فهرست
یک شکست سرشار از اعتماد به نفس/ آرزانتین، ایتالیای ایران می شود؟
یک شکست سرشار از اعتماد به نفس/ آرزانتین، ایتالیای ایران می شود؟

یک شکست سرشار از اعتماد به نفس/ آرزانتین، ایتالیای ایران می شود؟

آی اسپورت - بسیاری از آن ها که در این سال ها در جریان تحولات ریز و درشت والیبال هستند، سرآغاز تزریق چنین اعتماد به نفس ویژه ای در کالبد والیبال ایران را، خاطره به جا مانده از یک شکست می دانند. به اعتقاد آن ها، یکی از نخستین قدم های رسیدن به این موفقیت های خاص، در جریان حذف دراماتیک ایران از جام جهانی برداشته شد.

جایی که ملی پوشان والیبال ایران در مسابقه آخرشان در مرحله گروهی پس از آنکه دو ست را به سادگی هر چه تمام تر به حریف واگذار کرده بودند، در ست های سوم و چهارم به شکل ناباورانه ای به برتری رسیدند و در آستانه پیروزی مسابقه قرار گرفتند اما این تجربه بیشتر آبی پوشان بود که در نهایت شکست میلی متری ایران را رقم زد تا تیم حسین معدنی از صعود بازبماند و سعید معروف که در جریان بازی بارها با پاسور حریف درگیری لفظی پیدا کرده بود، به کنار زمین برود و به همراه هم تیمی ها دریایی از اشک راه بیاندازد. انگار از همان جا بود که بچه ها باورشان شد می توانند روزهای بزرگتری را برای خود رقم بزنند. همان تیم چند سال بعد با خولیو ولاسکوی بزرگ، چند بار ایتالیای پرآوازه را به سادگی زمین گیر کرد و به کابوسی برای این تیم تبدیل شد. حالا شاید شکست میلی متری برابر آرژانتین در یک مسابقه غرورآفرین و خیره کننده نیز چنین حکمی برای فوتبال ایران داشته باشد. این مسابقه بدون تردید، سرآغاز یک فصل تازه در فوتبال ایران خواهد شد. حالا دیگر حتی آن هایی که در ماه های اخیر به جز ساختن لطیفه و خندیدن به تیم مستحکم کی روش فعالیتی پیرامون تیم ملی نداشته اند هم به این تیم ایمان آورده اند و به آن افتحار می کنند.

حالا بیشتر از همیشه به بازیکنان تیم ملی ثابت شده است که «می شود» حتی بدون بازی تدارکاتی مناسب نیز دست به چنین کارهای بزرگی زد. طبعا نتیجه امروز والیبال، حاصل سال ها فعالیت استعدادیابی و فراهم شدن امکانات مناسب برای تیم است و خوب می دانیم که وضعیت فوتبال از این حیث تعریفی ندارد اما اعتماد به نفس سرشار این ساعت ها، شاید مسیر امیدوارکننده ای را برای فردا نشان مان دهد. شاید در فوتبال هم مثل والیبال، همه چیز از یک شکست در جام جهانی آغاز شود!

 

  ۲  
آی اسپورت
2014-06-24 00:20:40
نظر دهید

۲ نظر
محمد
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳، ۰۰:۵۶
معروف درگیر نشد حمزه زرینی سر اون جا خالی با بازیکن ایتالیا درگیر شد
-
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳، ۰۱:۳۷
من که می گم این دولت می خواد فوتبالو نابود کنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر