نيستم و دوست داشتم پرتاب‌هاي بهتري به ثبت برسانم تا قهرمان شوم. نمي‌دانم الان چه چيزي بايد درباره اين عملکرد بگويم. براي من نتيجه ضعيفي بود و فقط اميدواريم در رويدادهاي آينده نتايج بهتري بگيرم.»

براي احسان حدادي که در المپيک شکست خورد و بعد از آن زانويش را جراحي کرد، شايد اين رکورد، رکورد بدي نباشد. اين اولين مسابقه رسمي او بعد از المپيک است و براي کسي که مدت‌ها تمرين نداشته و درگير حاشيه‌هاي زندگي‌اش بوده، مدال نقره يک مسابقه، نتيجه بدي نيست؛ به‌ويژه اينکه مسابقه شرايط چندان مناسبي نداشته است. هادي سپهرزاد، مربي احسان گفته: ‌«اجازه ندادند حدادي با ديسک خودش پرتاب کند؛ همچنين دايره براي نفرات تکنيکي همچون او خوب نبود. گمان مي‌کرديم مسابقه بعدازظهر است و به‌همين‌دليل هرگز صبح تمرين نکرده بوديم. انگار که بدن حدادي خواب بود.»

اين توضيحات سپهرزاد و رکوردهايي که ثبت شده، نشان مي‌دهد که سطح مسابقات چقدر پايين است. جالب است که از بين هشت نفري که در اين مسابقه شرکت کرده‌اند، فقط احسان و نفر اول است که رکورد بالاي 60 متر دارند. سلطان الداوودي با رکورد 58 متر و 63 سانتي‌متر مدال برنز گرفته و از اين بدتر اين که نفر هشتم مسابقه، رکورد 45 متر و 90 سانتي‌متر ثبت کرده است. برنامه حدادي و سپهرزاد اين بود که در باکو به ورودي مسابقات قهرماني جهاني برسد. سپهرزاد وعده داده که در مسابقات قهرماني آسيا اين اتفاق بيفتد و حدادي با تمرينات بيشتر، اين ناکامي را جبران کند.

 

وقایع اتفاقیه

     
آی اسپورت
2017-05-17 13:08:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر