فهرست
ترسناک‌ترین زوج لیگ برتر؛ هالک و مورچه اتمی!
ترسناک‌ترین زوج لیگ برتر؛ هالک و مورچه اتمی!

ترسناک‌ترین زوج لیگ برتر؛ هالک و مورچه اتمی!

آی اسپورت - استقلال بعد از سال‌ها، صاحب یک زوج جذاب در خط حمله شده است. دو مهاجم کاملا متفاوت، که نقش پررنگی در اوج گیری هفته‌های اخیر آن‌ها دارند. دیاباته و قائدی هر دو با با سه گل زده، پیش از شروع هفته در رده سوم جدول گلزنان لیگ برتر بودند. امروز هر دو آن‌ها، یک گل زدند و علاوه بر کمک به پیروزی استقلال، ۴ گله شدند و پشت سر مغانلو در جدول آقای گل‌های لیگ برتر قرار گرفتند. مغانلو با ۶ گل بهترین گلزن لیگ برتر است و دیاباته و قائدی در کنار محمد نوری هافبک پارس با ۴ گل او را تعقیب می‌کنند.

قائدی و دیاباته علاوه بر تلاش همزمان برای آقای گلی، تنها زوج این فصل لیگ برتر هستند که هر دو مهاجمش، تا اینجا بیشتر از ۴ گل زده‌اند. البته عنوان گلزن‌ترین زوج لیگ در اختیار مغانلو و امامعلی پیکان با مجموع ۹ گل زده است و دیاباته و قائدی با ۸ گل، در رده بعدی قرار دارند. با این تفاوت که در خط حمله پیکان، مغانلو دوبرابر امامعلی گل زده اما دیاباته و قائدی به یک اندازه، روی گل‌های استقلال تاثیر دارند.

هفت گل از هشت گل زوج دیاباته و قائدی، در ۵ هفته اخیر زده شده و ادامه این روند، می‌تواند استقلال را خطرناک‌تر از همیشه و به صدر جدول هم نزدیک‌تر کند. آن‌ها علاوه بر زدن این ۸گل، هر کدام یک پاس گل هم داده‌اند به همدیگر بوده است. در بازی با تراکتورسازی، قائدی پاس گل اول استقلال و اولین گل فصل دیاباته را داد. مهاجم اهل مالی استقلال هم امروز جبران کرد و گل دوم استقلال به صنعت نفت را برای قائدی پایه‌گذاری کرد.

امروز بعضی از کانال‌های استقلال در شبکه‌های اجتماعی، زوج دیاباته و قائدی را با زوج لوکاکو و مارتینز مقایسه کردند. یک مهاجم بلند قامت و قدرتمند، در کنار یک بازیکن کوتاه و تکنیکی که ضعف‌های یکدیگر را پوشش می‌دهند. اما شاید نمونه داخلی چنین مقایسه‌ای، زوج دایی و عزیزی در تیم ملی باشد که هنوز، یکی از موفق‌ترین زوج‌سازی‌های تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود. روند زوج خط حمله استقلال، تازه چند هفته است آغاز شده و هنوز نمی‌توان درباره آن قضاوت مطمئنی کرد. با این حال این حرکت پرشتاب، می‌تواند شروع دورانی طلایی برای خط حمله استقلال و استراما باشد.

نود

۳۷    
آی اسپورت
2019-11-06 00:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر