فهرست
پیش بازی آمریکا- پرتغال؛ آخرین فرصت برای سلسائو
پیش بازی آمریکا- پرتغال؛ آخرین فرصت برای سلسائو

پیش بازی آمریکا- پرتغال؛ آخرین فرصت برای سلسائو

آی اسپورت- پرتغالی ها امشب در شرایطی مقابل آمریکا قرار می گیرند که می دانند برای اینکه به سرنوشت اسپانیا و انگلیس دچار نشوند، باید حتما در این دیدار به پیروزی برسند. شاگردان بنتو در دیدار اول مقابل آلمان به سختی شکست خوردند و حالا برای صعود به مرحله بعدی، به امتیازات دو دیدار پیش رو به شدت نیاز دارند.

پرتغال؛ دل نگرانی ها برای رونالدو

پرتغال در دیدار با آلمان نه تنها یک شکست سنگین را متحمل شد، بلکه سه بازیکن اصلی اش را هم برای دیدار مقابل آمریکا از دست داد. هوگو آلمیدا و فابیو کوئنترائو به دلیل مصدومیت، نمی توانند در این دیدار به میدان بروند و په په هم با کارت قرمزی که دریافت کرد، نمی تواند تیمش را در دیدار امشب همراهی کند.

اما مهمترین دغدغه بنتو برای این دیدار، مطمئنا رسیدن یا نرسیدن کریس رونالدوست. مشکل زانوی کاپیتان سلسائو همچنان پابرجاست و او در تمرینات روزهای اخیر هم به سختی حضور پیدا کرده است. البته با توجه به اهمیت این دیدار احتمالا کادر پزشکی پرتغال به هر شکل ممکن رونالدو را به این دیدار خواهد رساند. اما اگر او نتواند در این دیدار حضور پیدا کند، سیلوستره والرا محتمل ترین گزینه برای جانشینی اوست.

در غیاب کوئنترائو که کلا ادامه رقابت ها را از دست داده است، احتمالا آندره آلمیدا در سمت چپ خط دفاعی پرتغال قرار می گیرد و ریکاردو کاستا جانشین په په در قلب خط دفاعی خواهد شد. در دیدار مقابل آلمان، بعد از آسیب دیدگی آلمیدا، ادر به میدان رفت و اگر آلمیدا هم شرایط بازی را نداشته باشد، بنتو بار دیگر از ادر استفاده خواهد کرد.

آمریکا؛ آماده جشن صعود

شاگردان کلینزمن می دانند که گرفتن امتیاز از دست دیدار، شانس صعود آنها به مرحله بعد را به شدت افزایش خواهد داد و مطمئنا شب سختی را برای پرتغال رقم خواهند زد؛ به ویژه اینکه آمریکا در دیدار آخر باید به مصاف آلمان برود و از دست دادن امتیازات این دیدار، می تواند در شب آخر برای آنها گران تمام شود.

کلینزمن در دیدارهای مختلف، از تاکتیک ها و بازیکنان متفاوتی استفاده می کند و به همین دلیل، کمی دشواری است که حدس بزنیم در دیدار امشب تیمش را با چه شرایطی راهی میدان خواهد کرد اما جوزی آلتیدور مطمئنا مهمترین غایب آمریکا در این دیدار است. او که در دیدار مقابل غنا از ناحیه همسترینگ آسیب دید، جایش را به آرون جانسن خواهد داد.

آخرین باری که دو تیم در جام جهانی مقابل هم قرار گرفتند، به جام جهانی 2002 کره و ژاپن برمی گردد که آمریکا موفق شد 3-2 پیروز شود و به مرحله بعد راه پیدا کند. پائولو بنتو، سرمربی فعلی پرتغال، در آن دیدار به میدان رفت و قضاوت دیدار هم برعهده بایرون موره نو، داور اکوادوری بود که بعدا با قضاوت جنجالی اش در دیدار ایتالیا و کره جنوبی، حسابی سر و صدا کرد. او به تازگی به دلیل قاچاق 6 کیلوگرم مواد مخدر، 26 ماه در آمریکا زندانی بود.

     
آی اسپورت
2014-06-22 10:34:46
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر