فهرست
درباره پرونده شیحی/ عزم ملی برای محرومیت استقلال
درباره پرونده شیحی/ عزم ملی برای محرومیت استقلال

درباره پرونده شیحی/ عزم ملی برای محرومیت استقلال

آی اسپورت- محرومیت استقلال از نقل و انتقالات زمستانی، اثری روی روند نتیجه گرفتن این تیم نگذاشت و حتی باعث شد جوانان زیادی در ترکیب این تیم قرار بگیرند. بررسی این پرونده در برنامه نود، خیلی ها را به این نتیجه رساند که محمدرضا کسرایی به عنوان رییس دپارتمان بین الملل سازمان لیگ، در رقم خوردن این اتفاق جزو مقصران اصلی است بخصوص وقتی او چند روز بعد از کارش اخراج شد. کسرایی اما درباره این اتفاق توضیحات جالبی به خبرآنلاین داده که نشان می دهد در ماجرای محرومیت استقلال و پرداخت نشدن مطالبات عادل شیحی، یک عزم ملی وجود داشته است.

کسرایی می گوید:«کیس استقلال از این قرار است که فیفا یک نامه به فدراسیون می دهد که یک بازیکن به اسم عادل شیحی چنین شکایتی از باشگاه استقلال کرده. این را برای باشگاه بفرستید و جوابیه اش را تا فلان تاریخ به ما بدهید. باشگاه استقلال جوابیه اولیه را مستقیم داد. بعد فیفا یک نامه زد که شماره فکس باشگاه استقلال را بدهید. از این به بعد کلیه مکاتبات بین فیفا و استقلال مستقیم بود، به فدراسیون یک رونوشت جهت اطلاع می داد آنهم فقط فیفا رونوشت جوابیه های خودش را می داد از استقلال هیچ چیز به ما نمی رسید. 18 شهریور 95 فیفا رای صادر می کند. این رای 5 بند داشته. بند اول باشگاه استقلال مقصر است، بند دوم 47 هزار دلار باید بدهد، بند سوم اگر ظرف 30 روز ندهد پرونده به کمیته انضباطی می رود، بند چهار، بند 5 اعمال محدودیت خود فیفا است که در صورتی که باشگاه استقلال ظرف 30 روز این پول را ندهد از نقل و انتقالات بعدی محروم است. باشگاه استقلال در تاریخ 7 مهر اطلاع داشته که مفاد چی هست و بند 5 را هم می دانستند. از این تاریخ 30 روز وقت داشته تا پول را بدهد. بند 9 می گوید باشگاه استقلال هیچ اعتراضی روی این رای نمی کند و این رای قطعی است. باشگاه وقت دارد در ددلاین گفته شده پول را پرداخت کند. بند 16 می گوید مطلع شدیم که بعد از 30 روز اول باشگاه استقلال پول را نداده پس این رای قابل اجرا است. یک سی روز دیگر هم گذشته و همچنان باشگاه استقلال عکس العملی نداشته. بعد می گوید طبق همان ماده 12، این دو تا سی روز گذشت بدون هیچگونه پرداختی توسط باشگاه استقلال. ماده 18 می گوید اعضای شورای حل اختلاف بعد از این 30 روز ها متوجه شدند باشگاه استقلال پرونده های متعددی دارد که به تعهدات مالی آنها عمل نکرده پس به اشد مجازات بر اساس ماده 12bis محکوم می شود. به 16 آذر رسیدیم یعنی سه ماه بعد از صدور رای. در این تاریخ فیفا یک نامه مستقیم به باشگاه استقلال می زند که وکیل این بازیکن در تاریخ 28 و 29 آبان اعلام کرده که شما پول تان را ندادید پس ما باید رای را اجرایی کنیم. اما شما از این تاریخ یک هفته وقت دارید پول را بدهید. باز تا 23 آذر به استقلال فرصت می دهد. 29 آذر فیفا یک نامه دیگر به باشگاه استقلال می زند که شما این فرصت ها را از دست دادی و هیچ کاری نکردی و ما شما را محروم می کنیم. ما وقتی دیدیم که باشگاه استقلال هیچ کاری نمی کند 18 آذر یک نامه دیگر زدیم و هشدار دادیم که محروم می شوند».

کسرایی درباره اینکه چرا وقتی 29 آذر رای فیفا درباره محرومیت استقلال صادر شده، اعلام نمی شود هم حرف می زند:«ساعت 16:37 دقیقه نامه به فدراسیون می آید. سه شنبه نامه به سیستم اداری رفته. چهارشنبه بعد از ظهر نامه به دفتر من آمده که ماموریت بودم. پنجشنبه صبح من این نامه را دیدم. تا می آیم اقدامی کنیم یک نفر از فیفا به فدراسیون زنگ می زند و یک رابط از باشگاه استقلال می خواهد. حامد مومنی هم گوشی را به من می دهد. طرف می گوید ما دو تا سی روز وقت دادیم، یک یک هفته هم وقت دادیم، الان هم علیرغم سه روزی که از نامه ما می گذرد، تازه امروز بعدازظهر می خواهیم تصمیم بگیریم که این حکم را اجرا کنیم یا نه، اگر باشگاه استقلال همین امروز هم کاری کند ما نگهش می داریم».

کسرایی توضیحاتش را اینگونه تمام می کند:«حس می کنم باشگاه استقلال یا حواسش نبوده یا از اینکه نقل و انتقالات محروم شده مطلع نبوده. ولی آقای مانوسی فر به من گفت من به افتخاری اعلام کردم که تماس تلفنی فیفا اینطور بوده. حالا اینکه باشگاه چرا بعدش بازیکن گرفته چه داخلی و چه خارجی برای من جای تعجب دارد. اگر باشگاه استقلال قبل از نقل و انتقالات، تی ام اس را چک می کرد یک نوار زرد را پایین صفحه اش به صورت آلارم می دید که مشخص می کرد در نقل و انتقالات محروم است. اصلا فرض محال این نامه ما غلط بوده استقلال که سه روز قبل می دانسته که محروم است. بعد از تماس تلفنی فیفا ما دیگر از روند کار خبر نداشتیم برای اینکه می گفتیم وقتی این قدر دارند با اینها راه می آیند که محرومیتشان اجرایی نشود حتما باشگاه استقلال یک کاری می کند».

۹ ۸  
آی اسپورت
2017-02-18 20:57:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۸ نظر
sarvare longi
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۱:۱۴
یه مشت مفت خور دور هم جمع شدن هیچ کاری هم ازشون بر نمیاد
مهدی
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۱:۴۴
نامه ها از فیفا مستقیم به باشگاه زده شده. قصور از خود باشگاه بوده. بیخود به دیگران ربطش ندید.
Gellshah
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۳:۴۰
تو اصلا خوندی که افاضات میکنی؟فدراسیون بیشتر مقصر بوده،در ضمن تو عادت داری بپری وسط چیزی که ربطی بهت نداره،نکنه اینم از عوارض دربیه؟
۴
مهدی
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۳:۵۵
فیفا در ارتباط با باشگاه ها مستقل و مستقیم عمل میکنه. اینکه کسی به نامه های فیفا محل نذاشته اول از همه خود باشگاه مقصره. عزم ملی دیگه چه مسخره بازیه تو تیتر نوشته
۶
6 & 4
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۲:۰۹
ای فیفای لنگی ملعون خبیث شیطان صفت!
۸ ۳
Gellshah
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۳:۴۱
لنگی رو خوب اومدی....کم کم دارید خودتونم قبول میکنید
۶
محسن
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۳:۴۶
شب دراز است و قلندر بیدار.عابربانک دیگه هزینه نمیکنه عزیزم.ماشاله همه باشگاههای ما این افتخارات را دارند،منتها اسیاب به نوبت.
۴
ms
يكشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵، ۰۸:۴۰
لنگی به لنگ میگه لنگی :))))))
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر