فهرست
غنا 2-2 آلمان: ترمز ژرمن ها هم کشیده شد
غنا 2-2 آلمان: ترمز ژرمن ها هم کشیده شد

غنا 2-2 آلمان: ترمز ژرمن ها هم کشیده شد

آی اسپورت- غنا در دومین دیدارش در جام جهانی موفق شد تیم مدعی آلمان را با نتیجه تساوی 2-2 متوقف کند.

شاگردان یواخیم لوو که در دیدار اول مقابل پرتغال به پیروزی پرگل 4-0 رسیده بودند، در دیدار امشب به سختی توانست از غنا یک امتیاز بگیرند.

اتفاق قابل توجه این دیدار، گلزنی میرو کلوزه، مهاجم باتجربه آلمان بود که با زدن پانزدهمین گلش در جام جهانی، به رکورد رونالدوی برزیلی رسید.

غنا که در دیدار اول مقابل آمریکا 2-1 شکست خورده بودند، با سه تغییر نسبت به آن دیدار به میدان رفت و بازی را بهتر آغاز کرد. در دقیقه هفتم، شوت ژیان از بالای دروازه نویر به بیرون رفت و چند دقیقه بعد، آتسو با یک شوت از راه دور، نویر را وادار به واکنش کرد.

در مقابل، آلمان اولین موقعیت جدی اش را در دقیقه 18 به دست آورد؛ جایی که فاتاوو دوادا، ضربه خدیرا را به راحتی مهار کرد.

هرچه از نیمه اول سپری می شد، بازیکنان غنا اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کردند. شوت دیدنی سولی مونتاری در دقیقه 33، بار دیگر نویر را مجبور کرد تا یکی از واکنش های دیدنی اش را به نمایش بگذارد.

نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید اما تنها 6 دقیقه از نیمه دوم گذشته بود که گوتزه، ژرمن ها را پیش انداخت. ارسال خوب مولر از سمت راست به دهانه دروازه غنا، با ضربه گوتزه، به گل اول بازی تبدیل شد.

اما این برتری تنها سه دقیقه پایدار بود و آندره آیف، ارسال هریسون آفول را یک ضربه سر دیدنی به گل تساوی تبدیل کرد. 9 دقیقه بعد، این غنا بود که از آلمان پیش افتاد. اشتباه فیلیپ لام، مونتاری را صاحب توپ کرد و پاس او برای ژیان، باعث شد تا این مهاجم گلزن، پنجمین گلش در جام های جهانی را به ثمر برساند. او اکنون در کنار روژه میلا، بهترین گلزنان فوتبال آفریقا در جام های جهانی هستند.

آلمانی ها که برای رسیدن به گل تساوی تلاش می کردند، در ضد حملات آسیب پذیر شده بودند و نزدیک بود که جوردن آیف در موقعیت گلزنی قرار بگیرد اما ضربه کم جان او را نویر مهار کرد.

سرانجام این میرو کلوزه بود که بعد از ورود به زمین به عنوان بازیکن ذخیره، گل تساوی تیمش را به ثمر رساند. ارسال تونی کروس، با ضربه سر بندیکت هوودس، در دهانه دروازه به کلوزه رسید و او هم با یک بغل پای ساده، پانزدهمین گلش در جام های جهانی را به ثمر رساند.

او در آخرین ثانیه های بازی می توانست گل پیروزی آلمان را به ثمر برساند  اما آن را از دست داد تا بازی با تساوی 2-2 به پایان برسد.

با این نتیجه، آلمان با 4 امتیاز در صدر جدول گروه G قرار گرفت و تنها در صورتی می تواند این رتبه را حفظ کنند که آمریکا نتواند پرتغال را شکست بدهد.

  ۱  
آی اسپورت
2014-06-22 10:00:30
نظر دهید
۱ نظر
-
يكشنبه ۱ تیر ۱۳۹۳، ۰۹:۴۲
غنا شایسته ی برد بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر