فهرست
حمله برانکو به رکورد پروین؛ اقتدار دورقمی!
حمله برانکو به رکورد پروین؛ اقتدار دورقمی!

حمله برانکو به رکورد پروین؛ اقتدار دورقمی!

آی اسپورت- پرسپولیس این فصل، شانس زیادی دارد تا رکورد فصل پیش را بشکند و اولین تیمی شود که با اختلاف دو رقمی، قهرمانی لیگ برتر را جشن می‌گیرد. تساوی با فولاد، نتیجه خوبی برای پرسپولیس نبود اما آن‌ها با وجود توقف در اهواز، اختلاف‌شان را در صدر جدول بیشتر کردند و حالا با فاصله‌ای ۸ امتیازی، شانس اول قهرمانی لیگ هستند. پرسپولیس در ۱۶ هفته، ۸ امتیاز با تیم دوم اختلاف ایجاد کرده و افت همزمان رقبا، می‌تواند آن‌ها را به اولین قهرمان ایران با اختلاف امتیاز دو رقمی تبدیل کند. فصل پیش، پرسپولیس هفته‌های زیادی با اختلاف بیشتر از ۱۰ امتیاز صدرنشین لیگ برتر بود اما قهرمانی زودهنگام و از دست دادن ۵ امتیاز در دو بازی تشریفاتی آخر، باعث شد آن‌ها در نهایت با ۹ امتیاز اختلاف نسبت به استقلال فصل را تمام کنند. اختلاف ۹ امتیازی، بیشترین اختلافی بود که یک تیم لیگ برتری با تیم دوم جدول داشته اما هنوز، رکورد قهرمانی با اختلاف امتیاز دو رقمی دست نیافتنی مانده است.

پرسپولیس فصل پیش در این مقطع از فصل، فقط ۲ امتیاز از تراکتورسازی تیم دوم جدول بیشتر داشت و اختلافش با استقلال، تیمی که در نهایت نایب قهرمان شد ۱۰ امتیاز بود. این فصل آن‌ها ۸ امتیاز، از تیم دوم جلوتر هستند و ۱۴ امتیاز از استقلال بیشتر دارند. استقلال، روی دور افتاده اما بر خلاف آن‌ها فاصله پرسپولیس با سایپا هفته به هفته بیشتر می‌شود و آن‌ها، شانس زیادی برای رقم زدند اولین قهرمانی تاریخ لیگ برتر، با اختلافی بیش از ۱۰ امتیاز را دارند. آخرین تیمی که با اختلاف بیش از ۱۰ امتیاز قهرمان لیگ برتر شد، پرسپولیس پروین بود که در دوران لیگ آزادگان و سال ۱۳۷۸، با اختلاف ۱۲ امتیازی نسبت به استقلال به قهرمانی رسید.

اختلاف امتیاز قهرمان‌های ادوار مختلف لیگ برتر

دوره

قهرمان

اختلاف امتیاز

لیگ اول

پرسپولیس

۱

لیگ دوم

سپاهان

۷

لیگ سوم

پاس

۲

لیگ چهارم

فولاد

۶

لیگ پنجم

استقلال

۱

لیگ ششم

سایپا

۲

لیگ هفتم

پرسپولیس

۱

لیگ هشتم

استقلال

۰

لیگ نهم

سپاهان

۶

لیگ دهم

سپاهان

۱

لیگ یازدهم

سپاهان

۱

لیگ دوازدهم

استقلال

۲

لیگ سیزدهم

فولاد

۲

لیگ چهاردهم

سپاهان

۱

لیگ پانزدهم

استقلال خوزستان

۰

لیگ شانزدهم

پرسپولیس

۹

 وبسایت نود

 

۶ ۳  
آی اسپورت
2017-12-26 01:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
محسن قنبرزاده
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶، ۰۱:۴۷

آقای برانکو مرسی که ۴ ساله خیالمون راحته.
انقدر انتظاراتو بالا بردید که علاوه بر برد تو هر بازی؛کلین شیت هم میخوایم + بازی زیبا...
ما هوادارا همیشه پشت شما هستیم...هیچ وقت یادمون نمیره که قبل آمدن شما بازی های بیرون از خانه رو یا میباختیم یا مساوی.تاریخو که نمیتونیم تحریف کنیم...کلا سکته میکردیم هر بازی...
الآنم مگه چی شده...فاصله امتیازی خوبی ایجاد کردیم.بازی با تراکتور هم مساوی بشه هیچ مشکلی نیست...
ما به شما اعتماد داریم.
همینکه بازیکن ایرانی رو شما طوری بدنسازی کردید که بندگان خدا ۶ ماهه بدون حتی یک روز استراحت(سوپر جام-لیگ-حذفی-آسیا-تیم ملی)دارن اینقدر مردونه میجنگن.سپااااااااااااااااااس.
کوهیار
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶، ۱۱:۱۶
کدوم برانکو دقیقا . اسم کوچیکشو بگید این روزها برانکو زیادن تو پرسپولیس و از برادران لاریجانی بیشترن...برانکو زلاتکو چرانکو و خرانکو
ساسان 4 & 6
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۳۷
مثل کوهیار نادان و بی ادب نباشیم
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر