فهرست
سرمربی کره: از باخت ۶-۲ مقابل ایران درس گرفتم
سرمربی کره: از باخت ۶-۲ مقابل ایران درس گرفتم

سرمربی کره: از باخت ۶-۲ مقابل ایران درس گرفتم

آی اسپورت - تیم‌ ‌ملی کره جنوبی در دیداری بسیار حساس نهم شهریور ماه در ورزشگاه سئول کره جنوبی به مصاف تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران خواهد رفت که صعود خود را به جام جهانی ۲۰۱۸ قطعی کرده است. شین تائه یونگ، سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال کره جنوبی بعد از نتایج ضعیفی که این کشور کسب کرد، به جای اولی اشتلیکه هدایت کره را بر عهده گرفت. او یکی از کسانی بود که در جریان پیروزی ۶ بر ۲ ایران برابر کره حضور داشت و این شکست تلخ را تجربه کرد؛ شکستی که به نظر می‌رسد درس عبرتی برای او شده است.

سرمربی کره جنوبی در نشست خبری خود درباره بازی با ایران، گفت‌: «فلسفه فوتبالی من برای این بازی تغییر خواهد کرد. نمی‌خواهم فوتبال سراسر هجومی را به نمایش بگذاریم. من آن رسوایی شکست ۶ بر ۲ برابر ایران به یاد می‌آورم که وقتی ما می‌خواستیم فوتبال هجومی بازی کنیم چه اتفاقی افتاد. از آن بازی درس گرفتم و می‌خواهم برابر ایران فوتبالی منطقی و نتیجه‌گرا بازی کنیم و سراسیمه حمله نخواهیم کرد.»

یونگ در ادامه‌ گفت‌: «اهمیت بازی با تیم‌ ‌ملی ایران بسیار زیاد است. این بازی است که باید در آن نتیجه‌ بگیریم. اگر پیروز نشویم جهنم را تجربه خواهیم کرد. به همین خاطر این جا فلسفه فوتبال معنا ندارد و چیزی که مهم است کسب سه امتیاز مسابقه است. می‌دانیم که صعود ایران به جام جهانی روسیه قطعی شده و شاید این بازی را جدی نگیرد ولی من فرض را بر این می‌گذارم که تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران با تمام قدرت بازی می‌کند. به همین دلیل تیمم را با آمادگی کامل به زمین خواهم فرستاد. در نهایت می‌خواهیم به همراه ایران به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه راه یابیم.»

از سال ۲۰۱۲ که کارلوس کی‌روش روی نیمکت تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران نشسته است، ایران و کره جنوبی چهار بار با هم بازی کرده‌اند که در هر چهار بازی با پیروزی فوتبال ایران به پایان رسیده است و کره جنوبی حتی نتوانسته یک گل به ایران بزند. سرمربی کره جنوبی درباره احساسش نسبت به کارلوس کی‌روش گفت‌: «من احساس بدی نسبت به سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران ندارم ولی می‌خواهم روند باخت‌های کره به ایران را هر چه‌ سریع‌تر تمام کنم و این بار کره پیروز میدان شود. البته این را می‌دانم که کار آسانی برای شکست ایران پیش رو نخواهیم داشت

کره جنوبی بعد از بازی با تیم‌ ‌ملی ایران باید به تاشکند ازبکستان برود و بازی آخر خود را با تیم‌ ‌ملی فوتبال این کشور برگزار کند.

۴    
آی اسپورت
2017-08-22 11:07:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر