فهرست
نگاهی به تیم های خاص اروپا/ خوب، بد، شوکه کننده
نگاهی به تیم های خاص اروپا/ خوب، بد، شوکه کننده

نگاهی به تیم های خاص اروپا/ خوب، بد، شوکه کننده

آی اسپورت- در حال رسیدن به پایان دومین ماه از رقابت های فصل 17-2016 هستیم و به همین منظور می خواهم وضعیت برخی تیم ها در لیگ های معتبر اروپا را بررسی کنم.

خوب ها

اتلتیکومادرید، صدرنشین لالیگا

بعد از این که این تیم در 3 سال دو فینال لیگ قهرمانان را از دست داده است، طبیعی بود که سیمئونه دست از پیشروی با تیمش برندارد و آن ها را برای ادامه راه با انگیزه تر هم بکند. سبک این تیم مثل قبل است و پیشروی در آن ها دیده می شود. بهتر هم شده است، پاس های بهتری می دهند و شوت های بیشتری هم می زنند. سیمئونه دستی هم به سر خط میانی اش کشیده و با بازی دادن به سائول، کاراسکو، کوکه و گایتان اوضاع تیمش را بهتر کرده است.

بایرن مونیخ، صدرنشین بوندسلیگا

استانداردهایی که پپ در بایرن ایجاد کرد در دوران آنچلوتی هم به یادگار مانده است و با کسب 16 امتیاز از 18 امتیاز ممکن در 6 بازی اول به نظر این تیم با سرمربی ایتالیایی پیشرفت هم کرده است. البته این تیم در بازی مقابل شالکه، هامبورگ و اتلتیکو در لیگ قهرمانان متزلزل نشان داد و این یعنی شروع فوق العاده کافی نیست و برای موفقیت باید بهتر از این بود.

موناکو، دوم لوشامپیونه

تیم ثروتمند و ولخرج فرانسوی در این تابستان کمی تعادل مالی را در تیمش برقرار کرد. این تیم بهترین بازیکنانش را در اطراف برناردو سیلوا، بازی سازشان نگه داشت و خط دفاعی اش را ترمیم کرد. پیروزی مقابل پاری سن ژرمن و تاتنهام به این معنی است که باید آن ها را جدی گرفت.

میلان، ششم سری آ

خیلی ها می ترسیدند میلان بدتر از فصل قبل هم بشود. این تیم خرج زیادی در تابستان نکرد و اول لازم بود وینچنزو مونتلا، سرمربی جدید، با سبک و روش این تیم هماهنگ شود. این تیم تصمیم گرفت کارش را با جوانان دنبال کند. دوناروما، رومانولی، کالابریا، دی شیلیو، لوکاتلی و سوسو و البته نیانگ همه بازیکنان زیر 23 سال این تیم هستند و حالا روسونری 4 بازی بدون شکست را پشت سر گذاشته است. این تیم شخصیت نشان داده و مونتلا خط دفاعی را هم رو به راه کرده است.

بدها

والنسیا، هجدهم لالیگا

از 2 سال پیش که پیتر لیم والنسیا را خریده این باشگاه 6 مربی متفاوت داشته است و ورو هم سرپرست بوده است. این اتفاق برای فرهنگ این باشگاه عجیب بوده است. بدتر این که توفانی در ترکیب تیم هم به پا شد. این تیم کاپیتان و بهترین گلزنش، پاکو آلکاسر را از دست داد، آندره گومز، ستاره میان زمینش رفت و سوفیان فقولی و شکودران موستافی در تابستان از این تیم جدا شدند. حالا پراندلی واقعا کار سختی در این تیم دارد.

هامبورگ، هجدهم بوندسلیگا

دایناسورها در حال انقراض نیستند، اما به نظر برای ماندن در لیگ دسته برتر کار سختی دارند. درست مانند فصل قبل استون ویلا در لیگ برتر. نه انقدر خوب هستند که بمانند و نه انقدر بد هستند که سقوط کنند. تغییر مداوم مربی در این باشگاه هم دردسرهایی ایجاد کرده است و نکته اینجاست که باعث تغییر نتیجه هم نشده است. شاید مدیریت مشکل دارد.

مارسی، چهاردهم لوشامپیونه

روی کار آمدن فرانک مک کورت نتوانسته کاری از پیش ببرد. وقتی به بازیکنانی که مارسی در سال گذشته از دست داده دقت کنید، استیو مانداندا، آندری آیو، دیمیتری پایه، میکی باتشوایی و آندره پیره ژینیاک، سخت نیست که بفهمیم چرا این تیم اوضاع بدی دارد. فرانک پسی اوضاع خوبی ندارد و به نظر به زودی باید منتظر رفتنش باشیم.

کروتونه، بیستم سری آ

آخرین بار که یک تیم در سری آ از 7 بازی اول فقط یک امتیاز کسب کرد سال 1995 بود که پادوا این کار را کرد. کروتونه همیشه بعد از از دست دادن مربی کارش سخت شده است. ایوان یوریچ و بهترین گلزن این تیم، آنته بودیمیر در تابستان از این تیم جدا شدند. بازی کردن بازی های خانگی 400 کیلومتر دورتر در پسکارا هم بی فایده بوده و مشکلات بیرون زمین کار را برای این تیم سخت تر هم کرده است.

شوکه کننده ها

بارسلونا، چهارم لالیگا

از بارسلونا انتظار دیگری است. این تیم اما از سلتاویگو، آلاوز تازه صعود کرده شکست خورد و مقابل مونشنگلادباخ هم عقب افتاد و بازی را مساوی کرد. بیشتر سرزنش ها برای انریکه است و به خاطر استفاده از سیستم چرخشی او شدیدا زیر فشار انتقادات است. به اضافه این ها غیبت مسی هم برایش مشکل ساز شده است.

پاری سن ژرمن، سوم لوشامپیونه

بدترین شروع فصل از زمان روی کار آمدن مالک قطری. البته پی اس جی در حال پوست انداختن است و دوران بعد از زلاتان و روی کار آمدن سرمربی جدید را تجربه می کند. مشکلی هم به خاطر درگیری حاتم بن عرفا و اونای امری وجود داشت و ناصر الخلیفی اصلا از این موضوع استقبال نکرد.

شالکه، شانزدهم بوندسلیگا

قرار نبود این طور شود. فصل برای این تیم با 5 شکست پشت سر هم آغاز شد و تیمی که هایدل ساخته نتوانسته با سیستم واینزیرل و سبک پاسکاری در میانه زمین او هماهنگ شود. این تیم مطمئنا باید بهتر از این باشد و این احتمال می رود که در ادامه همین فصل هم اوضاع برایشان بهتر شود.

اینتر، نهم سری آ

این تیم در اروپا توسط هاپوئل بیرشوا و اسپارتا پراگ نقره داغ شد. در 8 بازی از 9 بازی این فصل این تیم از حریف عقب افتاده است و 4 بازی را باخته است. البته درباره دبوئر تازه وارد باید منصف باشیم. او تازه آمده و به نظرم اینتر می تواند جایگاهش در سری آ را رفته رفته بهبود بخشد. عملکرد این تیم از نتایجی که گرفته بهتر است و پیروزی در دربی دایتالیا نشان می دهد که این تیم چه توانایی هایی دارد.

سورپرایزها

لاس پالماس، هفتم لالیگا

این تیم بیشتر به خاطر این که تیم جزایر قناری است شهرت پیدا کرده و البته بازیکنانی مانند خوان کارلوس والرون، ویتولو و داوید سیلوا را هم به دنیای فوتبال معرفی کرده است. برای اولین بار بعد از 38 سال است که این تیم به دسته برتر صعود کرده و در بالاهای جدول قرار گرفته است. این تیم توانسته والنسیا را شکست دهد، با رئال مساوی کند. تعداد گل های زده این تیم هم بسیار زیاد است و فقط بارسلونا بیشتر از آن ها گل زده است.

ردبول لایپزیگ، پنجم بوندسلیگا

این تیم با مالک ثروتمندش، دتریش ماتشیتز از ردبول 7 سال است که روزهای خوشی را می گذراند. اگرچه لایپزیگ بیشتر با استراتژی رالف رانگنیک پیشروی می کند. برد یک بر صفر آن ها مقابل دورتموند هشداری برای تیم های لیگ آلمان بود و این تیم حتی پتانسیلش را دارد که برای جایگاهی در لیگ قهرمانان هم بجنگد.

نیس، صدرنشین لوشامپیونه

پیشرفت نیس ادامه دارد. آن ها کلودیو پل، سرمربی شان و بن عرفا، بهترین بازیکنشان را در تابستان از دست داده اند. اما دوران باشکوهی را می گذرانند و اصلا از این بابت افت نکرده اند. این تیم همچنین دانته، بلهاندا و بالوتلی را هم خریده و حالا به دنبال موفقیت در لیگ فرانسه است.

کیوو، پنجم سری آ

مهاجمان این تیم تنها 2 بار گل زده اند. تیم هایی که در منطقه سقوط جدول رده بندی قرار دارند تنها تیم هایی هستند که میانگین شوت زده به سمت دروازه کمتر از این تیم دارند. اما این تیم تنها یک امتیاز با ناپولی در رده دوم جدول رده بندی فاصله دارد. این تیم اینتر را هم شوکه کرده و حالا با رولاندو ماران آرزوهایی بزرگ در سر دارد.

 

 

 

 

۵    
آی اسپورت
2016-10-09 17:22:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر