فهرست
درس بزرگ بازی تبریز برای جوانان پرسپولیس
درس بزرگ بازی تبریز برای جوانان پرسپولیس

درس بزرگ بازی تبریز برای جوانان پرسپولیس

آی اسپورت - روزگاری در یک تیم پرطرفدار و معتبر، یک مربی اهل جوانگرایی برای میدان دادن به جوان‌تر‌های تیمش فرمولی اثبات شده داشت. فرمولی که تقریباً ۹۹درصد مربیان در همه تیم‌ها رعایتش می‌کردند و به درستی آن باور داشتند.

جوانانی که در تمرین عالی بودند، روز مسابقه وقتی تیم از حریف با دو گل یا بیشتر جلو می‌افتاد در ۱۰، ۱۵ دقیقه آخر به میدان می‌رفتند. اگر در همان زمان کوتاه از فرصت خوب استفاده می‌کردند- یا لااقل فرصت صد درصد گل را خراب نمی‌کردند- در بازی‌های بعدی نیم ساعت به آنان فرصت می‌رسید و همین‌طور جلو می‌آمدند تا فیکس می‌شدند و رشد می‌کردند.

در واقع هیچ تیم بزرگ و معتبری از روز اول و بازی اول به یک جوان فرصت فیکس بازی کردن نمی‌داد و این قاعده هنوز هم پابرجاست. به‌ویژه در تیم‌های لیگ برتری و لیگ یکی که نتیجه بسیار مهم است و مربی ریسک نمی‌کند. حساب تیم‌های استانی و لیگ‌های شهری جداست که بازیکن آنجا فرصت اشتباه و یادگیری و کسب تجربه دارد.

در تبریز فرصتی گران به سعید حسین‌پور جوان رسید. محرومیت و مصدومیت و هرچه بود، ابر و باد و مه و خورشید و فلک دست به دست هم دادند تا او فیکس به میدان برود. آن‌وقت به صحنه دقیقه ۴۴ نگاه کنید؛ با پاس کات‌بک سیامک نعمتی که فقط یک بغل پا برای گل شدن از نقطه پنالتی می‌خواست، چطور برخورد کرد؟!

سعید حسین‌پور اگر آن توپ را گل کرده بود، بازی‌های بعدی هم در ترکیب می‌ماند و میخ خود را کوبیده بود. نه اینکه بگوییم دیگر به او فرصت نمی‌رسد، نه، اما حالا باز باید ماه‌ها تمرین کند تا شاید فرصت بعدی را قدر بداند.

در همین بازی مهدی عبدی و بشار رسن در ۵ دقیقه آخر دو تک‌به‌تک را خراب کردند. البته فوتبال، بسکتبال نیست که قرار باشد همه توپ‌ها به فرصت و همه فرصت‌ها به گل تبدیل شوند، اما شکل استفاده شما از فرصت و ضربه زدن به توپ به اهل فن نشان می‌دهد که بازیکن بزرگی می‌شوید یا خیر.

عبدی و بشار هر دو فرصتی را که باید چیپ می‌زدند تا توپ از بالای سر حامد لک بیرون آمده وارد دروازه شود، از دست دادند. عبدی جوان چیپ زد، ولی آن‌قدر نرم که زور رسیدن به دروازه را نداشت. رسن جوان- که برخلاف جوان‌های کشورمان به او، چون دلاری پول می‌دهیم باید فرصت بیشتری هم برای بازی و خراب کردن بدهیم! - هم آمد به اصطلاح فوتبالی‌ها خاک تور را بلند کند و آن‌قدر محکم زد که دقت را فراموش کرد و چی برای یک گلر راحت‌تر از دفع چنین ضرباتی...

پرسپولیس در تبریز سه امتیاز مهم از ماشین‌سازی گرفت، ولی برای جوانانش روز خوبی نبود. فردا که دوباره به نیمکت میخ شدند، نباید جایی دنبال مقصر بگردند و فکر کنند کسی با آنان دشمنی کرده یا حق‌شان را خورده‌اند.

سعید حسین‌پور قدر فرصت را ندانست و باید تا فرصت بعدی صبر کند. مهدی عبدی هم اگر می‌خواهد بازیکن بزرگی شود تا در پرسپولیس فیکس بازی کند باید بداند در تیم بزرگ، فرصت‌ها خیلی نیستند. مهم این است که در صدم ثانیه تصمیم درست را بگیری و به بهترین شکل آن را عملی کنی.

 

خبر ورزشی 

۲ ۲  
آی اسپورت
2020-07-13 08:59:00
نظر دهید

۲ نظر
AshkanRed
دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹، ۱۲:۵۸
اتفاقا سعید حسین پور یکی از بهترین بازیکنان میدان بود با جنگندگی خوب و تکل های صحیح و بدون خطا تا حدی خیالمان رو از یک هافبک دفاعی خوب برای سال بعد راحت کرد . بهتر بود آمار نیردهای هوایی قطع توپ دقت پاس و .. بررسی می کردی
۵
فقط قرمز
دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹، ۱۶:۱۱
شما چجوری مطلب مینویسید از روی شکم از روی معده چجوریه.
اخه اینهمه این حسینپور خوب بازی کرد رو نمیبینید یه موقعیت خراب شده رو‌میبینید یا همین عبدی باعث شد علپور پنالتی بگیره البته ازشماها که فقط به دنبال مطلب حاشیه ای هستین غیر این انتظاری نیست
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر