فهرست
هر چه قایدی افت کرد نوراللهی اوج گرفت!
هر چه قایدی افت کرد نوراللهی اوج گرفت!

هر چه قایدی افت کرد نوراللهی اوج گرفت!

آی اسپورت - مهدی قایدی با ۴ گل زده و احمد نوراللهی با ۶ گل بهترین گلزنان استقلال و پرسپولیس هستند که ظرف ۱۵ هفته سهم عمده‌ای در بالانشینی تیم‌شان در جدول رده‌بندی لیگ برتر دارند و جزو مؤثرترین نفرات به حساب می‌آیند. البته باید این را در نظر گرفت که وریا غفوری نیز با همین تعداد گل زده با قایدی برابری می‌کند ولی قایدی با ۳ پاس گل و گرفتن یک پنالتی برای تیمش به مراتب از وریا موفق‌تر بوده است.

 

افت محسوس قایدی بعد از دربی!

گروهی از کارشناسان فوتبالی دلیل افت مهدی قایدی در فصل جاری لیگ برتر را مراقبت‌های بیشتر مدافعان و هافبک‌های رقبای استقلال از این ستاره بوشهری در مسابقات این فصل از لیگ برتر می‌دانند. بازیکنی که با توجه به فیکس شدن در فصل نوزدهم از سوی استراماچونی هنوز کسی به آن صورت روی او حساب نمی‌کرد در فصل بیستم و با درخشش در لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ و تیم ملی به یکی از سوژه‌های اصلی آنالیزورهای تیم‌های حریف استقلال تبدیل شد تا به شکل منطقه‌ای یا یارگیری من تو من از او مراقبت شود اما این سؤال برای بسیاری از هواداران استقلال همچنان باقی است که چرا مهدی قایدی تا دیدار با تراکتور روند گلزنی‌اش را به خوبی استارت زده بود ولی از دیدار با این تیم تبریزی به بعد که مهدی آخرین گلش را زد دیگر موفق به گلزنی برای استقلال نشد؟ مهدی قایدی ابتدا در تاریخ ۱۰ دی روبه‌روی آلومینیوم طلسم گل نزدن‌هایش را شکست و ۵ روز بعد در دیدار با گل‌گهر سیرجان دومین گلش را زد و روبه‌روی پرسپولیس در تاریخ ۲۲ دی سومین گلش را به ثمر رساند و تراکتور در تاریخ ۲۹ دی‌ماه آخرین تیمی بود که دروازه خودش را توسط قایدی باز شده دید. این مهاجم تکنیکی و دریبل‌زن که گل‌های زیبایی هم برای استقلال زده از ۲۹ دی تا ۲۵ بهمن در هیچ مسابقه‌ای گلزنی نکرده و اصطلاحاً چشمه گلزنی‌اش خشکید!

 

اوجگیری نوراللهی پس از دربی!

اما در تیم پرسپولیس این احمد نوراللهی بود که به واسطه ترافیک بیش از اندازه در خط هافبک این تیم از سوی یحیی گل‌محمدی به عنوان یک مهاجم به بازی گرفته شد تا خلأ عیسی آل‌کثیر محروم و مهدی ترابی و علی علیپور جدا شده در خط حمله توسط او پر شود. احمد نوراللهی هم با همه توان در این پست به میدان رفت و در هفته‌های ۴ و ۵ در دو دیدار متوالی دو گل برابر شهر خودرو (۳- صفر) و نساجی مازندران (یک- یک) به ثمر رساند تا در دیدار با تیم شمالی پرسپولیس را از یک شکست در خانه حریف نجات بدهد. نوراللهی دیگر گل نزد تا در دربی با یک عملکرد غیر قابل توجیه با هدر دادن سه موقعیت مطلوب گلزنی از روبه‌روی دروازه استقلال آه از نهاد همه پرسپولیسی‌ها به هوا ببرد! پس از آن دیدار اعتراضات زیادی به این بازیکن شد و البته به یحیی گل‌محمدی که از نوراللهی در خط حمله استفاده می‌کند اما نوراللهی از این انتقادات نه تنها دلخور نشد و افت نکرد بلکه پس از دربی توانست ۴ گل دیگر به ثمر برساند. گل‌هایی که همگی منجر به کسب ۳ امتیاز تیمش شد. او در دیدار عقب افتاده هفته دهم مقابل گل‌گهر سیرجان (۵- صفر)، هفته یازدهم برابر فولاد (۲- یک، زننده گل دوم)، دیدار هفته سیزدهم مقابل ماشین سازی(۲- یک، باز هم زننده گل دوم) و هفته پانزدهم در مصاف با پیکان (یک- صفر) گل‌هایی زد که منجر به صعود تیمش به صدر جدول و قهرمانی نیم‌فصل لیگ برتر بیستم شد.

 

خبر ورزشی 

۲ ۱  
آی اسپورت
2021-02-21 11:45:00
نظر دهید

۱ نظر
اقلیت تاس
يكشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹، ۱۹:۵۲
کار آذری جهرمیه...برای احمدنور ترافیک نیم بها حساب میکنه،اونوقت فیلترشکن های قائدی را قطع کرده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر