فهرست
یادداشت وارده: از توافق هسته‌ای تا اوباشان آنلاین
یادداشت وارده: از توافق هسته‌ای تا اوباشان آنلاین

یادداشت وارده: از توافق هسته‌ای تا اوباشان آنلاین

آی اسپورت-

١-  لیگ جهانی والیبال است، ایرانی‌ها که ولاسکو تیمشان را به اینجا رسانده از دیدن این همه تیم بزرگ در شوکند! ایتالیا بازیکنی دارد به نام زایتسف. ٣ - ٢ - ١ و شروع حمله‌ی اوباش‌های مجازی به صفحه‌ی فیسبوک زایتسف. فقط به جرم همگروهی با ایران.

٢-  قرعه‌کشی جام جهانی، ویترین فوتبال دنیا، جایی که زبان و فرهنگ همه مشترک می‌شود؛ فوتبال.

اما انگار منزوی شدن را جوری تمرین کرده‌ایم که هیچ توافق هسته‌ای نمی‌تواند ما را به دنیا پیوند بزند. باز هم اوباشان آنلاین با حمله‌ی همزمان به صفحه‌ی مسی و آن خانم مجری، بخشی از فرهنگ ایرانی را به رخ جهانیان می‌کشند!

٣-  هفته دوم دور گروهی جام جهانی برزیل، رقابت حساس ایران و آرژانتین. فوتبالی که رسانه‌های دنیا را شوکه کرد. ایران به هر دلیلی بازی را باخت اما همه به احترام این فوتبال شجاعانه ایستادند و کلاه ازسر برداشتند.

اما پاسخ ما در جواب این همه تلاش چه بود؟ فحاشی در صفحه‌ای به نام داور مسابقه، که در توضیحاتش هم نوشته شده بود این صفحه ارتباطی با آقای مازیچ ندارد و محض خنده ساخته شده است. فحاشی‌ها در صفحه مسی و فیفا و حتی خبرگزاری‌ها هم ادامه یافت. تا جایی که خبرنگار یورونیوز مجبور به تذکر دادن به هموطنان ما شد.

٤  راستش اطلاعات زیادی در زمینه جامعه‌شناسی ندارم، اما مطمئنم این رفتارهای ناهنجار -که در فرهنگ تمام ملل ناپسندند- اصلا نشانه ی خوبی نیست. ما داریم در مسیری قدم بر میداریم که هرچه بیشتر نام کشورمان را در ذهن جهانیان منفور می‌کند. همه‌ی آن‌ها که این افتضاح را بار آوردند و تعدادشان هم اصلا کم نبود هموطن ما هستند. قطعا ما دوست داریم در رسانه های دنیا از افتخار پارس در زمین فوتبال بگویند نه افتضاح‌مان در فیسبوک و توییتر.

ریشه‌ی این بی‌فرهنگی چه در سیستم آموزشی نهفته باشد، چه در خانواده و چه در خیابان‌ها باید خشکانده شود. فوتبال بین‌المللی هوادار بین‌المللی می‌خواهد.

 

حسین فیروزه

  ۳  
آی اسپورت
2014-06-22 22:03:29
نظر دهید

۳ نظر
♥ Ss ....تاج آسیا ♥
يكشنبه ۱ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۰۱
ایرانی، ایرانی حاضر در فیس بوک نیس،
ایرانی همونی بود که بهترین های جهان تو حمله کردن بهش عاجز بودن!
ق ک
دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳، ۰۱:۵۳
چرا یه حزب الهی هیچ وقت توهین نمیکنه؟ ریشه همه اینها از بی دینیه
Mohammed-R
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳، ۰۹:۴۲
♥ Ss ....تاج آسیا ♥: واقعا چرت ترین استدلال ممکن بود...ایرانی کسیه که پاسپورت ایرانی داره...اگر کسایی که خوب کار میکنن ایرانین کسایی هم که رفتار درستی ندارن ایرانین...با این حرفا فقط مسئولیت رو از سرت باز میکنی...ق ک:والا حزب الهی و بی دین همه توهین میکنن من تفاوتی ندیدم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر