فهرست
با بردهای حداقلی تا کجا می‌توان پیش رفت؟
با بردهای حداقلی تا کجا می‌توان پیش رفت؟

با بردهای حداقلی تا کجا می‌توان پیش رفت؟

آی اسپورت - برد مقابل پیکان سومین برد متوالی یک بر صفر پرسپولیس بود و هر چند امید قهرمانی نیم‌فصل سرخ‌پوشان را زنده نگه داشت، مشخص نیست که آنها با این پتانسیل هجومی بتوانند در پایان فصل هم روی سکوی اول باشند.

تنها برد پرگل پرسپولیس برتری سه بر صفر هفته چهارم مقابل شهر خودرو بود و شش برد دیگر این تیم با حداقل اختلاف ثبت شده. پر تکرارترین نتیجه برای پرسپولیس در لیگ بیستم برد یک بر صفر است که چهار بار ثبت شده و این الگو برای تیمی که می‌خواهد برای پنجمین فصل متوالی قهرمان لیگ شود، چندان مناسب به نظر نمی‌رسد.

البته فوتبال اقتصادی در همه جای دنیا طرفدارانی دارد و شاید برخی گمان کنند که پرسپولیس با همین بردهای خفیف می‌تواند امتیازات کافی برای قهرمانی را جمع کند، ولی تجربه فوتبال نشان می‌دهد برای نتیجه‌گیری در درازمدت نمی‌توان روی برد با حداقل فرصت‌ها حساب کرد و هیچ تیمی نمی‌تواند امیدوار باشد که همیشه اتفاقات به نفعش رقم بخورد.

پرسپولیس در برابر دفاع بسته پیکان فرصت‌های محدودی خلق کرد که نوراللهی با هوشیاری یکی از آنها را وارد دروازه کرد. با این حال پرسپولیس در برابر حریفی که در طراحی حملات کلاسیک تبحر بالایی ندارد هم نتوانست کنترل کامل بازی را در اختیار داشته باشد و چند بار تا آستانه دریافت گل تساوی پیش رفت.

محرومیت آل‌کثیر این نظریه را تقویت کرده که تمام مشکلات پرسپولیس به غیبت یک مهاجم گلزن برمی‌گردد، ولی تعداد موقعیت‌های این تیم هم به اندازه‌ای نیست که از یک تیم مدعی انتظار می‌رود.

صعود پرسپولیس به رده دوم و عبور از استقلال، رقیب سنتی قطعاً هواداران را خوشحال می‌کند، ولی اگر کادر فنی به دنبال رسیدن به رتبه اول و حفظ این رتبه است، باید به فکر ارتقای کیفیت تیمش باشد.

در حال حاضر می‌توان گفت که سپاهان آماده‌ترین تیم لیگ برتر است؛ تیمی که مهاجمان آماده‌ای دارد، با 25 گل زده صاحب بهترین خط حمله لیگ است و مهم‌تر از آن در هر بازی فرصت‌های گل پرشماری می‌سازد.

فوتبال اقتصادی و بردهای خفیف به پرسپولیس کمک کرده که به یکقدمی قهرمانی نیم‌فصل برسد، ولی برای رقابت با تیم آماده‌ای مثل سپاهان و حتی استقلال که ممکن است با تحول در کادر فنی یا ترکیب تیم دوباره به یک مدعی جدی تبدیل شود، این سبک مناسبی به نظر نمی‌رسد.

مهدی ترابی از شروع نیم فصل دوم و آل‌کثیر از اواسط فروردین به خط حمله پرسپولیس اضافه می‌شوند و در آن صورت کادر فنی ابزار کافی برای ارائه فوتبال هجومی در اختیار خواهد داشت. اگر بردهای اقتصادی در نیم‌فصل اول قابل توجیه بود، با اضافه شدن این دو گلزن انتظار می‌رود که پرسپولیس به یک تیم تهاجمی واقعی تبدیل شود و بتواند در هر بازی فرصت‌های گل بیشتری بسازد. 27 امتیاز پرسپولیس در 14 بازی (متوسط 92/1) نباید کادر فنی را از این واقعیت که آنها در همین زمان تنها 16 گل زده‌اند غافل کند؛ آماری که برای یک مدعی قهرمانی به هیچ‌وجه قابل قبول نیست.

 

ایران ورزشی 

۱۰ ۹  
آی اسپورت
2021-02-15 23:30:00
نظر دهید

۹ نظر
اف سی دوپینگ
سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹، ۰۲:۴۱
تراوشات ذهن یه عدد بنگی!
اقلیت تاس
سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹، ۰۴:۵۱
اول اینکه جناب کیسه کش در مورد تیم خودت و آمار فوق العاده اش نظر بده!!! دوم اینکه تو احمق اگر با انصاف مینوشتی همه میدونن ک در آمار ایجادفرصت گلزنی پرسپولیس تیم دوم لیگ هست،اونم تقریبا بدون مهاجم تخصصی... موقعیتهای دربی و تراکتور و مس رفسنجان و .. را کور بودی و ندیدی؟؟؟ حیف مطبوعات کشور ک دست امثال تو افتاده است
Bidad
سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹، ۰۷:۴۴
داوران که دیگه بیشتر از این کاری از دستشان بر نمیاد!!!!!خخخخخخخ
۲
mojtaba
سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹، ۰۷:۵۷
سلام
بردهاي اقتصادي يا باختهاي اقتصادي براي رقبا؟
پرسپوليس تو هر بازي بالاي ٦ يا ٧ موقعيت صددرصد گل داره، جلو تراكتور استقلال مس رفسنجان بالاي ٨ موقعيت گل داشت،
بيشترين شانس گل رو بين همه تيمها داره، همين بازي هم كه شما فرمودي، حداقل ٥ موقعيت داشت
البته شما ميتوني ايراد بگيري كه چرا اين موقعيتها گل نميشه
تاقهرمانی به مفلوکا هم ربطی نداره
سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹، ۰۸:۰۰
چند وقته که دقت میکنم آی اسپورت خیلی بصورت خودجوش (تاکید میکنم خودجوش ) همه جیره خوراش دارن یحی و پرسپولیس رو میکوبن
واقعا مزدوری تا چه حد
به کوری چشم شما 5 مین هم میبریم خونه
عباس
سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹، ۰۹:۴۸
به نظرم تحلیل ابدوغ خیاری بود. بجز بازی پیکان . پرسپولیس تو خلق موقعیت از همه تیم ها بهتر بوده و فقط کمبود مهره تهاجمی مشکل اساسی شده. موقعیت های از دست رفته مقابل استقلال .تراکتور ذوب اهن. ماشین سازی و پدیده خودش به تنهایی اندازه کل موقعیت های سپاهان و بقیه تیم هاست. به قول یه دوستی پرسپولیس اقتصادی نمیبره. تیم های دیگه اقتصادی به پرسپولیس میبازن
sajjad
سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹، ۱۱:۴۱
تموم بازیای این فصل پرسپولیسو نگاه کن از هرتیمی بیشتر لق موقعیت کردیم بعد بگو اقتصادی...چیزی نمیدونید الکی حرف نزنید
عرفان
سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹، ۱۳:۰۲
آقای کیسه کش (آرمن ساروخانیان) تو نگران بردهای حداقلی نباش تو به فکر تیمت باش که با اینهمه هزینه ببین الان کجاست
اف سی دوپینگ
سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹، ۱۳:۰۳
شما ببر! گشنه بنگی،یک هیچ ببر!بردن عرضه میخواد که شما حسودای بی چشمو رو ندارین.تو هر پست 2 تا بازیکن دارن همه هم و غمشون شده زمین زدن پرسپولیس!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر