فهرست
آنالیز دیدار انگلیس- اروگوئه؛ شیر چگونه در قفس افتاد؟
آنالیز دیدار انگلیس- اروگوئه؛ شیر چگونه در قفس افتاد؟

آنالیز دیدار انگلیس- اروگوئه؛ شیر چگونه در قفس افتاد؟

آی اسپورت- انگلیس دردومین بازی اش در جام جهانی هم مانند دیدار اول، شکست خورد. آنها ابتدا یک گل دریافت کردند، کار را به تساوی کشیدند و دوباره دروازه شان باز شد تا تقریبا کار تیم هاجسون در برزیل، تمام شده باشد. البته آنها در این دیدار نمایش پایاپایی ارائه دادند و حتی در دقایقی بهتر از حریف هم بودند اما مشکل تیم هاجسون این بود که نمی توانست موقعیت های چندانی روی دروازه ایجاد کند و از معدود موقعیت هایش هم به خوبی استفاده نکرد.

\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/d7aefe98011.png\"

شاگردان هاجسون بازی را بهتری آغاز کردند و در 11 دقیقه ابتدایی بازی، در پاسکاری ها موفق تر بودند. در حالی که بازیکنان اروگوئه بیشتر روی حرکت از سمت راست تمرکز داشتند و بیشتر پاس های شان به این منطقه از زمین محدود می شد، انگلیسی ها توپ را در سراسر زمین به چرخش در آوردند. دقت پاس های قطری آنها قابل ملاحظه بود؛ هرچند تعداد کمی از آنها در یک سوم هجومی حریف ارسال شد.

 

\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/d7aefe98012.png\"

تغییر پست وین رونی یکی از تغییرات اصلی تیم انگلیس در دیدار دوم بود. او که در دیدار مقابل ایتالیا در سمت چپ مثلث هجومی بازی می کرد، در این دیدار به پست شماره 10 منتقل شد؛ با این وجود، چندان در کنترل میانه زمین برای تیمش موفق نبود. در مقابل، دنیل استوریج با جابجایی های مداوم در دو سمت زمین، برای تیمش فضاسازی می کرد.

 

\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/d7aefe98013.png\"

در نیمه اول هر دو تیم در شوتزنی به سمت دروازه ها چندان موفق عمل نکردند اما این اروگوئه بود که علی رغم ضربات کمتر، توانست به گل برسد؛ اتفاقی که بیش از همه مدیون مهاجمی مانند لوئیس سوارس است. انگلیسی ها 5 بار دروازه موسلرا را هدف قرار دادند که تنها یکی از آنها در چهارچوب بود. در مقابل اروگوئه، با سه ضربه به سمت دروازه، توانست به گل برسد.

\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/d7aefe98014.png\"

در پایان نیمه اول، انگلیسی ها در تعداد پاس های درون یک سوم هجومی حریف برتر از اروگوئه بودند؛ با 36 پاس صحیح از مجموع 59 پاس. اما پاس های بلند آنها، در اطراف محوطه جریمه ارسال می شد که به مدافعان حریف اجازه می داد تا با سازماندهی مناسب، فرصت ایجاد موقعیت را از سه شیرها بگیرند.
\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/d7aefe98015.png\"

یکی دیگر از دلایلی که باعث شد انگلیسی ها نتوانند در نیمه اول موقعیت های چندانی ایجاد کنند، عدم انتقال مناسب توپ به یک سوم هجومی توسط دو هافبک میانی تیم بود. بیشتر پاس های استفن جرارد و جوردن هندرسون به کناره ها ارسال می شد و آنها نتوانستند رونی و سایر مهاجمان تیم را به خوبی تغذیه کنند.

\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/919af423841.png\"

آنچه بیش از همه باعث برتری اروگوئه در این دیدار شد، موفقیت آنها در ضربات داخل چهارچوب بود. اروگوئه تنها دو ضربه داخل چهارچوب داشت که هر دو آنها تبدیل به گل شد اما انگلیسی ها از 6 توپی که به سمت چهارچوب زدند، تنها به یک گل رسیدند.

منبع: ایران ورزشی

     
آی اسپورت
2014-06-21 12:22:54
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر