فهرست
یادداشت روز: خدا شجاعان را دوست دارد!
یادداشت روز: خدا شجاعان را دوست دارد!

یادداشت روز: خدا شجاعان را دوست دارد!

آی اسپورت- اشاره دست خورخه لوئیز پینتو سرمربی کاستاریکا پس از گل این تیم به ایتالیای بزرگ همه آن چیزی بود که کاستاریکا هست؛ تیمی آسمانی.

داور پنالتی واضح کیه لینی بر روی کمپبل را ندید اما فقط چند دقیقه بعد این کاپیتان روئیز خوش چهره بود که دروازه جی جی بوفون را به زیبایی گشود. فناوری خط دروازه امکان هر بی عدالتی ای را درون زمین از بین برد تا شاگردان مربی کلمبیایی بازهم شگفتی ساز شوند. خورخه که وقتی پنالتی محرض تیمش توسط داور گرفته نشد در کنار زمین به شدت به داور چهارم معترض بود پس از گلی که بازیکنانش به ثمر رساندند به سمت داور چهارم رفت و با اشاره دست آسمان را نشان داد: خدا آن بالاست... خدا آن بالاست!\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/33c03631671.jpg\"


گروه مرگ؟ این واژه فقط برای کاستاریکای جسور بی معنی بود. نماینده کونکاکاف با شکست اروگوئه و ایتالیا خیلی زود جواز حضور در دور بعدی رقابت ها را کسب کرد و در دیدار آخر هم باید به مصاف انگلیس بی امید برود تا نشان دهد در گروه مرگ شجاع دل ها راحت تر از بقیه نفس می کشند. آنها در دو دیدار خود مقابل حریفان بزرگ و قدرتمندشان با شجاعت تمام جنگیدند، از جان مایه گذاشتند و تا جای ممکن دویدند تا همچون لقبشان، به عنوان شگفتی ساز جام بیستم «انتخاب» شوند.

پس از رسیدن اتلتیکو مادرید به فینال لیگ قهرمانان، در جام جهانی برزیل نیز سبک شاگردان ال چولو راهنمای تیم های کوچکتر است. حتی اگر خستگی، کم تجربگی و نداشتن نفرات رزرو مناسب، اتلتیکوی جام جهانی را از رسیدن به مراحل بالاتر محروم کند، کاستاریکا شایسته بیشترین احترام خواهد بود. آنها که با جان و دل می جنگند چون می دانند در آسمان ها کسی شجاعان را دوست دارد!

  ۱  
آی اسپورت
2014-06-20 23:15:09
نظر دهید

۱ نظر
مفسّر شوت
جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۴۲
"محرز" رو غلط نوشتی داداش. راهبر دقت کن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر