فهرست
لحظه به لحظه با بلوهوریزنته/ روحیه دادن داوری به حقیقی بین دو نیمه!
لحظه به لحظه با بلوهوریزنته/ روحیه دادن داوری به حقیقی بین دو نیمه!

لحظه به لحظه با بلوهوریزنته/ روحیه دادن داوری به حقیقی بین دو نیمه!

آی اسپورت/ بلو هوریزنته- آیا ورزشگاه میزبان بزای ایران و آرژانتین در بلو هوریزنته یکپارچه آبی خواهد بود؟ هنوز نمی‌شود گفت. اما مشخصا، آرژانتینی‌های پرهیاهو خیابان‌های اطراف ورزشگاه را به تسخیر خود درآورده‌اند.

آنها با لباس‌های سفید و آبی؛ در گروه‌های کوچک و بزرگ از سه چهار ساعت مانده به بازی اینجا لذت دنیا را می برند. با آواز، رقص و کرکری و تکرار نام آرژانیتن.

این در حالی است که تدابیر امنیتی در بلوهوریزنته آشکارا بیشتر از بازی ایران در کوریتیبا است. پلیس خیابان‌های منتهی به ورزشگاه را بسته و از ازدحام جمعیت در فضای دور از ورزشگاه جلوگیری می‌کند. همچنین امروز برای اولین بار سواره نظام پلیس برزیل هم که فقط در موارد استثنایی وارد ماجرا می‌شود در چند گروه خیابان‌ها را زیر نظر گرفته است.

این تصمیم کمیته امنیتی فیفا برای عدم تکرار ماجراهای بازی شیلی و اسپانیاست، ضمن اینکه آرژانتینی‌ها بعد از بازی مقابل بوسنی جو را متشنج کردند.


*همه ی رسانه های دنیا در اینجا هستند

هیاهوی عجیب مرکز رسانه ورزشگاه بلو هوریزنته ، به معناست که یکی از مهترین تیم های جام امروز اینجاست . آرژانتین ، تیم مدعی قهرمانی که با لیونل مسی یکی از پرهواخواه ترین تیم های جام است اگرچه بعد از دیه گو دیگر هرگز در جام های جهانی رنگ موفقیت را ندیده است .

امروز آرژانتینی ها و  برزیلی ها اکثریت خبرنگاران حاضر در مرکز خبری بازی ها را تشکیل می دهند و بعد از آن کاروان 40 نفره خبرنگاران و عکاسان ایرانی ، با سروصدا نظرها را به سوی خود می کشند . امروز تقریبا از همه روزنامه و خبرگزاری های جهان اینجا نماینده دارند ؛ اسپانیایی ها ( مارکا و ال موندو و آس و اسپورت) ، آلمانی ها ( کیکر و بیلد ) ، ایتالیایی ها ، انگلیسی ها و همه .

این بهترین فرصت برای بازیکنان ایرانی است که بتوانند نام خود را در دنیا بلند آوزاه کنند مثل همان کاری که دیروز کاستاریکا انجام داد .
*  آرژانتینی‌هایی که به برزیل آمده‌اند 61 هزار و 21 بلیط برای مجموع 3 بازی خریده‌اند یعنی بیشتر از 20 هزار بلیط برای هر بازی، به این‌ها آرژانتینی‌های ساکن برزیل و هواداران آرژانتین و مسی از کشورهای دیگر را هم اضافه کنید! 
بله واقعا ترسناک است آن‌هم در حالی که گنجایش ورزشگاه بازی امشب 62 هزار و 120 نفر است.
 معلوم است بخش زیادی از ورزشگاه به هواداران آرژانتین می‌رسد. درست است آن‌ها این‌همه هوادار دارند اما ما هم خدا را داریم!


 * مارادونا هم به بلوهوریزنته رسید. اسطوره ی آرژانتینی ها وارد بلوهوریزنته شده و می تواند جدال آرژانتین و ایران را در ورزشگاه تماشا کند. مارادونا
اکنون در راه هتل خود است و بالافاصله پس از آن راهی ورزشگاه خواهد شد.

مارادونا مفسر تلویزیون ونزوئلانا است و تمامی بازی های جام جهانی به ویژه دیدارهای آرژانتین را برای این رسانه کارشناسی می کند.


* تیم ملی ایران به ورزشگاه رسید. چند دقیقه پیش ، تلویزیون های مرکز خبری بازی ها با پخش تصاویری از ورود تیم ملی ایران  به ورزشگاه بلو هوریزنته ، توجه همه را به خود جلب کردند .ملی پوشان لحظاتی دیگر برای گرم کردن و آشنایی با ورزشگاه به داخل زمین می آیند . جایی که از دور برای اولین بار با مسی چشم در چشم خواهند شد .


* به نظر آرژانتینی ها ایران را دست کم نگرفته اند و روزنامه اوله هشدار داده مانند سال 1977 ، آرژانتینی ها با ایران تن به تساوی ندهند.
 

* ورون هم به ورزشگاه آمد، چقدر ستاره اینجاست!


 

ترکیب تیم ملی ایران مشخص شد، مسعود به جای خسرو...

علیرضا حقیقی، سیدجلال حسینی، مهرداد پولادی، پژمان منتظری، مسعود شجاعی ، احسان حاج صفی، آندرانیک تیموریان، جواد نکونام، رضا قوچان نژاد، امیرحسین صادقی و اشکان دژاگه یازده بازیکن اصلی کی‌روش برای بازی با آرژانتین است. 


* مزدک میرزایی امروز گزارشگر بازی است، اما نه از جایگاه خبرنگاران و گزارشگران، از بین تماشاگران!!!
 

* آخرین حرف های کی روش پیش از شروع مسابقه: اینجا بودن خیلی خوبه . ما از یک گروه جهنمی به برزیل صعود کردیم و بازیکنان من خودشان را در بهشت حس می کنند . 

* 1200 نیروی پلیس وظیفه حفاظت از این دیدار را بر عهده دارند.

* در لینک زیر  گزارش تصویری آنلاین از ورزشگاه را می توانید مشاهده کنید:


گزارش تصویری اختصاصی: ایران- آرژانتین، بیرون ورزشگاه
 

*بعد از گلرها، بازیکنان تیم ملی آرژانتین هم در هیاهوی هوادارانشان وارد زمین شدند.
 

*در هنگام گرم کردن بازیکنان آرژانتین، مسی بازیکنان این تیم را جمع کرد و حلقه اتحاد زدند.
 

*ورزشگاه تقریبا تکمیل شده، اما همچنان هواداران زیادی در بیرون ورزشگاه هستند.


* مسعود شجاعی با مارکار آقاجانیان هنگام ورود به رختکن صحبت می‌کرد. مارکار توصیه‌هایی را به شجاعی می‌کرد. این اولین بازی شجاعی در جام جهانی است.

* خوب بازی آغاز شد، با آرزوی موفقیت برای ملی پوشان کشورمان .

* در دقیقه 19 بازی داور چهارم برای تذکر به کارلوس کی روش وارد عمل شد . کی روش که نزدیک به خط محدوده فنی ایستاده روی ضد حمله برق اسای آرزانتین اعتراض تندی به مسعود شجاعی داشت که توپ را پشت محوطه جریمه آرژانتین لو داد . 

* سومین خطای پشت محوطه جریمه ایران را رضا قوچان نزاد انجام داد این در حالیست که تیم در بازی نیجریه نود دقیقه حتی یک کاشته به حریف نداد . هر دو ضربه کاشته آرژانتین از روی دروازه ایران بیرون رفته که در این بار آخری ضربه گارای فوق العاده خطرناک بود . کارلوس کی روش کنار زمین بعد از هر خطا با عصبانیت بالا و پایین می پرد . 

* در پایان نیمه اول ، دانیال داوری از روی نیمکت بلند شد و علیرضا حقیقی را درآغوش گرفت . او که روی نیمکت ایران نشسته است ، به دنبال روحیه دادن به هم تیمی خود در دروازه ایران است . حقیقی که در نیمه اول دو سیو  خوب داشت ، در نیمه دوم هم با روحیه ومتمرکز باشد . او در دقایق بین 30 و 40 دوبار روی خروج ها تعلل کرد و به آرژانتین موقعیت داد . با این حال سه نیمه کلین شیت در جام جهانی مقابل نیجریه و آرژانتین کارنامه پربازی برای اوست  

در پوشش اخبار لحظه به لحظه بازی آرژانیتن- ایران با ما باشید.

  ۱  
آی اسپورت
2014-06-21 21:26:40
نظر دهید

۱ نظر
-
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۱۵
آخرش عالـــــــــــــــی بود


ما هم خدا رو داریم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر