فهرست
نفر به نفر با تیم ملی ایران: یازده ستاره و بس!
نفر به نفر با تیم ملی ایران: یازده ستاره و بس!

نفر به نفر با تیم ملی ایران: یازده ستاره و بس!

آی اسپورت – فقط می شود آفرین گفت، وقتی نمایش 90 دقیقه‌ای این شیربچه‌های ایرانی را مرور می‌کنی.

تیم ملی به آرژانتین باخت اما مثل یک برنده از زمین بیرون آمد چرا که بازیکنان سرخپوش ایرانی هر چه در توان داشتند گذاشتند و همگی در حد یک ستاره ظاهر شدند. بررسی نفر به نفر ترکیب تیم ملی  نشان می‌دهد بازیکنان ایرانی چه کولاکی به راه انداختند.

 

علیرضا حقیقی:

باز هم بی اشتباه بود و همه را متعجب کرد. این بار به نسبت بازی با نیجریه چندین بار به خطر افتاد اما هر بار  بهتر از قبل از دروازه اش محافظت کرد و چندین موقعیت را از آبی و سفیدها گرفت.حقیقی که در ابتدای  بازی کمی استرس داشت  و توپ را بیرون فرستاد اما در همان ربع اول بازی با خروج عالی  مقابل ایگواین ایستادگی کرد.حقیقی در همین ربع اول با دست مخالف  ضربه فنی آگرو را دفع کرد که فوق العاده بود.حقیقی روی کرنرها  و ضربات ایستگاهی حریف خروج نمی کرد و همه چیز را به مدافعان می سپرد .به همین خاطر خوش شانس بود که در نیمه اول ضربات سر بازیکنان حریف داخل چارچوب نبود.حقیقی در نیمه دوم هم  یکی دو حرکت خوب داشت که البته مشت هایش کمی نمایشی بود.او در ربع  پایانی بازی  شوت محکم دی ماریا  را عالی گرفت  ضمن اینکه یک بار هم ضربه سر پالاسیو را مهار کرد .او در صحنه گل هم به بدنش کش داد و شیرجه خوبی زد اما توپ جایی رفت که کاری از او ساخته نبود.

سیدجلال حسینی:

مثل همیشه عالی بود.سیدجلال در همان 5 دقیقه ابتدایی بازی  می توانست با ضربه سر  دروازه حریف را باز کند.پرش سید عالی بود  اما ضربه سرش آنقدر خوب نبود تاد دروزاه را باز کند.سیدجلال در دقیقه 30 طی دو نوبت  توپ مسی و هیگواین را گرفت  اما همراه با یکی دو مدافهع دیگر  روی کرنر ارسالی دقیقه 37 اشتباه کرد. سیدجلال بار دیگر در دقیقه 42 می توانست با ضربه سر دروازه حریف را باز کند .این بار هم پرش هم ضربه سر سید عالی بود اما توپ با بدشانسی بیرون رفت.سید جلال در نیمه دوم هم عالی بود .تکل عالی او در دقیقه 85 دروازه تیم مان را نجات داد  و او باز هم در یک مصاف بزرگ دیگر نمره عالی گرفت.

امیرحسین صادقی:

تقریبا تمام توپ هایی که در آسمان محوطه جریمه بود را زد.امیر حسین یکی دو بار روی کرنر های ارسالی از نیمه اول با دیگر مدافعان قاطی کرد .صادقی در دقیقه 18 یک ایستادگی خوب مقابل  آگرو داشت و تا آخرین لحظه کارش را خوب انجام داد.تصویر افسوس او بعد از رفتن توپ داخل دروازه در دقیقه 91 از یادها نخواهد رفت.

پژمان منتظری:

عالی.عالی .عالی.او یک مدافع میانی است که د دفاع راست هم فوق العاده عمل می کند.پژمان که مثل بازی با نیجریه خونسرد بود و تمام وظایفش را درست انجام داد دو بار  با سانترهای عالی اش می توانست پایه گذار گل باشد که  فقط بدشانسی اجازه نداد نامش جاودانه شود.سانتر  او برای گوچی و اشکان عالی بود .منتظری فقط یکی دو بار در کرنرها اشتباهات کوچکی داشت و مثل دیگر مدافعان تیم ملی عالی بود  و ظایف دفاعی اش را کامل و بدون کوچکترین اشتباه انجام داد.

مهرداد پولادی:

مثل بازی قبل بی نظیر بود.پولادی که بعضا به زابالتا اجازه سانتر و نفوذ می دا بدون اشتباه  مقابل جناح راست قدرتمند حریف ایستاد و بارها بدون خطا توپ آرژانتینی ها از جمله مسی  را زد.مهرداد با آن دو  حرکت تکنیکی و یه پا دوپاهایش  صحنه بدیعی از خود نشان داد و تا لحظه پایانی با اعتماد به نفس و باصلابت بازی کرد.پولادی آنقدر خوب بود که  شاید اگر از مسی گل نمی خوردیم این بار بهترین بازیکن میدان لقب می گرفت.

آندو تیموریان:

مگر می شود از آندو در یک بازی بزرگ نمایشی ضعیف دید.آندو مثل همیشه ستاره بود .هجوم او به سمت بازیکن صاحب توپ حریف آمادگی بدنی بالای  او را به رخ  می کشید.توپگیری اش از مسی در دقیقه 34 که توپ را با تکل جمع کرد از یادها نخواهد رفت.بازی شجاعانه آندو بدون شک  در اذهان ماندگار خواهد شد.توپگیری او در دقیقه 62 هم عالی بود.آندو در لحظات صاحب توپ شدن تیم ایران هم خونسرد عمل می کرد  و نمایشی بی نظیر ارائه داد.

جواد نکونام:

کاپیتان تیم ایران در مجموع روز نسبتا آرامی را پشت سر گذاشت.جواد در فاز دفاع خوب بود و ظایف دفاعی اش را انجام داد اما در زمان صاحب توپ شدن به غیر از یکی دو مورد  اعتماد به نفس  لازم را نداشت .او در یکی از کرنرهای نیمه اول  به بازیکن حریف اجازه سر زدن داد و در لحظات پایانی  با آن دریبل های بی جا باعث شد توپ لو برود  لحظاتی بعد گل بخوریم.با این وجود نمایش نکونام هم در مجموع بد نبود.

احسان حاج صفی:

باز هم به عنوان یک هافبک میانی با وظایف دفاعی  در ترکیب قرار گرفت و هرچه از زمان بازی گذشت با اعتماد به نفس  بیشتری به کارش ادامه داد و تا لحظه تعویضش عالی بود.احسان که در دفاع  بی نقص کار کرد در آخرین ثانیه بازی در نیمه اول می توانست  با شوت دروازه حریف را باز کند که موفق نبود.احسان در نیمه دوم در فاز حمله هم فوق العاده بود  و یک بار دیگر با اعتماد  به نفس  بالایش  دروازه حریف را هدف گرفت که توپ به دفاع خورد و گل نشد.

مسعود شجاعی:

دو دقیقه عالی بازی کرد و نزدیک بود در همان دو دقیقه تمام اشتباهاتش را به یاد فراموشی بسپارد و ستاره میدان شود اما نشد.مسعود در نیمه اول خوب نبود و مثل همیشه بیخود خطا می کرد و توپ لو می داد .حرکت عالی دقیقه 53 او و  دریبل سرپایش که پایه گذار یک موقعیت عالی برای تیم ما شد فراموش نشدنی است.مسعود در دقیقه 55  هم اشکان دژاگه  را  راهی دروازه کرد که دیدش علی بود اما داور صرب پنالتی واضح را نگرفت.مسعود در ادامه باز هم افت کرد تا اینکه در ربع پایانی بازی با یک کارت زرد تعویض شد.

اشکان دژاگه:

چه فوتبالی بازی کرد اشکان.بعد از آن نمایش پرانتقاد مقابل نیجریه در مصاف با  آرژانتین همان ستاره بین المللی تیم ایران بود که نمایشی حیرت انگیز ارائه داد.اشکان در همان  20 دقیقه اول بازی با توپگیری عالی از مسی نشان داد این بار چقدر آماده است.اشکان در ضد حمله ها با سرعت و اعتماد به نفس بالایی  پیش می رفت و توپ را خوب نگه می داشت.او در نیمه اول ارسال های بسیار خوبی روی دروازه حریف داشت اما در نیمه دوم شاهکار کرد.صحنه ای که او از عقب آمد و زابالتا را پشت سر گذاشت از یادها نخواهد رفت اما حیف که داور مزد زحمت او را نداد.ضربه سر اشکان بالای سر زابالتا  هم بی نظیر بود و اگر نوک انگشتان  رومرو  نبود اشکان گلزن بازی لقب می گرفت.این همان اشکانی بود که همه منتظرش بودند.

رضا قوچان نژاد:

از هم فوق العاده پرتلاش و موثر ظاهر شد و هر چه در توان داشت برای تیم گذاشت.گوچی در ضد حمله ها عالی توپ نگه می داشت،می چرخید و تیم را راه می انداخت.مهاجم پرتلاش تیم ایران تا آخرین دقایق بازی آمادگی بالای بدنی خود را به رخ کشید و فوق العاده جنگنده ظاهر شد.گوچی با جایگیری عالی  دو بار می توانست گلزن تیم ایران باشد اما در هر دو بار رومرو ضربات سر و پای او را دفع کرد .حیف که پای گوچی به گل باز نشد اما او استحقاق یک نمره عالی را دارد.

جهانبخش، حیدری و حقیقی:

علیرضا جهانبخش حدود پانزده دقیقه بازی کرد  و از این فرصت نهایت بهره را برد تا با یک پاس استثنایی به گوچی خودی نشان دهد. حیدری  فرصت کمی برای عرض اندام پیدا کرد و در تنها نفوذش نتوانست سانتر خوبی انجام دهد. حقیقی هم آمد تا مقابل حریف در آخرین لحظات ایستادگی کند که پاقدمش خوب نبود و او تنها یک اوت بلند  پرتاب کرد.

  ۷  
آی اسپورت
2014-06-21 23:40:07
نظر دهید

۷ نظر
-
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۱۹
نکومال فکر کرده علی کریمیه دریبل می زنه واسه ما
behi
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۲۰
javad chakosh
آقاجان
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۲۰
حاج صفی امروز من تو من مسی هم بود .وقتی کشیدش بیرون مسی خالی شد و گل رو زد.خیلی حیف شد.بچه ها مچکریم
بهزاد
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۲۲
اندو از همه بهتر بود
ناشناس
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۳۶
حقیقی سر گل جاگیریش خیلی بد بود باید میومد بیرون اشکال کارش تو همینه که میچسبه به خط،،چندتا توپ گرفت خب هر گلرى توهربازى به صورت طبیعی ٧یا٨تایی میگیره این فقط ٣تا سیو داشت کلا لش هستش نتونست پشت دفاعها رو پرکنه گل رو هم چسبید به خط نیومد بیرون دفع کنه
یوهان کرایوف
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۴۳
بی نظیر عالی پر غرور این تیم اگه یک فیلم بود اسکار میگرفت
محمدرضا قاسمی
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۵۵
باید به یک نکته اساسی توجه بشه اون هم این بود تمامی عناصر هجومی ایران اعم از گوچی و دژاگه و بقیه هم در دفاع شرکت کردند و هم در حمله اما مهاجمان آرژانتین به ندرت این کار رو انجام دادند و این آمادگی بدنی بالای گوچی و بقیه جای تقدیر داره.
ما باختیم ولی هیچکس مارو بازنده نمیدونه و هیچ فشاری روی بچه های ما نیست بلکه این آرژانتینه که بازنده این میدان بود!
تیمی با فوق ستاره هایی که ارزش اونها بیش از ارزش پولی یکسال تولید ناخالص ملی ایرانه!
بله در حقیقت این مسی و یارانش بودند که بازنده ی حقیقی این بازی بودند.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر