فهرست
فکری-گل‌محمدی؛ اعتماد به باتجربه‌ها!
فکری-گل‌محمدی؛ اعتماد به باتجربه‌ها!

فکری-گل‌محمدی؛ اعتماد به باتجربه‌ها!

آی اسپورت - اگر چه یحیی گل محمدی فقط 3 بار و محمود فکری هرگز به عنوان سرمربی دربی تهران را تجربه نکرده اند اما اغراق نیست اگر بگوییم آن ها تجربیات فراوانی به عنوان بازیکن در این بازی دارند و به هیچ عنوان با فضای این بازی حیثیتی بیگانه نیستند. 

نکته جالب در مورد یحیی گل محمدی و محمود فکری این است که آن ها به خوبی ارزش تجربه در دربی را می دانند و خودشان هم زمانی که به بازیکنان با تجربه ای در استقلال و پرسپولیس تبدیل شدند نمایش به مراتب بهتری در دربی ها داشتند. محمود فکری هر دو گل خود در دربی را زمانی زد که تبدیل به بازیکن با تجربه استقلال شده بود، درست مثل یحیی گل محمدی که در سال های پایانی حضورش در پرسپولیس در دربی موفق به گلزنی شد.

حالا به نظر می رسد انتخاب این 2 برای بازی روز دوشنبه هفته آینده احتمالا باید بازیکنان با تجربه تر باشند، کسانی که سابقه حضور در این بازی را دارند و در بازی های گذشته عملکرد خوبی برابر رقیب سنتی شان داشته اند، حتی اگر آن ها در حال حاضر شرایط بدنی بهتری از بازیکنانی که تازه با این باشگاه قرارداد امضا کرده اند نداشته باشند.

در استقلال فرشید اسماعیلی، داریوش شجاعیان، وریا غفوری و فرشید باقری بازیکنانی هستند که سابقه زیادی در دربی دارند و طبیعی است در صورت حضور در زمین می توانند از تجربه شان استفاده کنند و روند بازی را به نفع استقلال تغییر بدهند. در پرسپولیس هم که در این فصل چند بازیکن قدیمی خود را از دست داده است، سید جلال حسینی، احمد نوراللهی، کمال کامیابی نیا، امید عالیشاه و سیامک نعمتی بازیکنانی هستند که تجربه بازی برابر استقلال را دارند وطبیعی است حضور آنها می تواند وزنه مهمی برای شاگردان گل محمدی باشد.

در این بین هر دو تیم بازیکنان تازه وارد با کیفیتی دارند ولی تقریبا همه می دانند دربی اول برای آنها چقدر سخت است، قطعا یحیی گل محمدی و محمود فکری آنقدر با تجربه هستند که می دانند اول باید از بازیکنان با تجربه تر خود استفاده کنند تا تازه واردها بعد از دیدن جو این بازی از روی نیمکت در نیمه دوم بتوانند با شرایط بهتری وارد زمین شوند و تاثیر بیشتری در جریان بازی بگذارند.

     
آی اسپورت
2021-01-07 15:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر