فهرست
زنده از کنفرانس مطبوعاتی سرمربی آرژانتین : ایران از جنگ ، مبارزه را آموخته است/ برد پرگل آرزوی من هم هست اما باید درباره ایران احتیاط کنیم / از حرف های مسی ناراحت نشدم
زنده از کنفرانس مطبوعاتی سرمربی آرژانتین : ایران از جنگ ، مبارزه را آموخته است/ برد پرگل آرزوی من هم هست اما باید درباره ایران احتیاط کنیم / از حرف های مسی ناراحت نشدم

زنده از کنفرانس مطبوعاتی سرمربی آرژانتین : ایران از جنگ ، مبارزه را آموخته است/ برد پرگل آرزوی من هم هست اما باید درباره ایران احتیاط کنیم / از حرف های مسی ناراحت نشدم

پژمان راهبر - بلو هوریزنته 

آی اسپورت -  تا برسیم به کنفرانس مطبوعاتی آله خاندرو سابه یا ، او حرفهایش را آغاز کرده بود . سرمربی آرژانیتن با چهره ای آرام و مهربان کنار مدیا آفیسر فیفا نشسته و به سئوالات پاسخ می داد و سئوالاتی که بیشتر درباره اظهارنظر تند مسی درباره شیوه بازی آرژانتین مقابل بوسنی بوده است . این کنفرانس دقایقی است به اتمام رسیده و خبرنگاران دوباره به سالن کنفرانس خواهند آمد تا کارلوس کی روش پرتغالی نقطه نظراتش درباره بازی آرژانیتن را به زبان بیاورد .

ای اسپورت نشست مطبوعاتی گی روش را هم زنده برای شما پوشش خواهد داد . ایران را چقدر می شناسید ؟

ایران تیم اماده ایست و با آمادگی ذهنی وارد رقابتها شده است . آنها جنگی را پشت سر گذاشته اندو حتما همه فضاها را علیه ما می بندند .نتیجه را خیلی نمی شود پیش بینی کرد .

آیا از چیزی که لیو در کنفرانس مطبوعاتی گفت رنجیده شدید؟

من به واسطه نقطه نظراتی که لیو گفتی ناراحت نشدم او فقط به سئوال ها جواب داد . او کاری را انجام داد که ما انتظار داشتیم . ما یک روح قوی داریم و من به واسطه حرف او رنجیده نشدم. ما از همدیگر یاد می گیریم .

درباره دینامیک روش بازی آرژآنتین توضیح می دهید ؟

ما باید وضعیت رو بهتر کنیم . باید بازی های بهتری انجام بدهیم و شدت بازی مون رو بالا ببریم . بازی فردا ساعت 1 انجام خواهد شد و ما مشکل خواهیم داشت . این یک مانع است .

آینده آرژانتین در جام چه خواهد بود ؟

ما حتی بازی دوم را هم انجام نداده ام و من نمی تونم درباره آینده حرف بزنم . ما باید انرژی خود را تقسیم کنیم چون مسافت زیادی را در سفرها پشت سر خواهیم گذاشت . در طول مسابقات با مشکلات روبه رو خواهیم شد .

آیا ما فردا خواهیم برد و صعود می کنیم ؟

ما تلاش می کنیم ببریم .ضمنا فراتر از نتیجه باید شیوه بازی مان را بهتر کنیم . ما در نیمه اول شاید مساوی باشیم و در نیمه دوم گل بزنیم ، مشخص نیست . فوتیال یک ورزش منطقی نیست .

شیوه بازی شما؟

4-3- 3 بازی می کنیم . این روش ابدی ماست . بعد می بینیم آنجا چه اتفاقی می افتد و در طول بازی شاید روش را عوض کردیم .

نقطه نظر شما درباره کلیت جام جهانی چیست ؟

من فعلا نمی توانم خیلی دقیق حرف بزنم . فقط دو دور از بازی ها گذشته .

 اسپانیا حذف شد آیا این شما را متعجب کرد ؟

هلند تیمی است که در جام جهانی قبلی هم برزیل را حذف کرده بود . تیمی که در سه فینال جام جهانی بازی کرده ... شیلی هم تیم سختی است . تیمی که هیچ مربی ای دوست ندارد مقابل آنها بازی کند . اسپانیا در گروه سختی بوده و قدرت دوام همیشگی ندارد . اما من فکر می کنم تیم اسپانیا دراین دوره زمانی نقش خودشان را در تاریخ ثبت کرده اند و باید به انها بابت دستاوردشان احترام گذاشت .

آیا ایران می تواند آرژانتین راببرد ؟

فوتبال یک بازی غیرقابل پیش بینی است . ما اعتقاد داریم که می توانیم بازی را ببریم اما ممکن هم هست که ببازیم . این بدترین اتفاقی است که ممکن است رخ بدهد!

حرفهای تاکتیکی مسی را دیه گو مارادونا هم حق نداشته بزند . آیا شما از این بابت ناراحت هستید؟
 

مسی بارها گفته که علاقه دارد با ترکیب 4-3-3 بازی می کند . من به نظر من او حرفهای عادی ای زده و من از حرفهای او ناراحت نشدم . بازیکنان با مطبوعات حرف می زنند و ما آزادیم که حرف بزنیم . ما حرف ای هستیم و انسان هم هستیم . روز بعد از مسابقه مربی تصمیم میگیرد چه کسی در مصاحبه حاضر شود . من خودم به مسی گفتم برود در کنفرانس حاضر شود پس مشکلی نیست . اگر اجازه ندهید آدم ها حرف شان را بزنند نمی توانید از ظرفیت انها استفاده کنید .
 

ما انتظار داریم شما بازی ایران را پرگل ببرید .
 

خیر . ما باید به همه تیم ها احترام  بگذاریم و برای همه دقایق بازی برنامه داریم . این روش همیشگی زندگی من بوده و من با نظر شما موافق نیستم .

 

آرژانتین به عقیده منتقدها یک تیم عمودی است و نمی تواند توپ را حفظ کند .

من با شما خیلی موافق نیستم . ما باید حفظ توپ کنیم و طبعا وقتی توپ  دست حریف باشد کار برای ما سخت تر خواهد شد . ما باید روی توانایی ها و ویژگی هایمان کار کنیم و آنها را تقویت ببخشیم .

آیا با مسی بعد از بازی بوسنی به خاطر نمایش اش بحث کرده اید ؟

به هیچ وجه .

آیا از کیفیت زمین های بازی راضی هستید ؟

ماراکانا خیلی بد نبود . البته مشکلاتی در زمین بلوهوریزنته هست اما تا فردا رفع می شود .

مسی در تیم شما دوست دارد در یک روش تهاجمی تر بازی می کند . شاید بد نباشد او به تیم برزیل برود!

خیر ... او همین جا کنار ما خوشحال است .

آیا آرژانتین می تواندجام را ببرد؟

ما همیشه برای فتح جام آماده ایم . ما تیم مبارزی هستیم اما باید بازی به بازی جلو برویم . تیم ما بازیکنان خوبی دارد . چرا که نه ؟

 

آیا از بازتاب حرفهای مسی درباره شیوه تیم متعجب شده اید ؟

کادر فنی و مربی ها با هم دارند کارشان را می کنند و بازیکن باید تحت فرامین مربی باشد . ما حرفهای مسی را گوش می کنیم و تعجبی هم ندارد که حرفهای لیو اینقدر بازتاب داشته اما ما یک تیم هستیم و قرار است با هم به موفقیت برسیم .  

سرمریگری آرژانتین چه طور شغلی است ؟

این باعث افتخار من است .این بزرگترین شغلی است که یک مربی به آن می رسد . البته شما 40 میلیون نفر در کشورتان دارید که می خواهند به پیروزی برسید .

شما همیشه محتاط هستید . آیا با احتیاط می شود به جایی رسید ؟ آیا بعد از این همه انتقاد نمی خواهید روش تان را عوض کنید ؟

من روش خودم را ادامه می دهم. البته من دنبال دشمن نمی گردم . ضمن اینکه باید بازیکنان رابطه خوبی داشته باشم . من اجازه می دهم بازیکنان راحت ابراز عقیده کنند نه فقط در گروه بلکه در مصاحبه مطبوعاتی . آنها در نشستهای مطبوعاتی می توانند آزادانه حرف بزنند و من فکر نمی کنم آنها دشمن هستند . در آرژانیتن ما باید همیشه پشت سر خودمان فکر کنیم و مراقب باشیم خنجر نخوریم اما در تیم من چنین چیزی وجود ندارد . ما دشمن داخلی نداریم ، رقیب داریم . مثلا تیمی مثل ایران که باید فردا باید مقابلش بایستیم . 

  ۱  
آی اسپورت
2014-06-20 20:44:54
نظر دهید
۱ نظر
حمزه
جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۳۶
قشنگه مشخصه که نمیتونه تیم رو جمع کنه و اون کاریزمای لازم برای مهار مسی رو نداره. در واقع تو تیم آرژانتین حرف اول رو مسی میزنه و بعدش مربی تایید میکنه. هرچند که مربی اینو قبول نداره ولی در عمل همین طوره!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر