فهرست
گزارش ویژه/ درباره یک انیمشن پرطرفدار ویژه روزهای جام جهانی
«آخرین بازی» چشم ها را خیره کرد
گزارش ویژه/ درباره یک انیمشن پرطرفدار ویژه روزهای جام جهانی «آخرین بازی» چشم ها را خیره کرد

گزارش ویژه/ درباره یک انیمشن پرطرفدار ویژه روزهای جام جهانی «آخرین بازی» چشم ها را خیره کرد

چیا فوادی

آی اسپورت- در روزهای جام جهانی یک انیمیشن پرطرفدار در برخی سایت ها و شبکه های اجتماعی منتشر شده که چشم ها را خیره کرده است.  در این انیمیشن که به سفارش کمپانی نایکی ساخته شده به ماجرای تسخیر فوتبال جهان توسط رباتها اشاره شده و اینکه فوتبال با بازیکنان واقعی در حال نابود شدن است. ستاره های فوتبال جهان مثل نیمار، رونی،اینیستا، ریبری، زلاتان و کریس رونالدو در آن حضور دارند و با صدای واقعی خودشان در این انیمیشن صحبت می کنند و جالب این است که در این انیمشن مسی حضور ندارد. دلیل عدم حضور مسی هم این است که پولی که اسپانسر به او می خواسته پرداخت کند، راضی کننده نبوده و او عدد پرداختی را کم دانسته است. اما دیگر ستاره ها در این انیمیشن شرکت کردند. در ادامه داستان این ستاره ها، از رباتها شکست خوردند و از فوتبال خداحافظی کردند. زلاتان به کتاب فروشی روی آورد، رونی در انگلستان ماهیگیری می کرد.نیمار و داوید لوئیزدر برزیل به آرایشگری روی آورده اند و اینیستا در بارسلون، بیکار در خیابان در بدترین حالت آفتاب می گرفت. کریس رونالدو هم مدل داخل ویترین ها شده بود. رونالدوی برزیلی و اوریجینال اما برای نجات فوتبال جهان وارد می شود و بازیکنان را از کنار خیابانها جمع می کند و به داخل موزه فوتبال می برد و مجسمه های اسطوره های فوتبال جهان را به آنها نشان می دهد و خطاب به آنها می گوید که آنها باید فوتبال جهان را نجات دهند و بازیکنان پس از تمرین در میدان مسابقه رباتها را شکست می دهند و تصاویر نابی از دریبل کردن های رباتها توسط بازیکنان به تصویر کشیده می شود. از دریبل کردن رباتها و عکس سلفی کردن نیمار با یک ربات دریبل خورده تا گرد و خاکی که در زمین توسط وی با دریبل کردن روی خط محوطه شش قدم توسط کریس رونالدو اجرا می شود و خنده را روی لبان بینندگان می آورد. رباتها می بازند و در نهایت مسئول پروژه رباتها با فشاردادن یک دگمه کلی ربات دیگر داخل زمین می ریزد و رباتها از داخل تابلوهای کنارزمین وارد می شوند اما بازیکنان واقعی به سرمربیگری رونالدوی اوریجینال رباتهای بیشمار را شکست می دهند و فوتبال رانجات می دهند. دیالوگهای جالب این انیمشین مو به مو ترجمه شده و می توانید آنها را بخوانید و اگر انیمشن را ببینید خیلی خوب درک می کنید که چقدر خوب با صدای بازیکنان اصلی، این انیمیشن را ساخته اند. دیدن این انیمیشن را از دست ندهید:

 

 

مجری طرح ربات ها روی صحنه حاضر می شود و رباتها را پرزنت می کند: ما توانسته ایم 76 درصد توانایی های بازیکنانی که می بینید را طراحی و اجرا کنیم. 50 درصد از کل پروژه را رفته ایم . کریس رونالدو را ببینید. توانسته اید چند بار قدرت و سرعت او را طراحی کنیم. هدف ما این است که بدون اینکه خطایی داشته باشیم بازیکنانی را به شکل ربات بسازیم که چند برابر این بازیکنان قدرت داشته باشند. البته این کار ریسک بالایی دارد. ریسک بالا برای انسانها! برای توانایی انسانها...اما کلماتی که می خواهم الان برای شما بگویم چیست؟ من به شما آینده ای می دهم برای فوتبال! ببینید داخل این لباسها چه بازیکنانی هستند.ببینید ما چه طراحی کرده ایم.تصمیمی که ما برای طراحی این رباتها گرفته ایم منجر به این می شود که گرفتن نتایج موفقیت آمیز فوتبال، قطعی شود! برای مردم جهان و کسانی که فوتبال را دوست دارند. بردن تیمی که من ساخته ام، فقط یک شوخی است!

 

صحنه هایی از یک بازی بین بازیکنان اصلی و رباتها نشان داده می شود:

گزارشگر: نیمار، بازیکن اول را رد می کنه، دومی رو هم رد می کنه اما اوه به چه سدی می خوره! رونی رو ببنید، اولی رو دریبل می زنه اما دومی توپ رو ازش می قاپه! اما رونی روی پاش تکل میره و توپ رو می گیره اما در یک حرکت خارق العاده، بازیکنی که تکل رفته بود بلند می شه و توپ رو می گیره! وای، نه چه قدرتی! رونی دیگه نای بلند شدن رو نداره...

گزارشگر: ریبری دیگه نا نداره، زلاتان، رونی، کریس رونالدو ناامیدانه بازی کردن، به پای تیمی که دیدید نمی رسن. انگار زمان خداحافظی شون از فوتبال رسیده

رونالدوی اوریجینال در حال دیدن تصاویر یک برنامه تلویزیونی است که مجری طرح رباتها در آن حضور دارد و رباتهای بسکتبالیست را ساخته است:

مجری تلویزیون: تیم رباطهای بسکتبال هم تشکیل شده و همه توپهای اونها وارد سبد میشه، این خیلی حیرت انگیزه...

طراح رباتها: طرح ما فوتبال رو تغییر داده و حالا به دنبال تغییر در دیگر رشته ها هستیم!

گزارشگر تلویزیون: حالا چه اتفاقی برای بازیکنان اصلی می افتد؟

طراح رباتها: شما می گویید چه اتفاقی برای آنها می افتد؟ اصلا آنها کجا هستند که برایشان اتفاقی بیفتد؟

صحنه هایی از شغل بازیکنان پس از خداحافظی از فوتبال نشان داده می شود که رونالدو با نیروهایش آنها را به داخل ماشین می برد:

زلاتان: تو رو خدا، کتاب من رو بخرید، تو رو خدا، کتاب زندگی زلاتان ابراهیموویچ رو بخرید، خیلی جذابه، اوه نه، تو این سرما هیچکس کتاب من رو نمی خره...ای خدا! هان؟ حتما یه مشتری خوب نصیبم شده، کتاب زلاتان رو می خواید؟ جان؟ کجا؟

کریس رونالدو: اوه، کاش نفهمن که من یه انسان مدل نما هستم!

اینستا: من رو کجا می برید؟ من می خوام بخوابم!

نیمار: خب، پیشنهادت چیه؟ مدل موهات مثل مدل هفته پیش باشه؟ ها؟ جان؟ کجا می برید منو؟

داوید لوییز: خب سشوار داغ باشه یا ... اوه منو کجا می برید؟

رونی: اوه چه روز خسته کننده ای، هان؟ منو کجا می برید؟

بازیکنان: اینجا کجاست؟ کی ما رو آورده اینجا؟ چرا کسی چیزی نمی گه؟

پس از اینکه در موزه فوتبال جهان حضور پیدا کرده اند:

رونالدوی اوریجینال: ما اینجا ایستاده ایم تا فوتبال را نجات بدهیم دوستان! فهمیدید؟ بچه ها، اینجا الان روشن می شه، خوب ببینید، عشق فوتبال داره میمیره، ما نباید بذاریم همچنین اتفاقی بیفته! ببینید چطور فوتبال رو کشتن، ببینید با فوتبال چیکار کردن؟ ما باید دوباره رشد کنیم.

نیمار: ببخشید، من می خواستم اجازه بدید برم دستشویی

رونی: ما هم می خوایم این ربات ها رو نابود کنیم. ولی با دستهای خالی نمی شه...

زلاتان: به نظر می شه...

رونالدوی اوریجینال: سخته ولی من فکر می کنم شما می تونید، این کار بزرگ رو بکنید! شما با هم، همه شما با هم می تونید فوتبال رو زنده کنید. به این مجسمه ها نگاه کنید. اینها افتخارات تاریخ فوتبال جهان هستن! شما باید خطر کنید، دوباره فوتبال باید شغل شما بشه، فوتبال باید همه چیز شما بشه، برای نجات فوتبال شما باید خطر کنید و از هیچ خطری نترسید! با این پیراهن های و کفش هایی که دارید باید وارد خطرناک ترین بازی عمرتون بشید. باید فوتبال رو نجات بدید!

برای برگزاری بازی کنفرانس مطبوعاتی تشکیل شده است:

گوینده اخبار: بازیکنان اصلی فوتبال بالاخره سر و کله شون پیدا شد و می خوان که به جنگ رباتها برن، اونها می خوان تا تیم شکست ناپذیره رباتها رو شکست بدن و در روزهای گذشته این ماجرا به بزرگترین چالش تیم رباتها تبدیل شده! بازی بین بازیکنان اصلی و رباتها، یکی از بزرگترین بازیهای تاریخ جهان خواهد بود.

 

بازی شروع می شود:

گزارشگر: دو تیم وارد زمین می شن تا حساس ترین بازی تاریخ فوتبال روانجام بدن. تیم بازیکنان اصلی و تیم رباتها. بزرگترین بازی تاریخ تا چند لحظه دیگه شروع میشه

صدای رونالدو در گوش بازیکنان تکرار می شود: برای نجات فوتبال شما باید خطر کنید و از هیچ خطری نترسید!

گزارشگر بازی: توپ حالا داره گل می شه اما نه، داوید لوئیز از روی خط برش می گردونه، عجب کار خارق العاده ای...حالا پاس میده به اینستا، چه پاسی، اینیستا عجب پاسی می ده به ریبری، حالا ریبری داره تک به تک می شه با دروازه بان، اما از داخل تبلیغات کنار زمین میریزن بیرون! اوه چه کاری می کنه تیم رباتها....

رونالدو: خیلی واسم این کار آسونه رباتها

گزارشگر: چه یه پا دو پایی می کنه رونالدو، اوه همه رو داره از سراهش برمی داره وتوپ رو روی خط دروازه نگهداشته، چی؟ نه می زنه توی دروازه، چه لحظه ای شد این لحظه، رونالدو گل م زنه تا فوتبال نجات پیدا کنه

رونالدوی اروجینال: برای بردن همیشه ریسک کنید، ضرر نمی کنید!

انیمیشن پایان زیبایی دارد.

  ۹  
آی اسپورت
2014-06-21 10:54:44
نظر دهید
۹ نظر
بهزاد
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۱:۴۷
این تبلیغ برای نایک هست ..... هورمونی رو اینجا راه نمی دن!!!!! شما هم بیشتر دقت کنید
امید
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۵۳
آقا درست ترجمه کنید، اینا چیه؟
«مجری طرح ربات ها روی صحنه حاضر می شود و رباتها را پرزنت می کند: ما توانسته ایم 76 درصد توانایی های بازیکنانی که می بینید را طراحی و اجرا کنیم. 50 درصد از کل پروژه را رفته ایم .» و البته تقریبا کل متن...
خب متوجه نمی‌شی چی می‌گه بده یکی دیگه ترجمه کنه.
طرف داره می‌گه انسان (زلاتان) ۷۶٪ احتمال داره توپ رو گل نکنه و ....
یادمه یه مقالهٔ دیگه هم همین دوستمن ترجمه کرده بود با واژهٔ استثنایی «چائوس» ...
الیاس
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۵۸
رونالدوی اورجینال عادی شده برات چیا فوادی ؟!
E.G
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۱۱
آخه مگه مجبورید اسم مسی رو توی هر متنی بیارید؟؟؟پول کم دادن بهش...مسی اینقدر بدبخت بیچاره نیست که به خاطر پول نیاد.

دلیل حضور نداشتن مسی در این انیمیشن این بوده که اسپانسر مسی کمپانی آدیداسه و این انیمیشن به سفارش کمپانی نایک بوده....همین.
مهراد
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۱۵
فکر کنم مسی به خاطر قرارداش با آدیداس تو این انیمیشن حاضر نشد.
mojimichael
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۵۱
این تبلیغ نایک هست و مسی با ادیداس قرارداد داره بخاطر همین داخل انیمیشن نیست
کامیار
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۱۳
مجبورید کاری رو که بلد نیستید انجام بدید؟ خب ترجمه نکنید! به خدا کسی نمی گه چرا این نویسنده های با سواد هیچی نمی گن!
محمد
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۱۶
یعنی رونالدوی اورجینال بخوره تو سرت !
عرفان
چهارشنبه ۹ تیر ۱۳۹۵، ۰۳:۰۵
خیلی


قشنگ بود ممنون
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر