فهرست
یک ناکامی مطلق؛ اگر تراکتور سهمیه نگیرد!
یک ناکامی مطلق؛ اگر تراکتور سهمیه نگیرد!

یک ناکامی مطلق؛ اگر تراکتور سهمیه نگیرد!

آی اسپورت – تنها یک هفته تا پایان رقابت‌های لیگ هجدهم باقی مانده و سهمیه گرفتن پرسپولیس و سپاهان قطعی شده است. تنها دو سهمیه آسیایی دیگر باقی مانده که البته اگر داماش گیلان قهرمان جام حذفی شود این سهمیه به یک تقلیل خواهد یافت. اما حتی اگر سپاهان یا پرسپولیس قهرمان جام حذفی شوند، جنگ برای کسب دو سهمیه دیگر آسیا بین 3 تیم استقلال، پدیده و تراکتورسازی خواهد بود و با توجه به شرایط این تیم‌ها در جدول، تراکتورسازی کمترین شانس را برای گرفتن سهمیه آسیا دارد و احتمال زیادی وجود دارد که این تیم لیگ هجدهم را در رده پنجم جدول به پایان برساند.

تراکتورسازی تا همین چند هفته پیش در آستانه رسیدن به صدر جدول قرار داشت و مدعی جدی قهرمانی بود. حتی نماینده ارومیه در پیامی ویدئویی، صدرنشینی یک روزه این تیم را در مقطعی از فصل تبریک گفت! اما باخت پرحرف و حدیث به سپیدرود و دو باخت متوالی دیگر، همه آرزوهای این تیم و هوادارانش را برای قهرمانی به باد داد. حالا برای تیمی که به احتمال زیاد گران‌ترین تیم لیگ هجدهم و شاید تمام ادوار لیگ برتر ایران است، حتی گرفتن سهمیه آسیا هم به یک آرزوی محال تبدیل شده که برآورده شدنش به چیزی شبیه به معجزه نیاز دارد.

برای تیمی که 3 کاپیتان گران‌قیمت تیم ملی را از قلب اروپا به ایران کشاند، چند بازیکن خارجی را با هزینه‌ای نجومی جذب کرد و البته دو مربی خارجی گران‌قیمت مثل جان توشاک و جرج لیکنز را هم استخدام کرد، هر نتیجه‌ای جز قهرمانی می‌تواند یک شکست تلقی شود چه برسد به از دست دادن سهمیه لیگ قهرمانان آسیا! تراکتور اگر سهمیه آسیا را نگیرد، ناکام بزرگ فوتبال ایران در این فصل خواهد بود، حتی ناکام‌تر از استقلالی که هم جام حذفی را از دست داد و هم لیگ برتر را! استقلال دستکم یک سهمیه آسیا را در دسترس می‌بیند ولی به احتمال زیاد، چیزی که در پایان فصل نصیب تراکتور خواهد شد، جز هدر رفتن میلیاردها تومان از جیب زنوزی و یک کارنامه ضعیف برای این تیم و بازیکنانش نخواهد بود.

 

۵ ۲  
آی اسپورت
2019-05-15 14:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
محمد
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۵:۴۲
یعنی واقعا خاک بر سر ترتر و طرفداراش کنن. ببین یه تیم باید چقدر بی هویت و بی شخصیت باشه که با تیم دومش وارد مسابقات بشه، از انواع رانت ها مثل بازیکن سرباز استفاده کنه، حمایت سیاسون و سپاه رو داشته باشه، حمایت کمیته انظباطی رو داشته باشه، از پول های رانتی و باد آورده استفاده کنه، آخر هم از بین چهار تا مدعی پنجم بشه.
۸ ۱
مسعود
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۳:۵۴
خاک تو سر تو بی ناموس
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر