فهرست
یادداشت: ایران- آرژانتین؛ روز رویاپردازی رویاپردازان
یادداشت: ایران- آرژانتین؛ روز رویاپردازی رویاپردازان

یادداشت: ایران- آرژانتین؛ روز رویاپردازی رویاپردازان

آی اسپورت- اگر واقع‌بینی و واقعیت دشمن امید و رویا باشند آدم‌های واقع‌بین ملال‌آور و غیرقابل تحمل می‌شوند و اگر وهم و خودبزرگ‌بینی کار آدم را به نادیده گرفتن پیروزی‌ها و امیدهای کوچک‌مان بکشاند هیچ چیز خطرناک‌تر از رویا نیست و رویاپردازی خودش می‌شود بزرگ‌ترین دشمنِ رویاپردازانی که تمام عمر برای لحظات بزرگ‌تری زندگی می‌کنند.

فردا روز رویاپردازی رویاپردازان بزرگی است که واقعیت تلخ‌مان را می‌دانند. تیم ملی ایران باید برود داخل زمین و از همان ابتدا در پی تحقق معجزه‌ای باشد که شاید هر دو سه دهه یک بار اتفاق می‌افتد. راز موفقیت تیم ملی را مقابل آرژانتین کی‌روشِ بزرگ گفته است. ایران باید 14 بازیکن داشته باشد. ایران باید به اندازه 14 بازیکن در بازی مقابل آرژانتین حاضر شود. هر کدام باید یک‌سوم بیشتر از خودشان بدوند و بازی کنند. هیچکدام از آن چهار ستاره هجومی آرژانتین نباید فضای همیشه خودشان را داشته باشند. یوزپلنگان ایرانی باید از بازی مقابل نیجریه هم بیشتر بدوند و تمرکزشان هم از بازی قبلی بیشتر باشد. علیرضا حقیقی چاره‌ای ندارد جز این که یک بار برای همیشه تصمیمش را بگیرد که آینده‌اش را در کدام راه جست‌وجو می‌کند. می‌خواهد سنگربان تاریخ‌ساز تیم ملی در یک روز بزرگ باشد یا می‌خواهد رکورد توییت‌های تماشاگران فصلی و غیرفوتبالی جام جهانی را بشکند.

آن هشت بازیکن تدافعی ایران، آن دژبانان قلعه امیدهای ما باید فردا کمان به دست در کمین بزرگ‌ترین گلادیاتورهای مستطیل سبز در جهان باشند. کمان اگر شکست و تیرها به پایان رسید، شمشیر و شمشیرها اگر شکست، ساق‌های پای‌شان نگهبان رویاهای ماست.

آن دو بازیکن تهاجمی ایران باید بهترین بازی تمام فوتبال‌شان را بکنند. هر روزنه کوچک در فضای زمین آرژانتین باید شاهراهی برای شادی و معجزه باشد. ما چاره‌ای نداریم جز امید و در کنار تیمی که می‌خواهد برابر غول‌های زیبای فوتبال جهان بایستد، وظیفه‌ای جز رویابافی و امید نداریم. اگر معجزه رخ ندهد ما در برابر آرژانتین می‌بازیم اما وقتی برای معجزه بجنگیم حتی اگر باختیم، هرگز شکست نخورده‌ایم. کاش فردا تیم ملی برای معجزه وارد میدان شود.

با این حال ما واقعیت خودمان را می‌دانیم. ما حدود خودمان را می‌دانیم. ما دست از لجبازی با اندازه و قد و قامت خودمان کشیده‌ایم و اینک آینه‌ای را باور داریم که در برابر چشمان ما ایستاده و روی آن با غباری از جنس امید نوشته‌اند: ما می‌توانیم بازنده نباشیم...

آیا فردا شب خیابان‌های تهران به تسخیر معجزه و رویا درمی‌آیند؟

البرز زاهدی

  ۱  
آی اسپورت
2014-06-20 22:22:47
نظر دهید

۱ نظر
میلاد برزیل
جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۴۶
وقتی شیلی و کاستاریکا معجزه می کنند پس ما چرا نتونیم به امید برد ایران
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر