فهرست
یک مرد با اعتقاد؛ داستان زندگی کیلور
یک مرد با اعتقاد؛ داستان زندگی کیلور

یک مرد با اعتقاد؛ داستان زندگی کیلور

آی اسپورت – «مرد با اعتقاد» فیلمی است كه داستانش روایتگر زندگی كیلور ناواس، دروازه‌بان كاستاریكایی رئال‌مادرید است. از چند روز پیش و با آغاز تعطیلات زمستانی كیلور ناواس و سفر او به سرزمین مادری، اكران این فیلم در كشور كاستاریكا آغاز شده است. این فیلم روایت داستان زندگی كودكی از منطقه‌ای روستایی در كاستاریكا (پرس سلدون در جنوب این كشور) است كه فوتبال را به عنوان سرپناهی برای خود و فرصتی برای حركت رو به جلو می‌داند. ولی او برای آنكه بتواند فوتبال بازی كند باید با چالش‌های متعددی روبه‌رو شود كه در این چالش‌ها، شخصیتش مورد محك قرار گرفته و قدرت و توان بیشتری برای محقق كردن رؤیاهایش می‌یابد.

داوید كاسته، بازیگر نقش ناواس در سنین كودكی در بخشی از فیلم از زبان او می‌گوید: «وقتی بازی می‌كنم، حرارت خاصی در دستانم احساس می‌كنم. انگار كه می‌توانم هر كاری انجام دهم.» اگر حضور كیلور ناواس تا حالا ورزشگاه‌های كاستاریكا را پر می‌كرد، حالا او سینماهای سرزمین مادری‌‌اش را تحت تسخیر درآورده و در محل اصلی اكران این فیلم در سن‌خوزه پایتخت كاستاریكا، بیش از 20 هزار نفر به تماشای این فیلم نشسته‌اند.

بعد از برگزاری مراسم اكران اصلی فیلم، كیلور ناواس روی صحنه آمد و مورد تشویق تماشاگرانی كه حسابی احساساتی شده بودند قرار گرفت. او همراه با والدین، پدربزرگ، مادربزرگ‌ها، خاله‌ها و عموهایش و البته همسرش آندره آ سالاس و دو فرزندش در این مراسم شركت كرده بود. دبی نوا، خواننده كاستاریكایی هم در این مراسم ترانه‌ای به نام «آل فرنته» (رو به جلو) كه برای این فیلم نوشته شده بود را خواند.

یك حال خوب

ناواس در صحبت‌هایش گفت: «حالم خیلی خوب است. می‌خواهم قبل از هر چیزی از خدا تشكر كنم كه توانستیم این رؤیا را محقق كنیم. تلاش‌ها برای ساخت این فیلم از سال‌ها قبل شروع شده بود تا در آن روایت كنم در زندگی من چه اتفاقاتی افتاده و به لطف خدا چه تغییرات مهمی در زندگی‌ام رخ داده و همیشه به من كمك كرده و من هم همیشه به او باور داشته‌ام. این پروژه هرگز برای گفتن اینكه: «من فیلم خاص خودم را دارم» استارت نخورد و هدفم از ساخت این فیلم این بود كه به همه بگویم با اعتقاد و باور به خدا می‌توان به همه جا رسید. به رغم تمام سختی‌هایی كه پیش‌رو‌ی‌تان قرار می‌گیرد، باید همیشه به خدا باور داشت.»

تنها كسی كه می‌تواند به من نه بگوید

حالا این فیلم در همه شهرهای كاستاریكا اكران می‌شود. در این سرزمین كوچك، همه بچه‌ها كیلور ناواس را الگوی زندگی‌شان می‌دانند و از زمان انتقال او به رئال‌مادرید، انتخاب اسم كیلور برای كودكان كاستاریكایی با رشد چشمگیری مواجه شده. ناواس در پیغامی به كودكان كشورش گفت: «من همیشه باور داشتم تنها كسی كه می‌تواند به من نه بگوید، خداست و همچنان چنین باوری دارم. چون رؤیاهای زیادی هم دارم. به تلاش و مبارزه ادامه دهید. والدین باید از رؤیاهای بچه‌هایشان حمایت كنند. مهم نیست در چه شرایطی باشند. من فیلم را دیدم و با خودم گفتم: این همان چیزی است كه می‌خواستم. موانع زیادی كه توانستم آنها را از سر راهم بردارم.»

هزینه فیلم

59  روز از این فیلم در كاستاریكا و 5 روز در اسپانیا ضبط شده و مدت آن 97 دقیقه است و دینگا آینس كارگردان این فیلم است. هزینه ساخت آن كمی بیش از یك میلیون یورو شده كه با اتكا به سرمایه‌گذاری خصوصی ساخته شده. سران باشگاه رئال هم در ساخت این فیلم همكاری كرده و حق پخش تصاویر كیلور ناواس را برای روایت داستان زندگی دروازه‌بان‌شان در اختیار مسئولان ساخت فیلم گذاشتند.

قرار بر این است در ماه ژانویه، این فیلم در دیگر كشورهای منطقه آمریكای مركزی هم اكران شود و در اواسط سال 2018 در اسپانیا و سایر كشورهای آمریكای لاتین به نمایش درخواهد آمد و پروسه دوبله آن به زبان انگلیسی نیز به زودی آغاز خواهد شد.

 

خبر ورزشی

     
آی اسپورت
2017-12-31 15:17:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر