فهرست
آنالیز اسکای: رونالدو باید سبک بازیش را تغییر دهد
آنالیز اسکای: رونالدو باید سبک بازیش را تغییر دهد

آنالیز اسکای: رونالدو باید سبک بازیش را تغییر دهد

آی اسپورت – این مهاجم پرتغالی که فوریه آینده 32 ساله می شود، برای اولین بار در طی 7 سال حضورش در رئال برابر لاس پالماس تعویض شد، آن هم برای دلایل فنی. زیدان در رسانه ها مورد انتفاد قرار گرفت و رونالدو هم از این تصمیم ناراحت به نظر می رسید. اما راب پالمر تحلیلگر اسپانیایی اسکای معتقد است تصمیم زیدان درست بود.

راب پالمر رونالدو این فوریه 32 ساله میشه و حالا دیگه یه بازیکن مسن هست. اما مشکل اینجاست که خودش هنوز این مساله رو قبول نکرده. هنوز فکر می کنه یه مرد جوانه و خودنمایی هاش درون زمین کمکی بهش نمی کنن. وقتی به این نکته رسید که دیگه اون بازیکن فوق العاده 27 28 سالگی نیست و نمی تونه سالی 55 گل بزنه، سبک بازیش رو کمی تغییر خواهد داد. مثل کاری که الان لیونل مسی داره می کنه. اون موقع رونالدو بین عموم هم مقبولیت بیشتری پیدا می کنه. اما برای مربی، چنین بازیکنی در رختکن یه مشکل هست، چون هنوز هم بهترین فرمش رو می خوای، غرورش رو باید کنترل کنی و بیش از هر چیزی دوست داری یه کریستیانو رونالدو داخل تیمت داشته باشی. در بازی برابر لاس پالماس رونالدو تاثیر گذار نبود بنا بر این به نظرم زیدان تصمیم درستی گرفت. زیدان اون لحظه به این فکر می کرد که چه کسی کمترین تاثیرو رو بازی داشته و چه کسی می تونه بازیه بقیه رو بالا بکشه؟ و بعد رونالدو رو آورد بیرون. وقتی مربی می تونه رونالدو رو بیرون بیاره، بقیه رو هم عصبانی می کنه. این اولین باری بود که رونالدو تعویض می شد و اینطوری مربی نشون داد رییس کیه. از نظر من این یه مدیریت عالی از سوی زیدان بود هر چند رسانه ها در اسپانیا خیلی ازش انتقاد کردن.

اگر رونالدو می خواهد دوران بازیگریش را در رئال ادامه دهد، باید از کسانی مانند اینیستا و مسی تقلید کند و سبک بازیش را تغییر دهد.

راب پالمر – رونالدو باید کمی سبک بازیش رو عوض کنه. مرتب میاد میگه می خوام تا 40 سالگی بازی کنم و من هنوز بازیکن فوق العاده ای هستم. خب وقتشه یه کم خودش رو تو آینه نگاه کنه. هنوز می تونه تا 35 36 سالگی بازیکن موثری باشه، در صورتی که مثل ژاوی، اینیستا و مسی کمی خودش رو تغییر بده. او اخیرا مصدوم بوده و شاید زودتر از حد معمول بر می گرده. شاید رئال همیشه اونو زودتر از آمادگی کامل بازی میده. به محض اینکه رونالدو به رختکن برمیگرده وارد زمین میشه و رئال ازش می خواد بازی کنه. همیشه وقتی آماده هست، 90 دقیقه رو کامل بازی کرده. شاید وقتشه زیدان کمی دقایق بازیش رو بیشتر مدیریت کنه و باهاش روراست باشه. اما احمقانه هست اگه رئال تو این سن رونالدو رو از دست بده. درسته در اوج قدرت هاش نیست، اما هنوز اونارو کامل از دست نداده.

۷ ۲  
آی اسپورت
2016-10-10 18:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
برزو
دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵، ۱۸:۳۸
يادداشت چرتي بود. همين 2-3 روز پيش رونالدو 4 گل در تيم ملي زد. تو خونه ي دورتموند گل زد تو يورو هم كاملاً تاثيرگذار بازي كرد. رونالدو چون قدرت هدزني خيلي خوبي داره و همينطور عضلات قوي خيلي راحت حداقل تا 36 سالگي با همين كيفيت ميتونه بازي كنه. زيدان بهتره اخراج بشه
۴
AT7
چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵، ۰۱:۲۱
سلام
اصلا خوب آنالیز نمیکنی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر