فهرست
کنفرانس خبری کی روش : می توانیم آرژانتین را ببریم/ اگر 10 شرط داشتم همه را روی ایران می بستم!
کنفرانس خبری کی روش : می توانیم آرژانتین را ببریم/ اگر 10 شرط داشتم همه را روی ایران می بستم!

کنفرانس خبری کی روش : می توانیم آرژانتین را ببریم/ اگر 10 شرط داشتم همه را روی ایران می بستم!

ای اسپورت/  بلو هوریزنته - آقای سرمربی در کنفرانس مطبوعاتی امروز ستاره بود . تسلط کی روش بر واژه ها تحسین برنگیز است ؛ مثلا آنجا که می گوید : هر دری که می زنی یک شیطان پشت اش ایستاده . 
او برای اولین بار از احتمال برد مقابل آرژانتین گفت . متن کامل مصاحبه را اینجا بخوانید

ایا ایران فردا تیم ارژانیتن رو متعجب خواهد کرد ؟

اولین مامویت ما این است که بازی خودمان را به بهترین سطح ممکن برسانیم . ما مقابل تیمی قرار داریم که مدعی جام جهانی است والبته ما در این شرایط نیستیم اما باید در این تک بازی  در سطح آرژانیتن بازی کنیم . این بازی در تاریخ فوتبال ایران بالاخره رخ داده و این بهترین بازی تاریخ فوتبال ایران ایت و بازیکنان من حاضر نیستند این موقعیت را با دنیا عوض کنند .

بازی پرتغال وآلمان را دیدید؟

پرسیدن این سئوال برای من شرم ایجاد می کند اما من به این سئوال پاسخی ندارم چون برای بازی ایران انجا هستم .
 

چه انتظاری از بازی فردا دارید؟

این فرصت عالی ایست برای ما که اینجا هستیم و می توانیم مقابل تیم عالی آرژانیتن بازی کنیم . ایران دارای بازیکنان مصممی است . آرژانیتن دارد برای قهرمانی و بردن جام جهانی می جنگد اما ایران هم می خواهد جام خودش را ببرد .

ایا بازی ارژانتین بوسنی را دیده اید؟

ارژانتین تیمی دارد که پر از نوابغ است و افراد برجسته در آن هستند . اما نمی شود همیشه با نوابغ پیش رفت و بازیکن های دیگر هم در این فوتبال هستند . وضعیت ایران این است ما با فداکاری و غیرت و تنها با یک هدف در زمین حاضر می شویم . شما می دانید که نمی شود معجزه های زیادی را در فوتبال ایجاد کرد اما همیشه نمی شود ... به هرحال باید تلاش کنیم . 

آیا برد کاستاریکا برای شما الهام بخش خواهد بود ؟

بله . هرکس در میدان مسابقه بدهد می تواند برنده شود و خیلی سخت است بتوانیم بگوییم چه کسی برنده می شود . زیبایی فوتبال در همین است .  یک قانون دیگر هم این است که بهترین تیم ها همیشه نمی برند و بدترین تیم ها همیشه نمی بازند . ما باید به اندازه کافی متواضع باشیم و بپذیریم مقابل یک تیم برجسته بازی می کنیم . ما باید بدانیم که چطور مقابل آرژانیتن از خودمان محافظت کنیم .

آیا گل هم می زنید ؟

ما باید بتوانیم این کار را انجام بدهیم و به همه ثابت کنیم که چرا اینجاییم .

اقای کی روش مردم شما را خیلی دوست دارند و می خواهند شما کارتان را ادامه بدهید . دوست داریم نظر شما را در این باره بدانیم .

طبیعتا این افتخاری است برای من که بدانم که رئیس جمهور ایران و مردم از کار ما قدردان هستند  . کلماتی که از سمت رئیس جمهور به ما گفته شده مسئولیت ما را بیشتر میکند و ما با شنیدن این کلمات جشن نمی گیریم اما با تعهد بیشتری بازی خواهیم کرد . ما با اطمینان خاطر وارد این بازی می شویم و با همین حس خارج می شویم . 

 
ویژگی این جام جهانی از نظر شما ؟

زیبایی این مسابقات به این است که هیچ وقت نمی دانید چه اتفاقی رخ خواهد داد . هربار که شما به یک در ضربه می زنید ممکن است یک شیطان پشت در باشد . مثلا کاستاریکا . بازی ها ، سفر ها ، امدن به این گوشه دنیا از دلایل این نتایج است . شما فکر می کنید که می توانید همه چیز را کنترل کنید اما مثل جام جهانی کره و ژاپن اتفاقات عجیبی اینجا افتاد . برای من اسپانیا و انگلیس هنوز تحسین برانگیزند اما دیگران هم تلاش می کنند برای بقا و جنگ ...در اینجا چیزی قابل پیش بینی نیست. 

آرژانتین با چه تاکتیکی جلوی شما بازی می کند ؟

من همیشه سعی کردم ذهن مربیان حریف را بخوانم اما این خیلی مهم نیست  مهم این است که بازی خودمان را بکنیم . خودمان باشیم و به بهترین شکل ممکن آموزش های قبلی را در زمین پیاده کنیم . ما فقط یک نکته را در ذهن خواهیم داشت ؛ وقتی توپ را پیدا کردید در سمت مقابل تور دروزاه حریف را پیدا کنید! 
آرژانتینی ها دو گل زدند اما کسی از شان راضی نیست این چیزی است که ما باید به آت نوجه کنیم

باید به یاد داشته باشیم در هر حرکت و تکل و ضربه ای در فوتبال ممکن است یک شگفتی اتفاق بیفتد 


  پس از دیدن بازی آرژانتین و بوسنی به پیروزی برابر آرژانتین امیدوار شده است یا خیر ؟!

ما انتظار داریم که بازی خوبی انجام دهیم اما برابر آرژانتین خیلی محتاط خواهیم بود و حواسمان را جمع خواهیم کرد. نباید تصور کرد که آرژانتین عملکرد نیمه اولش برابر بوسنی را برابر ما تکرار می‌کند. آرژانتین بازیکنان نابغه‌ای دارد. هرچند فوتبال رشته‌ای نیست که فقط به نوابغ نیاز داشته باشد.اروپایی ها و طرفداران إحساساتی فوتبال در برزیل را چطور می بینید ؟
 
اینجا عالیست . این جشن های بیرون زمین فوق العاده است ؛ خیلی خوب هست که همه هواداران با همزیستی و صلح کنار هستند . أساسا حضور در برزیل یکی از انگیزه های من برای حضور در ایران بود .


درباره رفتن ؟
 
الان مهم نیست که من درباره تصمیم ام بعد جام حرف بزنم . فعلا حس می کنم مسؤولیتم ابدی است .

 
خبرنگار آرژانتینی : شما می‌گویید فوتبال یک بازی ساده است. بازی ساده را مسی انجام می‌دهد اما برای شما مهار مسی کار پیچیده‌ای نیست !

 
ما مقابل مسی نمی خواهیم بازی کنیم بلکه می خواهیم با تیم مسی بازی کنیم .این با نمایش تیمی و دفاع و واکنش جمعی اتفاق می افتد . سئوال مهم برای من این است چطور آرژانتین را کنترل کنیم نه مسی را . ما حتی می توانیم بازی فردا را ببریم . مگر آرژانتین و بارسلونا نمی بازند ؟

اگر ده شرط داشتید چندتایش را روی ایران می بستید ؟
 
اگر من بودم همه ١٠ شرط را روی ایران می بستم . این شخصیت من است همه چیز یا هیچ چیز . چرا روی چیزی که همه می خواهند شرط ببندند ببندیم ؟ من روی ایران شرط می بندم.
 

شما جلسه ای داشتید درون زمین . با بازیکن ها در چه مورد صحبت کردید؟

فوتبال بازی ساده ایست  . خیلی ساده . من مربی ای هستم که امور را پیچیده نمی کنم . اهل مهندسی فکری هم نیستم که بعد با فرمول های پیچیده از بازی دنبال دلایل برد و باخت باشم . من تلاش داشتم به تیمم بگویم که فوتبال این است ؛ استادیوم های زیبا و محیط های دل انگیز ... اما مهم این است که در چارچوب این زمین و در مساحت بین چهار پرچم کرنر بازی می کنیم و اگر بازیکنان توجه کنند به بازی ،  ما مثل بازی در ایران و شبیه یک بازی خانگی  بازی را پیش خواهیم برد اگرچه آرژانیتنی ها تعداشان از ما بیشتر خواهد بود و من امیدوارم برزیلی ها هوای تیم ما را داشته باشند .

 ایرانی‌ها می‌دانند که از نظر سیاسی و اقتصادی در شرایطی هستند که به آن‌ها فرصت‌های برابری برای آماده شدن داده نشد. ما برنامه‌های کم‌هزینه‌ای را انجام دادیم اما این باعث نمی‌شود که چیزی عوض شود. بازی فردا مهم‌ترین بازی تاریخ فوتبال ایران است و همه بازیکنان برای رویارویی با آرژانتین خوشحال هستند. تصمیم‌مان این است که زمان را به خوبی بگذرانیم.

دلیل تاخیر در نشست خبری چه بود؟!

 تیم ما جای دیگری تمرین می‌کرد و هتل‌مان جای دیگری بود. یک روز قبل از بازی این جابه‌جایی اصلا خوب نیست. آن هم روز قبل از بازی با آرژانتین. این مسئله برای تیم ما خوب نیست. 

و در آخر عدم اجازه برای تمرین در زمین اصلی؟!

 آنچه برای بازیکنان مهم است، این است که زمین خوب است و من شخصا فکر می‌کنم بهتر است که زمین اصلی را حفظ کنند تا خراب نشود.
 
  ۵  
آی اسپورت
2014-06-21 00:43:15
نظر دهید
۵ نظر
پارسا
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۱۷
درود به شرفت مرد
مفسر شوت
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۰۱:۲۸
"اگر 10 شرط داشتم همه را روی ایران می بستم."
مرسی روحیه. :-))
علی-آبادان
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۰۱:۵۲
زنده باد.همواره از تیم ملی ایران حمایت میکنیم فارغ از هر نتیجه ما که بیشتراز یک کشورنداریم
-
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۱:۰۶
این چه طرز ترجمه و فارسی نوشتنه ؟ مثلا شما ها خبرنگارید
-
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۳۲
چقدر حرفه ای و قشنگ حرف میزنه. مقایسه کنید با مربیای ما که فقط تکیه کلام کلیشه ای 3 امتیاز سر زبونشونه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر