فهرست
ولکات، از نیمکت نشینی تا موفقیت در آرسنال و انگلیس
ولکات، از نیمکت نشینی تا موفقیت در آرسنال و انگلیس

ولکات، از نیمکت نشینی تا موفقیت در آرسنال و انگلیس

آی اسپورت- سپتامبر 2012 بود و هواداران آرسنال فکر می کردند وقتش رسیده که ولکات از تیمشان برود و ماموریتش را در تیمی دیگر دنبال کند. چندین ماه طول کشید او او توانست خودش را دوباره به تیم و هواداران ثابت کند. 4 ماه بعد او قراردادش را تمدید کرد و شاید از همانجا بود که یکی از خوش شانسی های آرسنال رقم خورد.

ولکات توانسته بود که خیلی ها را در طول دوران بازیگری اش به وجد آورد و البته تنها مشکلی که مدام سر راهش بود مصدومیت بود که دست از سرش برنمی داشت. انقدر که گاهی به نظر می رسید او دیگر شانسی برای بازی کردن در تیم سطح بالایی مانند آرسنال و لیگ فیزیکی ای مانند لیگ انگلیس را ندارد.

آخرین فصلی که ولکات در آن مصدوم نبوده مربوط به فصل 13-2012 است که توانست 21 گل بزند و 14 پاس گل بدهد. آن هم در فصلی که در کنارش رابین فان پرسی قرار داشته است.

 

آمار ولکات در فصل جاری
آمار ولکات در فصل جاری

این فصل اما اوضاع برای او متفاوت است، چون انگیزه اش تغییر کرده است. او به ونگر گفته معتقد است بهترین پست برایش در سمت راست است. مربی شخصی استخدام کرده و در طول تابستان آمادگی اش را بالا برده تا مصدومیتی برایش به وجود نیاید و در کل عملکرد کلی اش را بهبود بخشیده است. این کار را در زمانی کرده که خیلی از هم تیمی هایش در تعطیلات بوده اند.

شکی در این نیست که او از حضور کامل در تمرینات پیش فصل هم نهایت بهره را برده است. حالا انگیزه اش عوض شده و به این تغییر نیاز داشت. مخصوصا که او در سن جوانی به تیم ملی هم دعوت شده بود و البته یک بازی هم نتوانسته بود انجام دهد. حالا او اعتماد به نفسش را دوباره به دست آورده و این همان چیزی است که بسیاری از بازیکنان به آن نیاز دارند.

در این فصل عملکرد ولکات برتری محسوسی نسبت به فصول گذشته داشته است و دوباره همان بازیکنی شده که از او انتظار بود. حالا این بازیکن 27 ساله معتقد است که می تواند یکی از بهترین مهاجمان اروپا شود و در خانه اش ملاقات های منظمی با دیوید پریستلی، روانشناس آرسنال، داشته است. او ملاقات هایش را درست برای قبل از بازی ها تنظیم کرده تا بتواند تمرکزش را در زمین بالا ببرد. بازیکن سابق ساوثهمپتون بازیکن باهوشی است و می داند اگر مثل قبل ادامه دهد ماموریت فوتبالی اش می تواند به راحتی هرچه تمام تر از بین برود.

او نهایتا متوجه شد که چه چیزی نیاز دارد تا به عنوان یک فوتبالیست حرفه ای و با توجه به استعدادی که دارد بتواند یکی از بهترین ها باشد. هنوز زمان زیادی برایش باقی است تا به همه نشان دهد چه کارهایی می تواند انجام دهد و بازیکن انگلیسی امیدوار است در کنار مسوت اوزیل و الکسیس سانچس به درخشش در آرسنال ادامه دهد و برای موفقیت در این فصل بجنگد.

۳    
آی اسپورت
2016-10-07 10:24:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر