فهرست
علیرضایی که کاش منصوریان شود
علیرضایی که کاش منصوریان شود

علیرضایی که کاش منصوریان شود

آی‌اسپورت- استقلال بعد از نتایج پرنوسان و تقریبا ضعیف در لیگ برتر، در جام حذفی هم برابر نفت تهران شکست خورد و حذف شد تا کارنامه ضعیف منصوریان در استقلال تقریبا تکمیل شود. حالا اگر همچنان او در استقلال باقی بماند، باید دید برابر السد در پلی‌آف جام باشگاه‌های آسیا چه می‌کند. اما ای‌کاش نماند. ای‌کاش منصوریان از استقلال جدا شود تا به دور از هیاهو، به دور از هیجان هر روزه و تیتر یک بودن رسانه‌های بزرگ و کوچک، کمی هم در خلوت خودش به علی‌رضا منصوریان واقعی فکر کند.  به منصوریان بزرگی که استفاده ناشیانه از کلمات عجیب، او را امروز تا جایگاه یک سوژه طنز، کوچک کرده است. به کاپیتان سال‌های نه چندان دور استقلال. به پسر محبوب سکوهای آبی آزادی. حتی به همین یکی دو سال قبل که در نفت با روش خودش بازی می‌کرد و صاحب سبک شده بود.  او نباید این پتانسیل بزرگ را به این زودی از دست می‌داد. ای‌کاش که نمی‌آمد و همچنان محبوب‌ترین شماره 10 استقلال باقی‌ مانده بود. بالاخره که نوبت او می‌شد روی نیمکت استقلال بنشیند، اما ای‌کاش آن روز، به این زودی اتفاق نمی‌افتاد که به همین زودی هم او را در گرداب سخت و خشن استقلال غرق شده ببینیم.

 اگر این باخت باعث شود که منصوریان به خودش بیاید ارزشش را دارد. هم برای او و هم برای هواداران استقلال. اگر این باخت باعث شود که منصوریان به دور از بازی با کلمات، بپذیرد که در استقلال ضعیف کار کرده و اساسا آمدنش روی نیمکت آبی‌ها خیلی زود بوده ارزشش را دارد. اگر منصوریان، خود واقعی‌اش را به یاد بیاورد و تصمیم بگیرد که اصیل باشد، اگر منصوریان با این شکست بفهمد که کپی‌برداری و نقش‌پردازی، در رفتار و سرمربی‌گری او رخنه کرده و او را از خود بی‌خبر ساخته، ارزشش را دارد. ارزشش را دارد که او شجاع باشد و قبول کند که با شور و هیجان کاذب، هیچ شجاعتی به بازیکنانش نمی‌تواند انتقال دهد. ارزشش را دارد که او این شکست را بپذیرد. اگر جمله «شکست زمینه پیروزی‌ست» معنا داشته باشد، سرنوشت امروز منصوریان آن معنا است. او اگر به خودش بیاید و واقعیت را از بیرون ماجرا ببیند، مطمئنا می‌تواند با عملکردی بهتر دوباره به عنوان یک مربی جوان صاحب سبک شناخته شود. با ادامه دادن منصوریان با استقلال به همین شکل، در ادامه فصل هم هیچ چیزی عاید شماره 10 محبوب و هوادارانی که نام او را عاشقانه صدا می‌زدند نمی‌‌شود. اگر با این شکست، منصوریان بفهمد که ارزشش بیش از این‌هاست، این باخت ارزشش را دارد. ارزشش را دارد که او باخت را بپذیرد و برای مدتی از تیتر یک دور شود. او برای استقلال و استقلال برای اوست. اما امروز زمان مناسبی برای کنار هم بودن نیست. ای‌کاش در آینده برای آمدن به استقلال منتظر زمان مناسب باشد. آن زمان قطعا دوباره خواهد رسید. این بار دور از هیجان. نزدیک به خود واقعی علی‌رضا منصوریان.

۱۷ ۷  
آی اسپورت
2016-12-20 20:41:00
نظر دهید

۷ نظر
رحمان
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵، ۲۱:۱۷
ق مثل قاضی
خخخخخخخخ
سعید
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵، ۲۳:۰۶
به نظر من هم منصوریان به آخر خط رسیده...
در ضمن مرسی از سایت خوبتون و قلم زیبای هیئت تحریریه سایت
برزو
چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵، ۱۳:۴۸
هيئت تحريريه؟
۲
mohamad
چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵، ۰۱:۰۴
ق
یعنی قشقااااااااااااااااااااااااایی
۷ ۱
منتقد
چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵، ۲۱:۰۷
برزو ق مثل قاضی :)))
۲
منتقد
چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵، ۰۸:۰۸
من از منصوریان بدم نیومده و نمیاد ولی خیلی برام عجیب است که اینقدر دوست داره متفاوت حرف بزنه در حالی که ادبیات فوتبال ادبیات ساده ای است... چندتا از گاف های امشب منصوریان:
1. اولین مساله ای که باید بهش پردازش بشه!! یعنی چی برادر من این جمله؟! چرا نمیگی اولین مساله ای که باید بهش بپردازیم؟!!
2. {دقیقه یک پنالت نبود!} پنالت آقای منصوریان؟! { نقطه پنارتی رو نشون داد!} پنارتی؟!
3.{ از بحث داوری بیایم به کنار!} ((به)) اضافی است آقای منصوریان
4. {می دونستم تیم نفت روی چه نقطه هایی قوت داره} منظورش اینه نفت چه نقاط قوتی داره!
5. {ما توی شرح وظایف و دیسیپلن کارمون و انضباط کاریمون دچار مشکل شدیم!} یعنی چی این جمله؟!!
6. {یه مقدار توی شرح وظایف و احساس مسئولیت نسبت به پوزیشنی که داشتیم ایراد داشتیم!} یعنی چی؟!
7.{ از هواداران وقتی رد می شدیم خجالت زده شدیم!} چرا پیچیده اش میکنی آقای منصوریان؟! بگو شرمنده هواداران شدیم همین!
8. {هوادار ما باید آستانه تحمل داشته باشه} این جمله ناقص است و قطعن منظور آقای منصوریان آستانه تحمل بالاست!
9. {تنها راه پیش روی ما رفع ابهام و رفع ایراد است} رفع ابهام از چی آقای منصوریان؟!
۴
سام
چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵، ۱۰:۱۷
مرسی از این متن خوب. اما یک صحبت با آقای منصوریان؛ برادر خودت باش. اگر بازی دادن بعضی بازیکنها به علت مسائل غیر فوتبالی و فساد و غیره هست که هیچ و حرفی باقی نمی ماند خوش باش! اما اگر تو همان داش علی استقلال هستی, از این پیله بدر شو و حجازی وار فوتبال کن. داش علی برای بازی بعد فقط به این اسمها هم فکر کن؛ نورافکن, حسینی, برزای, افشین, محسن کریمی, اسماعیلی. آقا دیروز به غیر از اشتباهات همیشه, دو تا اشتباه مرگ آور کردی؛ باقری ورود و کاوه خروج!!!
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر