فهرست
یادداشت روز : تاریخ برای مسی و سابه یا تکرار می شود ؟
یادداشت روز : تاریخ برای مسی و سابه یا تکرار می شود ؟

یادداشت روز : تاریخ برای مسی و سابه یا تکرار می شود ؟

آی اسپورت - تنها چند ساعت دیگر به بازی تیم ملی کشورمان مقابل آرژانتین وقت باقیست. ما ایرانی ها با یک دنیا بیم و امید ، به انتظار این بازی نشسته ایم و این در حالیست که جو رسانه ای آرژانتین چندان مساعد به نظر نمی رسد.

اظهارات مسی در مورد لزوم تغییر تاکتیکی آرژانتین برای بازی مقابل ایران و سپس پاسخ منفعلانه سابه یا ؛جو را تا حدودی بر علیه مسی کرده است.

یادداشت نویسنده لاناسیون را در این مورد بخوانید : 


سال 2012 ؛ نیوجرسی ؛ محل برگزاری مسابقه دوستانه آرژانتین و برزیل

برزیل با گل هالک 3-2 پیش افتاده و آرژانتین با مسی در حال شکست ار دشمن همیشگیست.

اما به یکباره همه مشکلات فقط با 5 کلمه حل شد. مسی به سرعت به سمت نیمکت ذخیره ها آمد و رو به سابه یا گفت :\" الخاندرو ! اینجوری نمی تونیم ادامه بدیم \"

چند ثانیه بعد ، سابه یا دستور داد تا آگرو وارد بازی شود و سیستم آلبی سلسته با ورود اگرو ؛ به 4-3-3 تغییر پیدا کرد. آرژانتین با این تغییر سیستم به یکباره متحول شد .

مسی با زدن دو گل دیگر ضمن رقم زدن یک هت تریک تاریخی؛ آرژانتین را برابر برزیل پیروز میدان کرد. واکنش پس از گل چهارم آرژانتین نیز به یاد ماندنی بود. دویدن مسی به سمت سابه یا و در آغوش گرفتن او. یک نوع تشکر خاموش از الخاندرو. 

چند روز پیش ؛ نشست خبری پس از بازی با بوسنی 

لیونل مسی با چهره ای درهم ؛ در مصاحبه از ناکارامدی سیستم تیم آرژانتین در نیمه اول بازی با بوسنی می گوید و اینکه در این سیستم؛ آزادی عمل خوبی ندارد و بهتر است که به همان روش قدیمی 4-3-3 بازگردند.

سیستمی که سابه یا همه چیز را به خط حمله اش واگذار می کند . ریسک بزرگی که اگر جواب ندهد سرنوشت آلبی سلسته مثل دو جام جهانی قبلی خواهد شد.

اما واکنش سابه یا قابل پیش بینی بود .باز هم منفعلانه؛ همانند سال 2012 و در جهت مدیریت کردن نابغه تیمش.

آرژانتین در تمام روزهای پس از بازی با بوسنی در تمرینات؛ روی سیستم 4-3-3 برنامه ریزی کرده است. اما هر چه باشد این بازی مقابل ایران برگزار خواهد شد .مقابل حریفی که چندان دشوار به نظر نمی آید.

شواهد نشان می دهند که سابه یا باز هم تسلیم لیونل شده و در بازی امشب 4 شگفت انگیز آلبی سلسته را در کنار هم و در ترکیب ثابت خواهیم دید.

منتظر تشکر خاموش احتمالی مسی از سابه یا در بازی امشب باشید.

 martin castilla: la nacion

رضا سیف

  ۲  
آی اسپورت
2014-06-21 17:21:30
نظر دهید

۲ نظر
-
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۰۷
چرا یاد نمی گیرین درست تایپ کنین؟اعداد رو از چپ می خونن.پس بنویسین: 3-3-4
دریا
يكشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴، ۱۴:۲۰
مسی خیلی خوبه ومن عاشق این بازیکن اروپایی هستم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر