فهرست
گزارش؛ مشکل ورزشگاه امام رضا چیست؟
گزارش؛ مشکل ورزشگاه امام رضا چیست؟

گزارش؛ مشکل ورزشگاه امام رضا چیست؟

آی اسپورت – هر چند هفته یک بار بحث برگزاری بازی‎های تیم‌های مشهدی لیگ برتر در ورزشگاه امام رضا مطرح می‌شود. در یکی دو روز اخیر هم شایعاتی پیرامون برگزاری بازی تیم‎های پدیده و استقلال در این ورزشگاه مطرح شده که البته به نظر می‎رسد این اتفاق باز هم نخواهد افتاد. عوامل متعددی در برگزار نشدن بازی‎‌های لیگ برتر در این ورزشگاه زیبا دخیل هستند و معمولا ناهماهنگی‎های موجود بین نهادهای مرتبط باعث می‎شود تا بازی‎های کمی در این ورزشگاه برگزار شود. البته باید یک بار برای همیشه تکلیف این ماجرا مشخص شود تا دیگر شاهد تکرار این ماجراها و دعواها نباشیم.

این ورزشگاه 25 هزار نفری با مالکیت آستان قدس رضوی در تاریخ 24 اسفند 1395 تاسیس شد و با بازی نمادین تیم های منتخب کربلا و مشهد در 25 شهریور 1396 به صورت رسمی افتتاح شد. هزینه ساخت این ورزشگاه مدرن و استاندارد 200 میلیارد تومان برآورد شده است. گفته می شد بعد از برگزاری این بازی نمادین، دیگر مشکلی در راه برگزاری بازی های لیگ برتر در این ورزشگاه نخواهد بود اما از آن زمان تا امروز تنها 3 بازی در این ورزشگاه برگزار شده و سایر بازی ها در ورزشگاه ثامن برگزار شده اند.

قبل از بازی منتخب کربلا و مشهد، محمدمهدی برادران رئیس هیات فوتبال خراسان رضوی به صراحت اعلام کرده بود که بازی های تیم های مشهدی با پرسپولیس و استقلال به دلیل ظرفیت محدود ورزشگاه امام رضا در ورزشگاه ثامن برگزار خواهد شد. اما ماجرا این جاست که بر سر برگزاری بازی های تیم های مشهدی با دیگر حریفان شان هم مشکلات زیادی به وجود آمده و تا امروز فقط 3 بازی در این ورزشگاه انجام شده است. بنابراین باید به دنبال دلایل دیگری درباره رخ ندادن این اتفاق باشیم.

آستان قدس رضوی به عنوان مالک، هیات فوتبال استان خراسان رضوی به عنوان نهاد برگزارکننده و شورای تامین استان به عنوان نهاد برقرارکننده امنیت و نظم، 3 نهاد اصلی هستند که تصمیم‌گیرنده اصلی درباره برگزار شدن یا نشدن بازی‌ها در این ورزشگاه هستند. از همان ابتدا آستان قدس رضوی موافقت خود را با در اختیار قرار دادن این ورزشگاه به دو تیم مشهدی اعلام کرد. البته به تازگی مشخص شده که تیم‌های مشهدی برای هر بازی باید 50 میلیون تومان به آستان قدس بابت اجاره پرداخت کنند! هیات فوتبال استان هم هیچ مشکلی با این قضیه ندارد. البته بحث خراب شدن چمن ورزشگاه در صورت برگزاری بازی به صورت هفتگی هم مطرح بود و گفته می‌شد قرار است هر 20 روز یک بار در این ورزشگاه بازی برگزار شود که این مورد هم با برگزاری دو بازی در فاصله 13 روز منتفی شد! به نظر می‌رسد مشکل اصلی در شورای تامین به وجود می‌آید. قرار گرفتن این استادیوم در مرکز شهر و احتمال ایجاد ترافیک و شلوغی یکی از مسائلی است که باعث مخالفت شورای تامین با این مساله است. البته ورزشگاه امام رضا 7 طبقه پارکینگ با ظرفیت 1200 دستگاه خودرو دارد و با گیت‌های خروجی متعدد، امکان سریع‌ترین خروج و تخلیه را در میان ورزشگاه‌های کشور دارد و به نظر می‌رسد نگرانی شورای تامین کمی بیمورد است. در گفتگوی تلفنی دوشنبه شب برادران با برنامه 90 هم مشخص شد که شورای تامین عامل اصلی مخالفت با برگزاری بازی‌ها در این ورزشگاه است. بحث نامه‌نگاری 15روز قبل از هر بازی هم واقعا بحث لاینحلی نیست و می‌تواند خیلی زود حل شود.

در مجموع به نظر می‌رسد بعد از 10 سال انتظار و البته هزینه بیش از 200 میلیارد تومانی برای ساخت این ورزشگاه‌، بهتر است دوستان با خوش‌بینی بیشتری به برگزاری بازی در این ورزشگاه نگاه کنند. البته اینها مسائل کلانی است که قبل از ساخت ورزشگاه باید مورد بررسی قرار می‌گرفت نه بعد از ساخت و صرف هزینه گزاف! در این ورزشگاه همایش‌های انتخاباتی و سیاسی با التهاب‌های بیشتری نسبت به بازی‌های فوتبال برگزار شده و مشکل خاصی هم پیش نیامده است. درست نیست که این ورزشگاه پس از ساخته شدن با بودجه بیت‌المال بلااستفاده بماند و فقط در مراسم‌های غیر ورزشی و مناسبت‌های خاص مورد استفاده قرار بگیرد.

۶ ۷  
آی اسپورت
2018-01-17 16:00:00
نظر دهید

۷ نظر
ali
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۳۱
مثل اینایی که یه عمر ماشین نداشتن، بعد که ماشین نو میخرن دلشون نمیاد سوارش بشن!!!
حالا یه ورزشگاه ساختنا! شورشو در اوردن!
فرامرز
پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶، ۰۳:۵۸
حتما رو صندلیای ورزشگاه هم نایلون کشیدن خخخخخخ
۱
بابا نویل مشهدی
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۵۹
مشکل مویوم یره
۶ ۲
دشمن بابانوئل
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶، ۲۰:۳۰
اخ اگه دستم بهت برسه
۱
علی پرسپولیسی
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶، ۲۲:۵۴
خخخخ
۱
مارال
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶، ۲۰:۱۲
آقا کلن ول کنید دیگه اینا عقده ای اند مثل ی کسی که چیزی میخره دلش نمیاد استفاده کنه .
۲
کریم
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶، ۲۳:۴۸
خوب وقتی میبینی از استادیوم پنج هزار نفر میان بیرون و انگار صدها هزار نفر هستند ادم شک میکنه واقعا تلویزیون چی میگه و این پنج هزار نفر چرا اینقدر زیاد هستند..همه خیابونها پر میشوند ولی کلا پنج هزار نفرند؟
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر