فهرست
تولدت مبارک آقای قهرمان؛ مایکل شوماخر
تولدت مبارک آقای قهرمان؛ مایکل شوماخر

تولدت مبارک آقای قهرمان؛ مایکل شوماخر

آی اسپورت- نیمی از طرفداران جدید فرمول یک، این رشته را با مایکل شوماخر افسانه ای شناختند، حتی کسانی هم که فرمول یک را نمی شناسند این راننده آلمانی را به عنوان بهترین راننده می شناسند به طوری که به یک ضرب المثل تبدیل شده: ”طرف فک کرده شوماخره که اینجوری رانندگی می کنه ” در بزرگراه ها این جمله را از رانندگان زیادی شنیده ایم. هنوز خوب به یاد دارم زمانی را که اخبار ورزشی پس از هر گرندپری تنها خبری که داشت پیروزی مایکل شوماخر بود و بس! در واقع آن زمان مایکل شوماخر برنده یک مسابقه بود مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.

۷ قهرمانی ( ۱۹۹۴ ,۱۹۹۵ , ۲۰۰۰ , ۲۰۰۱, ۲۰۰۲ ,۲۰۰۳ , ۲۰۰۴ ) , ۹۱ پیروزی در ۳۰۸ مسابقه , ۱۵۵ سکو و ۱۵۶۶ امتیاز , ۶۸ پول پوزیشن در مدت ۱۹ سال رقابت در مسابقات فرمول یک! شوماخر بدون شک راننده ای افسانه ای است، افسانه ای که در حال حاضر در خواب به سر می برد، مطمئنا همه ی طرفداران فرمول یک انتظار بازگشت مایکل را به زندگی می کشند.

اتفاقی که در سال ۲۰۱۳ و در آن حادثه ی اسکی برای مایکل شوماخر افتاد باعث برانگیخته شدن احساسات همگان شد، چه کسانی که عاشق فرمول یک بودند و چه افرادی دیگر در دنیا که حتی علاقه ای به موتور اسپورت نداشتند.

به هر حال اینکه شوماخر با آن استعداد فراوانش به این دردناکی زمین گیر شده است مانند پتکی بود که بر سر خانواده، دوستان و طرفدارانش فرود می آمد. چیزی که مایکل برای ما به جا گذاشته است، میراثی بزرگ است که فراتر از یک زندگی است.

کسب هفت قهرمانی و ۹۱ پیروزی (کسی به این رکورد نرسیده) باعث شد تا شوماخر در فرمول یک جاودانه بشود و اسمش با این ورزش گره بخورد. برای مثال کشور خودمان، شما از هر فردی که آشنایی با فرمول یک ندارد راجع به این ورزش بپرسید، به احتمال فراوان شوماخر اولین کلمه ای است که به ذهنش خطور می کند و این نشان دهنده ی بزرگی این فرد است.

در اواخر دهه ی ۹۰ میلادی، شوماخر پیست ها را یکی از پس از دیگری با پیروزی پشت سر می گذاشت و حریفان حتی به گرد پایش نیز نمی رسیدند. او به گونه ای راه سنا را ادامه داد و با استعداد فراوانش در پیروزی نگذاشت که از محبوبیت فرمول یک کاسته بشود.

امروز را در تاریخ ثبت می کنیم، سوم ژانویه ۲۰۱۷ برابر با چهاردهم دی ۱۳۹۵؛ تولدت مبارک اسطوره…

سامان پورصفر/ فرمول یک

 

 

۴    
آی اسپورت
2017-01-05 02:39:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر