فهرست
گفتگوی فیفا با علیرضا حقیقی / امیدوارم به افتخارات عابدزاده برسم / گرفتن پنالتی دایی یکی از بزرگترین افتخارات فوتبال من بود / وقتش که برسد جایگاهم را پیدا می کنم
گفتگوی فیفا با علیرضا حقیقی / امیدوارم به افتخارات عابدزاده برسم / گرفتن پنالتی دایی یکی از بزرگترین افتخارات فوتبال من بود / وقتش که برسد جایگاهم را پیدا می کنم

گفتگوی فیفا با علیرضا حقیقی / امیدوارم به افتخارات عابدزاده برسم / گرفتن پنالتی دایی یکی از بزرگترین افتخارات فوتبال من بود / وقتش که برسد جایگاهم را پیدا می کنم

آی اسپورت - علیرضا حقیقی حالا یکی از چهره های اصلی تیم ملی محسوب می شود و این دروازه بان خوش تیپ سوژه جالبی برای خبرنگاران خارجی است.

سایت فیفا قبل از بازی امشب تیم های ایران و آرژانتین سراغ دروازه بان پرسپولیس رفته و با او صحبت کرده است.

حقیقی گفته:\" آنقدر خوش شانس بودم که  فوتبالم را در بزرگترین و پرطرفدارترین باشگاه فوتبال ایران شروع کنم و رفتن به روبین کازان هم اتفاق بسیار بزرگی در فوتبال من بود\"

علیرضا حقیقی هنگام تماشای پیروزی ایران مقابل امریکا در جام جهانی فرانسه قطعا به این موضوع فکر نمی کرد که کمتر از یک دهه بعد بتواند ضربه پنالتی علی دایی را مهار کند اما این اتفاق در 17 اکتبر سال 2006 رخ داد و او در بازی پرسپولیس مقابل سایپا توانست توپ یکی از اسطوره های فوتبال ایران را بگیرد.

او که بعد از اخراج فرشید کریمی، به زمین آمده بود در مورد آن بازی می گوید:\" تنها 16 سال سن داشتم و از اینکه اولین بازی ام را برای پرسپولیس انجام می دهم، بسیار خوشحال بودم. گرفتن پنالتی از بازیکن بزرگی مثل علی دایی انگیزه بسیار زیادی به من داد\"

در فصل 2008 هم حقیقی از مصدومیت میثاق معمارزاده و  مهدی واعظی نهایت استفاده را برد و دروازه بان اول پرسپولیس شد. حقیقی این افتخار را داشته که در مقطعی بازوبند کاپیتانی پرسپولیس را هم روی بازویش ببندد.

او درباره گذشته اش می گوید:\" نهایتا این جزئیات است که باعث تفاوت می شود. در فوتبال آلمان مانوئل نویر به خاطر مصدومیت رنه آدلر دروازه بان اول تیمش در جام جهانی 2010 شد. او هنوز هم دروازه بان اول کشورش است. من به قسمت و  سرنوشت اعتقاد دارم. از اینکه جوانترین کاپیتان پرسپولیس بوده ام احساس بی نظیری دارم. این اتفاق باعث شد که من با روحیه و انگیزه بسیار بیشتری به فوتبالم ادامه دهم\"

حقیقی در شرایطی به باشگاه روبین کازان رفت که حتی یک بازی هم برای این تیم انجام نداد او می گوید:\" دوست دارم در یک باشگاه بزرگ اروپایی بازی کنم و از اینکه در سن کم توانستم به روبین کازان بروم خوشحالم. من اوقات خوبی با این تیم داشتم و از حضور در تمرینات لذت بردم. تنها به زمان بیشتری احتیاج دارم و منتظر یک فرصت هستم. مطمئنم وقتی وقتش برسد جایگاهم در تیم را پیدا خواهم کرد\"

حقیقی به عنوان طرفدار ایگر کاسیاس ادامه می دهد:\" روسیه بزرگترین منبع دروازه بانان مستعد در کل دنیاست و از اینکه توانستم نماینده خوبی برای کشورم باشم خوشحالم. حضور من در این تیم باعث می شود که سایر دروازه بانان ایرانی هم بتوانند به فوتبا اروپا برسند\"

حقیقی بخش عمده ای از دروازه بانی اش را مدیون احمدرضا عابدزاده دروازه بان سابق تیم ملی ایران است که به او لقب عقاب آسیا را داده اند:\" یکی دیگر از از افتخارات من در فوتبال کار کردن با عابدزاده است که شخصیت بزرگی دارد. او مرا به سوی پیشرفت هل داد و نه تنها مربی ام بود بلکه الگویم هم محسوب می شد. من آرزوهای زیادی دارم و امیدوارم بتوانم جانشین خوبی برای عابدزاده باشم و به افتخارات او برسم.

  ۵  
آی اسپورت
2014-06-21 09:42:49
نظر دهید

۵ نظر
lol
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۰:۲۳
باز این یه بازی دروازش سوراخ نشد جوگیر شد!
-
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۰۷
از افتخارات وی خوردن لایی از فرهاد مجیدی است
پیام مادریدیستا
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۰۷
آبی هایی که اینجا کامنت گذاشتین اولا خاک بر سرتون که کلین شیت دروازه بان تیم ملیتون رو مسخره میکنید دوما پماد قیمتی نداره همین الان تهیه کنید
PERSEPOLIS
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۰۵
آخ که گفتی مجیدی! بد بخ ت همیشه جام جهانی رو تو تلویزیون دیده، ما بازیان ٢٦ سالمون تو جام جهانی بازی میکنه بقیش بماند
پارسا
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۳۹
فرها چیه؟!!!!!! سرکار خانم فرناز مجیدی مگه خودت ناموس نداری؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر