فهرست
تصویر تازه از مسی در کنفرانس مطبوعاتی سابه یا ؛ سالار آلبی سلسته!
تصویر تازه از مسی در کنفرانس مطبوعاتی سابه یا ؛ سالار آلبی سلسته!

تصویر تازه از مسی در کنفرانس مطبوعاتی سابه یا ؛ سالار آلبی سلسته!

پژمان راهبر - بلو هوریزنته 

ای اسپورت – برای ایرانی ها ، شنیدن سئوالات انتقاد آمیز روزنامه نگاران آرژانتینی از اله خاندرو سابه یا تازه و عجیب بود . با گذشت دقایقی از این مصاحبه می شد فهمید که  جو خوبی بین طرفین وجود ندارد و روزنامه چی ها دوست دارند سرمربی تیم شان را محاکمه کنند .

اما موضوع از چه قرار بود ؟ از نظر آرژانتینی ها که هنوز دیه گو مارادونا را به عنوان بهترین بازیکن تاریخ می شناسند ، مسی ، سعی در اعمال قدرت در تیمی دارد که البته در آن به هیچ افتخاری دست نیافته است . امروز ، مارتین ماکیاولو ، خبرنگار روزنامه اوله آرژانیتن به ای اسپورت گفت که مردم با وجود علاقه قلبی به مسی یک باور درباره او دارند ، اینکه او بازیکنی قدرت طلب است و دوست دارد تیم به میل او پیش برود . سابقه مسی در بارسلونا هم نشان می دهد که چنین است ؛ چه درموضوع انتخاب سرمربی برای بارسا در سال جاری و چه در موضوعاتی مثل فروش زلاتان ایبراهیموویچ و سامی اتوئو .

به گفته این روزنامه نگار آرژانتینی ، در کنفرانس مطبوعاتی امروز همه انتظار داشتند سابه یا از کلماتی استفاده کند که قدرت و اقتدارش را نشان بدهد اما او ترجیح می دهد با بهترین بازیکن فوتبال جهان نجنگد و او را اداره کند . او در این زمینه دیه گو مارادونا را مثال می زند و اینکه کارلوس بیلاردو رابطه ای نرم با او داشت و اداره اش می کرد و ادامه می دهد: البته مارادونا بازیکن آرژانیتنی تری از مسی بود!

مسی که در تیم ملی با ستاره هایی  مثل آگه رو ، ایگوایین و دی ماریا تمرین می کند ، فعلا در روزهای تمرین و اردو رابطه مناسبی با انها داشته و از طرف  این گروه- که همه گی سابقه بازی درشهر مادرید را دارند -  حمایت می شود اما بی شک در صورت ناکامی آرژانیتن  در این جام جهانی فشار بیشتری را به نسبت گذشته تحمل خواهد کرد .

 به گفته این خبرنگار آرژانتینی مسی با اعلام نظر تاکتیکی بعد از بازی بوسنی بازی خطرناکی را شروع کرده که شاید تمرکز او را در جام بگیرد . هرچه باشد او الگوی بزرگ عشاق فوتبال در جهان است و باید مراقب تصویر هم باشد . تصویری که حالا نمایه های دیگری را نیز شامل می شود ؛ همین  چیزها که آرژانتینی ها می گویند!

     
آی اسپورت
2014-06-20 21:16:58
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر