فهرست
ایران 0-1 آرژانتین/ قبول نیست شما مسی داشتین! / دلچسب‌ترین باخت تاریخ؛ بله ما ایرانیم
ایران 0-1 آرژانتین/ قبول نیست شما مسی داشتین! / دلچسب‌ترین باخت تاریخ؛ بله ما ایرانیم

ایران 0-1 آرژانتین/ قبول نیست شما مسی داشتین! / دلچسب‌ترین باخت تاریخ؛ بله ما ایرانیم

آی اسپورت- تیم های ملی ایران و آرژانتین در دومین دیدارشان در جام جهانی مقابل هم قرار می گیرند. ایران در اولین دیدار مقابل نیجریه به تساوی بدون گل رسید و آرژانتین موفق شد 2-1 بوسنی را شکست بدهد. هر دو تیم با یک تغییر نسبت به دیدار اول، پای به این مسابقه می گذارند.

 

ترکیب دو تیم:

ایران: علیرضا حقیقی، سیدجلال حسینی، مهرداد پولادی، پژمان منتظری، مسعود شجاعی ، احسان حاج صفی، آندرانیک تیموریان، جواد نکونام، رضا قوچان نژاد، امیرحسین صادقی و اشکان دژاگه


آرژانتین: سرخیو رومرو، فرناندو گاگو، پابلو سابالتا، فدریکو فرناندس، اسکیل گارای، خاویر ماسچرانو، آنخل دی ماریا، لیونل مسی، گونسالو ایگواین، سرخیو آگوئرو و مارکوس روخو 


دقیقه منفی 5- لحظه موعود فرارسیده است. یکی از بزرگ ترین بازی های تاریخ تیم ملی از همین حالا آغاز شده و هیجان اش، فراتر از همه تصوراتی است که پیش تر داشته ایم. دوربین ها به شدت روی لئو مسی زوم کرده اند و مدام تصویر او را به نمایش می گذارند. به نظر می رسد حجم بیشتری از سکوها رنگ آبی داشته باشند. 

دقیقه منفی 3- نکو و لئو مسی، مراسم ابتدای مسابقه را انجام می دهند. کاپیتان تیم ملی ایران یکی از دو بازیکنی است که سابقه رویارویی با مسی را در کارنامه دارد. 

دقیقه 1- کیفیت نازل صدای مزدک میرزایی در بلوهوریزنته بدجوری توی ذوق می زند. علاوه بر کیفیت بد، جملاتی که او مطرح می کند نیز با تصاویر هماهنگی ندارند و جلوتر هستند. 

دقیقه 4- توپ گیری عالی اشکان دژاگه از لئو مسی. این شاید نشانی باشد بر آمادگی بیشتر اشکان در این مسابقه نسبت به بازی قبل. 

دقیقه 6- بعد از تکل منتظری روی پای اوخو و از دست رفتن موقعیت آرژانتین ، ایرانی ها تشویق را آغاز کردند: ایولله ایوالله ایوالله ! لحظه ای بعد این مسی است که دو بازیمن توپش را می گیرند و بعد دی ماریا . ایران می خواهد حریف سختی برا البی سلسته باشد . تشویق ها ادامه دارند .

دقیقه 8- به هنگام صاحب توپ شدن هافبک های آرژانتین، همه بازیکنان ایران درون زمین خودی حضور پیدا می کنند. برنامه ایران در این لحظات رساندن توپ به گوچی است. 

دقیقه 10- تا این لحظه لئو مسی به خوبی توسط مدافعان ایران مهار شده است. ایرانی ها تک تک توپ های او را به خوبی زده اند. 

دقیقه 13- خروچ شجاعانه علیرضا حقیقی، فرصت خوبی را از گونسالو هیگواین گرفت. حقیقی برای لحظاتی روی زمین بود اما بدون مشکل به بازی ادامه داد. 

\"1.jpg\"
دقیقه 14- در ایستگاهی  ها سید جلال و منتظری جلو می کشند و صادقی و پولادی و آندو روی نیمه می مانند تا ایران موقعیت ضد حمله را به خط حمله آرزانتین ندهد .

دقیقه 19-  داور چهارم برای تذکر به کارلوس کی روش وارد عمل شد . کی روش که نزدیک به خط محدوده فنی ایستاده روی ضد حمله برق اسای آرزانتین اعتراض تندی به مسعود شجاعی داشت که توپ را پشت محوطه جریمه آرژانتین لو داد .

دقیقه 20- یک واکنش ویژه دیگر از علیرضا حقیقی. گلر شماره 12 ایران این بار با دست مخالف شوت تماشایی آگرو را از دروازه دور می کند. او بدون تردید سخت ترین روز عمرش در مستطیل سبز را پشت سر خواهد گذاشت. 

دقیقه 23- مارکوس روخو مثل همیشه در کارهای هجومی عملکرد موفقی دارد. او این بار یک ضربه سر خطرناک روانه دروازه ایران می کند که با اختلاف کم از کنار دروازه به بیرون می رود. 

\"2.jpg\"

دقیقه 25 - توپ ربایی هوشمندانه جلال حسینی، اجازه نداد آنخل دی ماریا درون محوطه جریمه ایران خطرساز شود. خیلی ها معتقدند آنجلیتو این روزها از لئو مسی هم خطرناک تر است. مدافعان ایران اما همه ستاره های حریف را به یک چشم می بینند. 

دقیقه 29- جواد نکونام بیشتر از هر بازیکن دیگری در این دقایق توپ لو می دهد. 

دقیقه 32- خطای آندو روی مسی، ایستگاهی ایده آلی را نصیب آرژانتینی ها کرد. لئو البته توپ را به فضای بالای دروازه فرستاد اما آندو باید مراقب باشد تا در چنین مناطقی ایستگاهی ندهد. 

دقیقه 34- اولین حضور جدی ایران در محوطه جریمه حریف رقم خورد. حرکت تیمی تماشایی بچه های کی روش، به احسان حاج صفی ختم شد. او با یک پاس عرضی تلاش کرد تا یکی از هم تیمی هایش را درون محوطه جریمه صاحب توپ کند اما مدافعان حریف توپ را ربودند. ادامه این حرکت می توانست به صدحمله سریعی برای آرژانتین تبدیل شود اما حرکت فوق العاده آندو، توپ را از آن ها گرفت. 

\"3.jpg\"

دقیقه 37- سفید و آبی ها، درست در فاصله ای شبیه آنچه در دیدار با بوسنی منجر به گل شان شده بود، صاحب یک ضربه آزاد شدند. مسی توپ را به روی دروازه فرستاد و ضربه سر خطرناک هیگواین، با اختلاف اندک از بالای دروازه به بیرون رفت. 

دقیقه 42- دومین کرتر تیم ملی، تبدیل به اولین موقعیت گل این تیم در این مسابقه شد. چیزی نمانده بود نام جلال حسینی به فهرست مدافعان گلزن ایران در جام جهانی اضافه شود اما توپ او راهی به درون چارچوب پیدا نکرد. ناراحتی جلال از این اتفاق در نوع خود جالب بود. او به خوبی می داند ایران امروز موقعیت های مشابه زیادی به دست نخواهد اورد. 

دقیقه 44- این بار نوبت به فدریکو فرناندز است که روی سر مدافعان ایران سر می زند. توپ این مدافع هم البته خطری برای دروازه حقیقی نیست اما اعضای خوب خط دفاعی ایران باید در زدن ضربات سر اول دقت بیشتری به خرج بدهند. 

پایان نیمه اول- خط دفاعی آهنین ایران، رمق را از ساق های سوپراستارهای آرژانتین گرفته است. این منظم ترین و دقیق ترین ایرانی است که در همه این سال ها دیده ایم. بازیکنان البته باید تعداد خطاهای شان در فضای پشت محوطه جریمه را کاهش دهند تا کی روش کمتر عصبانی شود. 

دقیقه 48- ضربه فنی جالب توجه زابالتا، از کنار دروازه ایران به بیرون رفت. حرکت زیبای لئو مسی توپ را به مدافع راست تیم ملی آرژانتین رسانده بود. 

دقیقه 51- جدی ترین موقعیت تمام مسابقه. حرکت استثنایی مسعود شجاعی، دریبل های بی مثال او مقابل خدایان دریبل در آرژانتین، یک سانتر دیدنی و در نهایت ضربه سر رضا گوچی با واکنش عالی رومرو از دروازه دور شد. این دومین بار است که گوچی در این جام با ضربه سر در آستانه گل زدن قرار می گیرد. 

دقیقه 53- یکی دیگر از اشتباهات پرشمار داوری جام علیه ایران رخ داد. جایی که آقای داور، خطای آشکار روی اشکان دژاگه را ندیده گرفت. 

دقیقه 58- لئو مسی بالاخره اولین حرکت موثرش در این مسابقه را انجام داد. مدافعان ایران برای نخستین بار فضای لازم برای حلق موقعیت را به او دادند و این ستاره نیز به خوبی پشت محوطه جریمه ایران حرکت کرد و ضربه خوبی را به سمت دروازه فرستاد. ضربه او با فاصله ای کم از کنار تیر دروازه به بیرون فرستاده شد. 

دقیقه 61- چه می کند این آندو تیموریان.مرد جنگجوی تیم ملی، یکی از تاریخی ترین و بهترین نمایش هایش را امروز ارائه کرده است. او این بار توپ را به خوبی از لئو مسی گرفت و به شکلی خیره کننده ای دو بازیکن حریف را رد کرد و بازیکنان حریف را محبور کرد رویش خطا کنند. 

دقیقه 65- سرخیو رومرو که یکی از بدترین گل های جام را هفته گذشته دریافت کرده و اساسا گلر مطمئنی نیست، حالا سوپراستار آرژانتینی ها شده است. او با واکنشی فوق العاده ضربه سر دیدنی اشکان را به بالای دروازه فرستاد. 

دقیقه 68- دیگر خبری از دفاع مطلق نیست. ایران تبدیل به تیم برتر زمین شده و مدام موقعیت ایجاد می کند. دریبل های بازیکنان ایران خیره کننده است. هنوز نمی دانیم خوابیم یا توی بیداری این نمایش فراتر از حد تصور را می بینیم. 

دقیقه 71- بعد از نکونام، مسعود شجاعی دومین اخطاری ایران در این مسابقه لقب گرفت. داور ضعیف مسابقه با آرژانتینی ها مهربان تر است. 

دقیقه 75- یک سیو عالی دیگر از علیرضا حقیقی در مقابل دی ماریا. او با دومین کلین شیت تاریخ ایران در جام جهانی فاصله زیادی ندارد. 

دقیقه 76- اولین تعویض کی روش در این دقیقه صورت گرفت. او خسرو حیدری را به جای مسعود شجاعی وارد زمین مسابقه کرد. 

دقیقه 82- مارکوس روخو دست بردار نیست. او باز هم قدرت شوتزنی اش را مقابل دروازه ایران اطمینان کرد و اگر چه توپ را به نزدیکی های دروازه فرستاد اما نتوانست یک گل برای تیمش بسازد. 

دقیقه 85- امان از بدشانسی! علیرضا جهانبخش که به تازگی وارد زمین مسابقه شده بود، پاس زیبایی را برای قوچان نژاد مهیا کرد. مهاجم نوک تیم ملی، در محاصره سه بازیکن حریف با یک بغل پای تماشایی به سمت دروازه فرستاد اما باز هم رومرو بن بست ساز رویای تیم ملی ایران شد. 

دقیقه 92- کمتر از دو دقیقه از وقت های تلف شده گذشته بود. سابه یا با وارد کردن پالاسیو و لاوتزی قصد داشت تیمش را به هر قیمتی برنده بازی ببیند و کی روش رضا حقیقی را به زمین فرستاده بود تا نتیجه را نگه دارد. مسی اما از راه رسید و با یک شوت استثنایی، همه قوس بدن حقیقی را هم مغلوب کرد. این ستاره یکی از مهم ترین گل های تاریخ زندگی اش را به ثمر رساند. به ایران، در انتهای مسابقه ای که عدالت در نتیجه اش رعایت نشد. 

  ۱۵  
آی اسپورت
2014-06-21 23:21:09
نظر دهید

۱۵ نظر
یعقوب کبی
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۳۱
اقا پژمان با عرض سلام و خسته نباشی ،گزارش بازیهات را بده به واعظ بنویسه .فنی و خوبه بخدا
رضا
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۳۳
خدا قوت
پارسا
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۳۴
لعنت به داور
پارسا
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۳۴
لعنت به داور
پارسا
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۳۴
لعنت به داور
پارسا
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۳۴
لعنت به داور
پارسا
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۳۴
لعنت به داور
پارسا
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۳۴
لعنت به داور
پویا لوس بلانکوس
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۲۳
قبول نیست شما داور داشتین
-
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۳۹
دوبث دوبث دوبث عاشقتم مسی این گل بیشتر از 6 گل سوزوندشون
علی - ایران - آنفیلد
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۴۷
خیلی خیلی حیف شد به خدا حقمون باخت نبود حداقل باید مساوی میکردیم.به این داورو داوری چی باید گفت.چی میشد نکونام اون حرکت اضافه رو نمیکردو الان وضعیت یه جور دیگه ایی بود.
-
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۵۹
مسی مسی که میگفتن این بود؟ هرچی توپ اومد سمتش راحت گرفتن.

امان از داور و امان از مسی پرستای بی غیرت وطن فروش
ِیوهان کرایوف
يكشنبه ۱ تیر ۱۳۹۳، ۱۵:۱۷
بعد بازی ایران آرژانتین چگوارا فقید هم دوست داشت ایرانی باشه
ِیوهان کرایوف
يكشنبه ۱ تیر ۱۳۹۳، ۱۵:۱۷
بعد بازی ایران آرژانتین چگوارا فقید هم دوست داشت ایرانی باشه
ِیوهان کرایوف
يكشنبه ۱ تیر ۱۳۹۳، ۱۵:۱۷
بعد بازی ایران آرژانتین چگوارا فقید هم دوست داشت ایرانی باشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر